Школа - домашні завдання для батьків

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем poputochka, 1 Листопад 2011.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Безнадійна стратегія. Знаю, бо випробувала. І бачу альтернативну, яка працює безвідмовно.
    У нас, як каже Дарко, суцільне домашнє завдання, бо ми вдома вчимося, але коли я казала, що "не встанеш, поки не напишеш" і "нема нічого, поки не напишеш", то він сидів годинами й те, що міг зробити за півгодини, робив за три години. :8:
    Тоді я змінила тактику. Головне щаслива дитина, тоді й мама буде щаслива, бо дитина захоче, аби мама така була, бо тоді й дитині щастя, а не стрес. Заплутано, але так і є.
    Так що ми бавимося, гуляємо, а в перервах робимо завдання. "Зроби, будь ласка, швиденько математику й підемо бавитися в парку." "Напиши швиденько англійську й підемо пограємо в більярд." (У нас удома дитячий.) "Давай напишемо швиденько французьку й подивимося короткий мультик або пограємо в гру." І в результаті виходить, що роботи ми робимо той самий обсяг або й більше, а часу затрачаємо на завдання мінімально, я не втомлена, не знервована і все зроблено. Навіть разом поприбирати хату встигаємо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Школа - домашні завдання для батьків.

    Пробувала. Чомусь теж не працює.
    Таке враження, що він настільки сильно не хоче це робити, що просто неможливо домовитись. Навіть комп.гру чоловік пропонував (це те, що хоче завжди і ніколи не відмовиться) - не спроцювало.

    Вчора вже подумала, що він дуже стомлюється і від того така апатія. Ти знаєш нашу нинішню ситуацію і тут навіть ми, дорослі, тримаємось і шукаємо позитив. Якби ти не хотів дітей відгородити, вони відчувають. Тому мені здається, що це пов'язано. Бо вчителька каже, що не впізнає нашого Павлуся, що минулого року він краще займався. Тому або він за літо так розслабився і ніяк не може увійти в ритм, або це наша загальна атмосфера так впливає.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    У першачків за законом д/з нема.
    Але я привчаю Дмитрика морально до того, що воно є :) в плані того, щоб у нього було уявлення про те, що вдома ми теж відкриваємо зошити і хай 5 хв, але щось робимо. Наприклад, дописати той рядочок "парасольок" чи "гачків", спробувати ще раз намалювати те, що не вдалось. Або просто - розмалювати картинку кольоровими олівцями.
     
  4. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    По закону нема, але реально є. І то досить багато.
    Найгірше в нас - то писати різні палички-галочки-закарлючки. В малого не дуже виходить і просто істерики через то.
    Ну і я переконалась, що до школи треба йти добре підготованими. Вміти читати, рахувати, мінімально писати. Інакше дуууже важко буде.
     
  5. Сана

    Сана Active Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Так би мало бути в ідеалі, а реально в першому класі задавали більше, ніж задають зараз в третьому.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    У мене інша проблема. У Дарка останні три роки не було домашнього завдання, взагалі, це 3-5 класи. І зараз привчити його наново до роботи коштує досить багато зусиль. Хоча ми вже ніби поволі то перейшли, але цього маразму я не розумію. Як то може бути, що вчитель дітям каже "я ненавиджу домашні завдання"? Зрештою, якщо вчителя спитати, то вона і батькам те саме повторить. І то не один вчитель такий, а всі. Єдине домашнє завдання, яке дітям давали в школі, це компутерні ігри онлайн. :connie_pull-pigtail

    Є така річ у психології дітей, як відвертати увагу, перебирати вогонь на себе. Дитина відчуває, що в батьків стрес, а не розуміє причини, тоді, щоби "відволікти" батьків від їхніх проблем, своєю поведінкою перетягує їхню увагу на нову проблему, яку сама ж і створює, бо діти вміють звертати на себе негативну увагу, і їх вона не тисне, бо негативна увага - це теж увага. Я би розпитала в професійного психолога, яку обрати тактику в цьому випадку.
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    вчиталась в назву теми і вирішила ще доповнити парою слів свій попередній допис.
    я проти "домашніх завдань для батьків". Тому завдання Дмитрика - це робота Дмитрика, а наше "домашнє завдання" - організувати йому час і місце для виконання своїх завдань, а по роботі - похвалити.
    так і робимо. Наразі легко, далі час покаже
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Сьогодні прочитала дуже цікаву статтю, якраз до цієї теми пасує. Мені на деякі речі очі відкрилися, бо я так на ситуацію не дивилася.

    Статтю написала мама. Описала випадок, коли її донька каталася надворі на скейті (вниз по стрімкій вулиці), впала й надзвичайно сильно побилася. Жінка і її чоловік одразу залишили кожен свої справи (відійшли від компутера, кинули книжку на канапу) й підбігли до доньки. Коли батьки оглядали всі рани, усвідомили, що домашньою аптечкою не обійдеться й повезли дитину на швидку. І всі прийняття рішень відбувалися дуже швидко й злагоджено.
    Коли вона згодом роздумувала над цією ситуацією, то усвідомила, що так ми, батьки, ставимося лише до фізичних травм своїх дітей, а коли дитина мучиться із завданням з математики (чи якогось іншого предмету), наша реакція найчастіше є досить сувора: то не є так тяжко, іди, прочитай ще раз і зробиш, от побачиш.
    Питання цієї мами було: чи могли би ми так само реагувати на фізичну травму дитини? Та нічого страшного не сталося, ну кров тече, ну кілька ран маєш... Я зараз зайнята, так що іди сама помийся, і щоб я ні слова не чула, що в тебе проблема. Іди надвір кататися на скейті, і дивись мені, не падай.


     
    • Подобається Подобається x 1
  9. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    а мені завжди здається, що це тільки в мене доця така...:) Просто є у нас знайома сусідська дівчинка, яка прибігає зі школи і швиденько робить уроки, щоб мати вільний час погуляти, побавитись і т.п. Згадую себе - була якраз така сама як ця сусідська дитина, а моя 2-класниця може просидіти 2 години над однією задачею з математики і зробити її за 10 хв, коли отримає "допінг" від мене у вигляді крику.....
    Хочу подякувати за дописи з порадами дівчатам, буду щось пробувати, шкода, що так пізно цю темку для себе відкрила:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.


    Так, у нас так і було, але в 1 класі. А зараз то страшне щось. Дитина просто не може зрозуміти, що від неї вимагається. Напише, математику порахує, в українській мові наголоси поставить, а от завдання де пише перевір себе за допомогою словника робить круглі очі, бо ж словника нема, і такого дуже багато. Чесно, я домашньому в 1 класі не приділяла стільки уваги як зараз. А це лише 2 клас.
     
  12. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Розкажу про свій підхід до написання "домашнього завдання". По-ідеї його не мали б задавати, але на уроках, з письма чи то математики, діти бачу не встигають дописати всі завдання. Я може не правильна мама, але каліграфія для мене не є основним, тобто як дитині щось не получається, я не сварюсь, намагаюсь потриніруватись з ним у чернетці, пише як зможе, хоча получається непогано, і дуже його хвалю і перед татом і бабусею, коли він гарно напише, і бачу це дієво, додає стимулу до писання. Ми більше на матиматику налягаєм, йому подобається розв"язувати приклади, якісь задачки. Має хорошу пам"ять. Поки нам подобається школа і виконувати домашнє завдання.
     
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    ми цілковито поміняли стратегію, чи, то правильніше сказати, розробили нову. Частково за допомогою шкільного психолога.
    Реально багато його хвалимо. Не просто так, але завжди помічаємо все хороше, що він зробив. Якщо щось не те, кажу що мені сумно, що він так вчинив.
    Загалом стараємось, щоб у нього завжди був хороший та піднесений настрій. Знаю по собі, що при такому настрої я гори переверну, а що тоді дитина ;)
    Ну і враховуючи, що в хаті є ще друга і молодша дитина, намагаюсь виділити більше часу на шушукання та обнімашки, на наші маленькі секретики.
     
  14. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    і це 100% правильно, бачу навіть по свому...
     
  15. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    а нема такого що "крила виростають" і дитина далі не старається?
    Ми до школи підемо тільки в понеділок, на підготовку, але я маю трохи іншу гризоту.
    Моя племінниця вчиться в 8 школі, там на німецьку робиться великий акцент, а дитина не особливо напрягається з тим. Вона і ніби знає, але приходить КР і всьо, аврал. Минулого року спочатку все 11 балів, а під кінець навчання контрольні на двояки пише.
    Тому маю проблему: як заохотити дитину вчитись? Вже і просили, і пояснювали, і обіцяли, і сварили... А їй як солов*ю.
     
  16. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Завжди дотримувалась такої думки, що дитині треба "давати" і в дитини треба "вимагати"!
     
  17. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Мій син робити уроки не проти, але оте письмо в нього не виходить, через що він просто страшно істерить, навіть обзиває себе дурнем ітд. Не знаю звідки то взялося, я ніколи не вимагала каліграфічного письма, вимагаю тільки акуратності.
    Якийсь дуже самокритичний став.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А в школі як? Присутність однокласників дуже сильно впливає, бо є конкуренція, навіть якщо вона невидима, дитина все одно буде відчувати певний тиск.

    Такого не буває. Причина може бути в чомусь зовсім іншому. Наприклад, діти дуже часто перестають добре вчитися під тиском насмішок зі сторони однокласників.
    Що саме "давати" і що саме "вимагати"?
     
  19. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    В даному випадку малось на увазі "давати" свою увагу, підтримку, заохочення, а "вимагати" зосередженості, акуратності і старання.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    А в чому логіка?