У мами біля серця - як у Бога за пазухою

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем levandivka, 2 Травень 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    часом мені здається, що ти бачиш в мені опонента. А в мене просто погляд людини, дитинство якої було повністю домашнім. Нормальна школа з 9 років... Погляд у мене інший, але не протилежний.
    з приводу близькості між дітьми. Мені 27, сестрі 24. Цьогоріч в нас з'явились перші точки спільної мови. Це я просто до того, що все в житті буває настільки по-різному, що важко навіть уявити.
    Хтось має на підстраховці няню, подругу, бабусю. Не з метою передати тій особі на виховання. А з метою часом залишити на пару годин дитину в безпеці.
    Я на такій підстраховці маю садочок. І в цьому форматі вважаю явище садочка прийнятним.
     
    Останнє редагування: 30 Червень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не знаю. Я б і зараз вибрала садочок. :dntknw:
    Хоч мама в мене хороша , але в садочку мені було цікавіше. Я обожнювала всілякі вистави-виступи-масові ігри. Не кожні батьки зможуть таке організувати вдома. І в мене був менший брат, але в садочку "тусовка" була значно більшою, різноманітнішою і веселішою. То треба мати 7-8 братів і сестер щоб вдома організувати таку ж "гульбу".:)
     
    Останнє редагування: 30 Червень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    :girl_in_dreams: Мої діти окрім мами і тата ще хочуть також стрибати на батуті, бавитися конструкторами Лего, їсти піцу в кав"ярні, ганяти на самокаті і велосипеді і ще багато всього такого за що треба заплатити гроші ... Я не знаю, як буде далі і чи ходитимуть вони в садочок щодня, коли підростуть, але на даному етапі є так , як добре для нашої родини в цілому і для мами з татом і для дітей :girl_yes2:Також мої діти не є 100 % садочковими дітьми і дуже добре знають, що субота і неділя є вихідними , а також завжди серед тижня можна попросити маму влаштувати вихідний :girl_dance: і є ще багато канікул - різдвяних, йорданських, великодніх і літніх :connie_pull-pigtail Якщо хтось хворіє, то садочок не відвідується мінімум 3 тижні , навіть якщо друга дитина здорова :girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в нас тривають літні півторамісячні садочкові канікули. Ми їх собі ще трохи "розсунули" в обидві сторони.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у мене був класний садочок. І виховательки уже хороші. Тобто про садок ніяких негативних спогадів особливо немає. Але дійсно, якби у мене була альтернатива "не ходити", я би сама з радістю її прийняла. Мені було цікаво на танцях, мені було цікаво в художній студії , а садок сприймався як " бо треба" і не більше. В той же час , мій брат мав неадекватних виховательок в садку. Одна взагалі була така, що її до дітей пускати не можна було. Вона їх і лупила, і обзивала, і сама випити полюбляла. У нас в сім ї і досі згадують, як він ревів, коли треба було йти д садку, а на зміні- та вихователька . В той же час, дитина брата -садкова. Хоч у них була можливість і не давати її у садок.
    у нас в родині усі діти були в садку, бо в радянському минулому тут могли не бути хіба ті діти, в яких були бабці-пенсіонерки і то не завжди. ТОму і я, і брат, і сестри, і чоловік і у нього усі-усі близькі були садочкові. З оцієї всієї "когорти" своїх дітей не давати до садку вирішили лише ми з чоловіком і ще один з його братів ( і то стосовно уже молодшої своєї дитини). Усі решта діти ходили чи ходять до садка. Тому тут скоріше мене не розуміли , чому я проти і чому не вважаю садок необхідною ланкою на етапі зростання дитини. А скільки наслухалася за той час того, що несадочкові діти "не соціалізовані, не самостійні, не дають раду в школі, не вміють спілкуватися, не мають садочкового імунітету ,не вміють відстоювати своє і т.п"...Простіше за все у любому випадку потім сказати : "та то все тому, що дитина до садка не ходила" :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  6. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я собі не уявляю -- як то: не ходити в садок, в школу. А в табір!!! Ммм... Я речі ще в лютому в сумки пакувала -- так чекала "лагєря". Ігри, конкурси, утрєніки (пригадую, як в садочку нам вішали на стелі такі штучки (блін, і досі не знаю навіщо вони... напевно, щось протипожежне...) і я думала, що то зал для утрєніка прикрашають. Я все чекала, чекала, а ні репетицій, ні утрєніка не було.

    Мої діти такі ж. Півгодини тому пішли в новий садок, бо наш на місяць закрився. Чоловік каже, що їх там просто "рвало" від щастя. І ще вони дуже тішились, що їх в одну групу дали і що вони там купу знайомих побачили: завідуюча -- у сусідньому під"їзді живе, завгосп -- чоловікового однокласника мама, а вихователька, до якої вони пішли -- того однокласника жінка.

    Причому вчора Артем весь вечір рвав -- наївся на дачі брудними руками зелених порічок... Я його не хотіла в садок пускати, але вночі ніби все ок було, вранці нормально себе почував, але я всерівно наполягала, щоб вдома сидів. Але він так просився, так молився, таке мені понаобіцював))) Що просто не могла його не відправити.

    Тому якщо ви не визнаєте садок, якщо ваша дитина туди не хоче ходити, то не означає, що інші -- якісь "браковані", бо водять дітей у садік. І, зрештою, може варто спробувати змінити садок чи вихователя? Може це не дитяча установа впринципі вам не підходить, а окремо вщзяте місце чи вихователь?
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Корисно Корисно x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    А я прекрасно уявляю. В садку була аж 1 день. Я була дуже нережимною дитиною, з садка принесла аж два спогади - обід і сон. Ні те, ні інше мені не пішло.
    В мене була, виручила мене і в садок більше завести не дала. Вся моя компашка ходила в садок і я пам'ятаю як іноді нудилась вдома, щось придумувала щоб швидше час йшов і вже дітей з садочка привели. Але разом з тим бажання повернутись туди не виникало.
    Що не завадило мені бути лідером в класі і з перших літніх шкільних канікул їздити по таборах і прекрасно себе там почувати.
    Загалом я не противник садків -кожному своє підходить. Але не вважаю їх аж такою панацеєю і щиро вважаю, що моїй дитині зі мною краще, а правильно підібрані гуртки і соціалізують і розвивають краще ніж дитсадок. Ну і я вимоглива - садка який би відповідав моїм запитам поруч нема, а возити через пів міста в високооплачуваний садок не бачу змісту.
    Чоловік садочковий - теж більше схиляється до домашнього виховання дитини. Або пропонує свій варіант - приводити малого після сніданку і забирати перед обіднім сном)
    І на останок - я б дуже скучала якби Сашка не було вдома з 8 до 5 год щодня. І дуже б розстроювалась якби він освоював щось нове і я б то пропускала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я не була ні дня. і дуже хотіла в садок. Вибору в мене не було: спочатку ми жили в селі, де садків не було. Потім міняли тимчасові місця проживання дуже часто, і навіть записати мене кудись шансу не мали. Мама не працювала і була з нами. Весь час, і до школи і підчас нашого навчання в школі.
    я вважаю, що не завжди садок має такий вигляд - з 8 до 17, обідній сон, силоміць годування, 30 дітей в групі.
    маючи досвід роботи (пару місяців) на групі продовженого дня в школі (1 клас) я з досвіду вам кажу, що з 10-12ма дітьми при розробленій програмі занять можна обійтись без крику і погроз. І я вірю, що я не унікальний педагог.
    буває, що садочок має вигляд і з 09 до 12.30, далеко не щодня і в групу, де до 15 дітей; дитина їсть там всього раз, звичну для себе їжу, і тільки за бажанням. Наприклад, Сергійко не їсть мясного. Майже ніколи. І йому пропонують, але зазвичай тільки для проформи. Не хоче - не буде.
    це я до того, що якщо мати упередження до садочка в принципі - то майже завжди можна обійтись і без нього. Але якщо не вважати садочок абсолютним злом, то можна знайти і змодифікувати свій варіант.
    але яке ж там. "ну, звісно, в твоїй ситуації це вихід, але звязок з дітьми назавжди втрачено..." "Та тут про батьківство вже ні про яке мови не йде!" "народили нікому не потрібних державних дітей" "прикро, що дитина, яку батьки так плекали, виросла такою безсердечною щодо власних дітей..".. Не все на раз, але кожне окремо твердження чула в реалі. Вибачте, просто дістало.
    крім чорного і білого є купа кольорів.
     
    Останнє редагування: 1 Липень 2015
    • Зе бест! x 4
    • Погоджуюся x 2
    • Подобається x 1
    • Інформативно x 1
    • Оптимістично x 1
  9. marianast

    marianast Well-Known Member

    Погоджуюсь. Тому і писала виключно про нас. В нас варіант з садочком обдуманий і обговорений... і відхилений. При тому я не вважаю його злом, і добром так само. Бо в свою чергу чую :" Він не спить в обід? Відайте його в садок, там його привчать вкладатись", " А чому він так повільно їсть? Віддайте його а садок...", " А шо він з усім біжить до мами? В садок." Або варіанти " в садку таких зразу на місце ставлять" чи " о, в садку такий характер ламають і не питають" ( то коли вредний). То далеко не все з почутого, при тому що в мене дуже комунікабельна і зговірлива дитина. Іноді враження складається, ніби я свою дитину обділяю тим, що в садок не віддаю.
    Повторюсь - я не є категоричною противницею садків, але при теперішньому різноманітті дитячих занять і при тому, що я вдома, не розумію нащо мені водити туди дитину.
    Ніколи не засуджувала мам які водять дітей в садок, якось на думку навіть не спадало. В кожного свої погляди і обставини. А нє, чекайте, обманюю - якось познайомилась з жінкою, яка пізно народила, казала, що дитя бажане і довгоочікуване. Висиділа з ним аж 1,5 року і не витримала, почало її крити, віддала малого в садок. То так хвалилась, що малому там книжки читають, тваринок вивчають, пісеньки співають, навіть!!! ложкою їсти навчили. Ну тут мимоволі подумалось, що спихнула дитя на чужі руки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    взагалі, спостерігаючи, як батьки (не садок, а батьки) рвуть привязаність між собою і дітьми, як самі заохочують вихователів "привчати дітей їсти швидко" і всяке інше, я дуже ставлю під питання те, що винен в усіх бідах саме садок.
    Навіть в матеріалах, які вихователі радять прочитати батькам перед адаптацією дітей (у нас є таке, лежить в роздягалці) є чіткий перелік типових батьківських помилок, які ускладнюють дитині і адаптацію і ходіння в садочок загалом.
    Ці помилки (не моє визначення, просто точно ці фрази на листочку написані) чула щоразу як приводила чи забирала Сергійка.
    Тому вважаю, що часом батьки думають, що "і так вже віддали, чого панькатись" і самі для себе роблять садочки злом.

    мої діти "режимні", навчені їсти самостійно досита, ходити в туалет і вдягатись. Звісно, що все це досягнуто без садочка. А в "гостьових відвідинах" садочка ці вміння тільки сприяють помякшенню зміни обстановки.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ви захищаєте те, чого я навіть не критикую)))
    І складається враження, ніби ви намагаєтесь виправдатись за те, що ваші діти ходять в садок.
    Перестаньте - ви робите так, як вважаєте краще для дітей. Бо знаєте себе і своїх дітей найкраще. Так само як і я.
    Категорично не розумію мам, які тут розхвалюють садки і не розуміють як можна без них обійтись. Можна, запросто, і дитина моя ніц при тому не втрачає.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Корисно Корисно x 1
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Де ти живеш? Нас ніби не 2 квартали, а дві країни розділяють. "В садочок не даєте? А чого? Та то добре. Мій такий розумний став, стільки його навчили. І їсть краще. І вам буде легше" "Мені не важко. Так, вони самі їдять. Так, добре їдять. Так, вона вже без памперса. Ні, не довго привчала. Ні, не йду ще на роботу." Але я якось не сприймаю то за докори мені, мають люди інше розуміння виховання, то хай.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Власне це ще раз говорить про різність кожної окремо взятої ситуації.
    Я вже давно навчилася не слухати те, що мені говорять не просто знайомі а й навтіь близькі в питаннях моєї дитини. От чесно, я настільки чітко відчуваю звязок між мною і малою, шо відчуваю її настрій, стан здоровя. Часом мені стає трошки навіть страшно шо той звязок може колись порушитися....Але я не до того. А до того, шо часто того звязку між мамою і дитиною просто нема. Біда не в садочку, і не в кількості проведених разом годин...а навіть не знаю в чому.
    От чесно, дехто зі знайомих мені говорить А чого ти не лишаєш ї на цілий день в садку? а дехто притикає типу А нашо ти її взагалі віддала в садок? Але, може то вік:girl_crazy:,бо вуха мої закриті, ну бо несзнаю...я відчуваю свою малу, я бачу шо їй там комфортно побавится і потанцювати півдня, вона любить своєї подружок, часами їй цікаво там поспати, бо в неї атм своя постілька і маленьке ліжечко якого нмеа вдома. Але деколи, я бачу шо їй не хочеться туди йти. Ну то ми й іне йдемо. Дякувати Богу шо є можливість лишитися і собі вдвох провести день. Тобто мене ніяк взагалі не зачіпають ті всі "рекомендації", бо я знаю шо я роблю.
    Але це все відносно, це кожна окрема ситуація. І кожна мама, напевно, сама краще відчуває як для її дитини краще.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    однозначно
    я не те що виправдовуюсь, мені просто "умная мисля приходить опосля" і, часто не відповівши, я думаю, що відповіла би. І доки не заборонено написати свою думку, то роблю це. часом пропускаю. а часом назбирується. ми зазираємо в садочок з 22 вересня. З тих пір було багато всього.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я зайшла сюди за посиланням, і одразу ця фраза впала в око :). Тему ще не прочитувала до кінця, проте, не можу стриматись :), бо дещо усвідомила.
    Не інакше, як Божим Духом і живем.
    І три різнохарактерні дитини віком до 7 років (тільки в наступному році старший піде до школи) без садочка - наш реальний досвід. Віддавати в садочок і надалі не плануємо. Тато ноги не натягує, утримуючи пятьох.
    Зараз важко. Будуємось. Якби залишились в 3к квартирі - було би фінансово легко, а от просторово чи було би легше - не знаю. Та і взагалі, шляхи того Божого духа невідомі :).
    Причому, я думала перед школою давати в садочок старшого. І от місяць за місяцем минають - а я якось не кваплюсь з тим... Певно, після Нового року зайдем до школи, проконсультуюсь.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Молодець ваш тато! Але є різні тати з різними роботами і, відповідно, різними доходами, та й різним ставленням до своїх обов"язків капітана сімейного корабля. Напевно, це і мала на увазі форумлянка. Знаю тата, який родину з одною дитиною не тягне. Так що все відносно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я зараз буду капець яка різка, але: хто йому винен? Я цілком серйозно. Скільки треба сім'ї з трьох людей, щоб просто нормально харчуватися, більш-менш одягатися і заплатити комуналку? Я маю свої припущення стосовно конкретної цифри і я не уявляю, як можна заробляти менше. Зараз так склалося, що стикаюся з робітниками різних "ручних" професій і - вау! - вони заробляють доф..а! Правда дуже бідкаються, що бідні. І є ще прошарок чоловіків, які є на основній роботі і заробляють трохи менше, але я ще жодного не бачила, який би натягнув ласти через утримання однієї дитини. Не заробляють хіба закінчені лінтюхи, пияки і просто роздовбаї. А, ще асистенти на кафедрах заробляють копійки (питання, чого вони там сидять).
    А загалом питання виходу мами на роботу для мене особисто лежить в іншій площині. Додаткові фінанси ясна річ, що теж нікому не завадять, але поки є їсти і одягнутися - це точно не питання забезпечення. Якось так вчасно тему підняли. Я сьогодні сказала чоловікові, що певно буду рухатися в бік якоїсь роботи. Перше питання: "А малих куди?" Кажу, що можна няню спробувати для початку. Муж каже: "Ага, і ти така приходиш ввечері, а вони: "Шо за тьотка прийшла?"". Ніколи не думала, що мій чоловік в першу чергу буде переживати за мої стосунки з дітьми. Ну ясно, що його фраза перебільшена. Все буде добре в них і з нянею, і в садку. Але я підсвідомо втішилася, що реакція не була: "Давай-давай, давно пора")))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  18. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    А що, діти чоловіку говорили вже: "що за дядько прийшов?", коли він з роботи ввечері вертається. Просто цікаво, звідки в чоловіка такі думки...
     
    • Смішно Смішно x 4
  19. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Oleksandrochka, думаю, чоловік в цій ситуації сказав завбачливо перебільшено, щоб звернути увагу форумлянки на такий аспект, як зменшення спільного часу.
    І якщо спільний час, виховання, наставлення у мами в пріорітеті - то на це звертається увага. Мій, батько, наприклад, вважав, що з дитиною є сенс спілкуватись починаючи з 14-16 років. Так і було. Про це батько щиро каявся пару років тому.
    В житті і несильно сплануєш самостійно... Часом, рівень достатку може різко обірватися або поступово вагомо збільшитись.
    +1. Ще є незнання, невігластво. Я знаю вуйок, які не розуміють, як можна чесно заробляти НЕ на заводі чи фабриці. Мають по 2-10 дітей, часто живуть в ..поганих умовах і не розуміють як покращити, адже зміна з 8 до 17.
     
    Останнє редагування: 24 Листопад 2018
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Каже, що вони так з 0+ звикли, а мама в них мастхев) в нас зараз така штука, що молодша по 3 години щодня в робочі дні з моєю подругою. Я вожу середніх дітей на заняття, а вона бавить молодших. Моя менша ображається. Хоча, ми ото прихворіли і не пішли два дні, то вона образилася, що вона не йде)) а загалом то в нас спільне бачення моєї роботи. Я не дуже хочу з 8 до 18, діти ясно, що не хочуть, чоловіку теж того не треба. Але на гнучкий графік я би спробувала. Мені насправді дітей не вистачає, коли не бачу цілий день. Справа не в тому, що комусь зле. Просто мені комфортніше, коли час від часу серед дня вони поруч і ми щось годинку можемо робити разом (навіть просто в магазин вийти). Але цілодобово і всі троє вже конкретно виносять мені мозок. Все ж старша вже досить велика дитина.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1