в школу можна не ходити

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Гелена, 17 Травень 2008.

  1. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Може, не може.
    Ми обговорюємо те- чи всі є до навчання діток.
    На мою думку не всі.
    У кожного своє призначення. І воно дається не просто так.

    Короч- кому з нами в ДН по дорозі- стукайте в пп.
    Через 3 роки теж))). Деталі я розбиратиму, як 6 ДН малого відмітим.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму


    Я не хочу запрошувати викладачів додому, не бачу потреби. Хто бачить, той запрошує. :)
    Я тому й кажу, що читай уважніше. Коли все гамузом, то потому й виходить така от каша. Говорили про досвід зі старшим, а з Натуськом у нас домашнє навчання й так триває постійно, природнє, без програм, із Меласею також. Мені просто треба було вирішувати щось вже і зараз, бо з вересня він би мав іти до школи за загальними правилами. Ну і чоловік у мене науковець, тому багато речей доводиться прояснювати, на багато питань відповідати. :)
    Я написала про неї у перекладі цитати. ОМГ Орман добре каже, що треба читати матчасть, бо мухи явно котлети обсіли.
    Оминаючи цитату я постійно писала про заміну поганого середовища й ізольованого, яке є в школі, на якісне, природнє й життєве. Коли думаю, де ще є схожа організація дня, як у школі, в мене одна асоціяція - тюрма. :shok:
    Ти про розклад для Дарка, який я тут виклала?
    Ну, то я тобі нагадаю про індивідуальний підхід у домашньому. Я показала то все Даркові, він у захваті. Є діти, яким подобається вчитися, і які потребують розкладу й структури. Тим, хто не вміє жити за рокладом, цього не зрозуміти, але я й не намагаюся, просто змирилися, що він інший, ніж я, йому треба так, то я підлаштуюся. Із 5-ти видів домашнього навчання Даркові підходило або класичне, або блоками. Ми вирішили почати з класичного, а далі подивитися, як піде.
    Не можу геть не тягнути, бо "директор домашньої школи" мені намагається поставити ультиматуми. :xaxa: А я намагаюся триматися середини, поки директор не зрозуміє суті домашнього навчання як такого. Він наразі вірить, що то є школа принесена додому. Нещодавно показував мені приклади розкладів у інших домашніх школах, потім відео "наш типовий гомскульний день" скинув.
    До мене ж завдяки дискусії в цій темі дійшло, що ті всі люди не є з Онтаріо, бо в Онтаріо НУЛЬ контролю, все виключно за бажанням батьків. От тільки він людина розкладу, як і Дарко, то пояснити, що відсутність чіткого розкладу в домашньому навчанні не проблема, неможливо, зразу світ валиться в людини. Так що цей рік я трактую як перехідний і виховний для нас усіх. :)
    Маю я одного дуже класного знайомого, який займається різними проєктами по світі (будує школи й університети), так от він завжди каже, що не треба дивитися на студентів, як на малих розумом, а навпаки, вірити в них, як у чудових та інтелігентних людей, і вони такими й будуть. Іншими словами, якщо садиш людину в клітку, не дивуйся, що вона дичіє.
    Він має чудову хату в рідному місті, стару, з антикварними меблями, і здає її шістьом студентам, хлопцям. Ми коли туди прийшли, я повірити не могла: чисто, задбано, сусіди ніколи не скаржаться ні на вечірки, ні на п'янки, ні на інші речі.
    Так що то із серії про яхту, як назвати, так і попливе.
    Виходить, що ти школу додому також тягнеш, раз чекаєш офіційного шкільного віку для початку навчання.

    Не всі. І вчителі в школі теж не всі, особливо, якщо там опинилися, бо більше нІде було піти, а роботу ненавидять, відповідно й дітей калічать. Такі паршиві вівці в школах і хабарі беруть, і не вчать путньо, одним словом, паршиві вівці.
    Що ж стосується батьків, яким Бог дав діток, то вони можуть і повинні, якщо їм серце підказує, що це правильно.
    Я ж говорила про статистику й про те, що в домашньому навчанні освіта батьків не має значення. Вистачить їхня любов до дитини й бажання виховати хорошу людину.
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: в школу можна не ходити

    просили в карму здати паролі. Здаю. Це мій чоловік )))

    ---------- Додано в 21:20 ---------- Попередній допис був написаний в 21:15 ----------

    це залежить від вихідців. З половиною своєї групи - не бачу. В нас реально була прірва між студентами.
    сходи в тему про школу

    ---------- Додано в 21:26 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ----------

    в мене така була викладачка сербської
     
  4. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити


    Після 7 років прийде соцслужба. Поки малий громадянин України- варіантів з тим немає. Ти ж сама знаєш то все))).
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Яська Березнева - вона ))))

    а це не має значення для ДН

    а в гості так приходьте
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Поміняйте мотивацію. Не "вбити вчителя". А розвинути...(кого? Наставника? Натхненника? ). Рухайтесь до позитивного, а не від негативного.

    ---------- Додано в 22:53 ---------- Попередній допис був написаний в 22:50 ----------



    ---------- Додано в 22:56 ---------- Попередній допис був написаний в 22:53 ----------

    Про львівських домашників - є клуб свідомого батьківства, туптикон навіть в темі домашніх пологів дописи лишала (лишав??). Там правда є нюанс з світоглядом, але на тему домашнього навчання можна і поспілкуватись мабуть. Думаю досвід в них вже є.
     
    Останнє редагування: 21 Липень 2014
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  7. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: в школу можна не ходити

     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    У нас нині був перший день домашнього навчання.
    За літо я дуже багато передумала, проаналізувала й нарешті вдалося мені дійти до спільного знаменника із "директором" школи, з чого я невимовно тішуся, бо початок року вийшов із позитивом, а не страхами, як було на початках, коли він зовсім не розумів, як я то все бачу.

    Отже, із вар'ятського й насиченого розкладу в нас ніц не лишилося.
    Я вирішила, що в нас будуть два основні предмети, тобто ми щодня будемо займатися математикою та англійською. Крім того, історія буде 3-4 рази на день.
    Інші предмети в нас як вийде й коли вийде. Нині Дарко за 45 хвилин зробив французьку, спелінг і природничі науки. Але там книжки так зроблені, що воно як розгадування ребусів, пазлів і кросвордів. Суцільна забава. Я то разом із ним роблю, бо дуже цікаво. :xaxa:
    Далі в нас у день буде вплетена допомога по хаті та допомога в приготуванні сніданку, обіду й вечері. Звучить офіційно, але то він сам просить, аби показати, як і що готувати, пекти, варити. Прибирати він не любить, тому з тим трохи складно, але допомагати люблять малята, тому й Дарко долучається. :)
    Ну і ще 1,5-2 години читання книжок. Обов'язкове читання від мене (зараз Нарнію читає) і вільне - на його вибір (читає сучасні книжки).

    Починали все із розмови, чи він хоче бути вдома, чи таки йти до школи. Казав, що до школи, бо (і перерахував плюси) там є друзі, компутери, вільний час і перерви. Я запитала, а які там мінуси? Він навіть відповісти не зміг, розплакався і сказав, що хоче бути вдома, а до школи не піде.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    А чому історію України треба вчити англійською? Ви ж кажете, що вдома спілкуєтесь українською...
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Серйозні тексти українською йому заскладно. Дитячий варіянт будемо опрацьовувати, але хочу, щоб він і серйознішу версію трошки читав. Я маю переклад історії України з англійської, шукаю оригінал.

    Розмовляти, а вчитися - це дуже різні речі. Він таки мислить англійською. Я тепер якраз повільно відновлюю та покращую його знання, але поступово власне.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Я знову тут. :)
    Як то чудово, коли можна поговорити з іншими мамами, які теж займаються домашнім вихованням. А особливо з мамами, які цим займаються уже 9 років, а ще з мамами, які цим займалися 23 роки і тепер "на пенсії".
    Я сьогодні мала нагоду почути й поговорити саме з такими мамами. І це допомогло мені нарешті знайти ті відповіді, яких я шукала.
    Я не хотіла школи вдома, і нарешті зрозуміла, як уникнути того, аби зосереджуватися не на дитині, а на завданнях та навчальній програмі. Якщо навчання не основне, значить навколо нього й не варто будувати свій день. День варто будувати як життя, просто життя разом, в одному домі, як сім'я, як одна команда. І нехай наші заняття за столом триватимуть 20 чи 30 хвилин, а далі ми просто підемо гуляти, або будемо сидіти й читати, або грати разом у якусь гру, це буде власне те, чого я хочу, чого я шукала, і те, заради чого й забрала дитину зі школи, де найважливішою є саме навчальна програма, а не окремо кожна дитина.

    Коли я склала розклад, то тільки передивившись його, усвідомила, що так не піде. Ми застрягнемо в книжках і в нас не лишиться часу ні на що інше. А якщо ми застрягнемо в книжках і завданнях, то я тільки доб'ю те бажання до науки й пізнання, яке не встигла остаточно прибити школа.
    За два тижні нашого навчання я вже тричі міняла розклад, і після сьогоднішньої зустрічі з мамами я його поміняю знову. І хоч ми й так його не дотримувалися, але добре мати хоч якийсь план, бо так і мені легше, і Даркові.

    Що я вирішила на даному етапі. Ми будемо зосереджуватися на відносинах, домашніх відносинах у першу чергу. І сьогодні, після цілого літа, що Дарко був удома і цих перших тижнів нашого домашнього виховання, я побачила перші паростки, яких чекала. Дарчик погладив нині Натуська по голові, подивився йому в очі й дуже лагідно сказав йому: "я тебе дуже люблю". Я в той момент усвідомила, що саме я маю робити, над чим саме маю працювати, на чому саме зосереджуватися з дітьми.
    Сьогодні в мені вмерли рештки вчителя як шурупчика системи. І це добре, бо педагог від природи це той, хто вміє вчити без наганяя, зацікавлювати власною любов'ю та цікавістю. Це нагода в першу чергу для мене навчитися чогось нового, а через моє зацікавлення й любов до чогось, діти також зможуть навчитися. Поки ми ще не дійшли до старших класів, можна собі дозволити відкласти підручники й просто пізнавати світ, бо цього в нас було дуже мало досі, і саме це нам треба надолужити. :)
    І ще я остаточно сьогодні зрозуміла, що не зумію вчити дітей за класичною навчальною програмою. Просто тому, що мені не лежить до неї серце. Занадто вона шкільна, системна. Я постійно чуюся, що мушу впихати дітей у якісь рамки, а так не має бути. Недаремно моє серце так рвалося від самого початку до методики навчання Шарлотти Мейсон. Я зараз ще більше відчуваю, що саме ця філософія виховання для мене найбільш близька, бо вона не обрізає крила ні мені, ні дітям, а ще й дає масу можливостей для розвитку, саме такого, яким я його й бачу.

    То я все на емоціях пишу, бо вилізти із зачарованого кола - це надзвичайно емоційний момент. І я знаю, що я далі буду аналізувати й вчитися. Знаю, що ми далі будемо з тими самими підручниками бавитися, бо Даркові вони подобаються, але це більше не буде основою нашого дня, це буде додаток. І я нарешті зможу розслабитися й не доводитиму себе до болю шлунка й голови тільки через те, що він не зробить якісь завдання і чоловік вирішить, що ми нічого не робимо, значить школа краща. Я тепер точно знаю, що школа не краща, бо ці перші два тижні мені саме школу й показали. Нам це не підходить. Я опинилася на місці тих вчителів, які мені жалілися, що Дарка треба просити по 30 хвилин, аби він зробив якусь роботу, і я розумію їхній розпач, бо я теж його пережила, але я маю велику перевагу: мене ніхто не контролює, окрім "домашнього директора", але в нього мотивація та ж сама, що й у мене - любов, бажання кращого для наших дітей, тому я знаю, що він мене зрозуміє й підтримає, бо моя впевненість у тому, що я знайшла те, що треба, буде для нього найкращим доказом, що так і є. :)

    Так що від сьогодні я перестаю вчити і починаю просто жити, вертаючись до того, що робила досі і що й спонукало мене прийняти рішення про домашнє виховання, - любити своїх дітей і бути для них мамою. :)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Писала 1 жовтня звіт. Для себе та чоловіка в першу чергу, але поділюся тут ще також.

    Задумалася сьогодні про те, чого ми досягли за цей місяць нашого домашнього навчання. Перше, що я поставила собі за мету: це покращити відносини між дітьми, бо хлопці постійно билися й ніколи не могли поділити між собою забавок, ігор, місце тощо. (Так, зовсім не навчальна мета, я знаю, але вона для мене була й лишається найпершою.)

    Після цілого літа і вересня у них нарешті налагодилися відносини. Тепер Дарко дбайливіше ставиться до Натуська, вони можуть годинами бавитися в парку (наш рекорд - 3,5 години) і тільки часом сперечатися, без бійок. Два тижні тому я мало не розплакалася (сльози таки виступили на очі), коли Дарчик підійшов до Натуська і сказав: "я хочу, щоб ти знав: я тебе дуже люблю" і вони обійнялися. Мені здається, що саме той момент і був переломним.

    Другою метою, яку я для себе поставила, є відновити Даркову тягу до пізнання нового й до навчання загалом. Перші проблиски вже з'явилися, бо математику останніми днями він робить з однією помилкою (на 20 задач) або без помилок, коли раніше доводилося переробляти 80% роботи. Сьогодні він мені сказав, що математика дуже цікава й класна (fun).

    У нас попереду ще робота над тим, що домашні завдання - це не суперважко і не трагедія, що не так уже й просто після того, як три роки вчителі не давали домашніх завдань і навіть говорили, що їх ненавидять. Але тут я й не сподівалася блискавичних змін.

    Щодо інших предметів у нас далі продовжується робота над тим, аби їх полюбити, особливо важко дається англійська й історія. Робота над любов'ю до історії буде спільна. Але приклад із математикою надихає.

    Ми почали щотижня робити завдання на швидкість (100 прикладів з відніманням і 64 - з додаванням), і він цього тижня покращив результат минулого. І сам попросив робити ці завдання двічі на тиждень.

    Ще до здобутків можу записати його бажання підтримувати порядок у домі й допомагати готувати їсти (він цим навіть хвалиться поза домом), що мене вчить довіряти йому й дозволяти робити помилки так само, як я дозволяю їх робити у різних вправах.

    Загалом, хоч і не скажу, що це все дуже просто, бачу дуже багато позитивів, які надихають продовжувати і підтверджують, що наш вибір був правильним.

    Що роблять малята? Я вважаю, що діти мають мати дитинство, тому особливих занять у них нема, ми просто бавимося в різні ігри, навчальні також.
    Так і вчимося.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

  17. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Школы лояльные к желающим учиться дома (2015)
    Без сомнения, за все время существования нашего ресурса, самой популярной была статья 2014 года о школах, лояльных к украинским хоумскулерам и представителям альтернативных школ. Это и не удивительно: ведь такую информацию приходится собирать по крупицам и не публикуется она больше нигде. Как бы там ни было, а список дружественных к домашникам школ растет. И сегодня мы рады опубликовать обновленный список, актуальный на 2015

    Школы лояльные к желающим учиться дома (2015)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Хтось зараз з форумлянок навчає дітей вдома?
    Особливо цікавить молодша школа.
    З будь-якою школою (директором) можна домовитись про ДН? Точніше, чи це загальне право навчати дитину вдома?
     
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Як перевести дитину на домашнє навчання? | Новини та аналітика : Україна та світ : EtCetera

    ЩЕ

    В Україні все більше школярів переходять на домашню освіту: переваги та ефективність

    Так виглядає, що поки чіткої покрокової інструкції, яка до того ж задовольнила б керівництво кожної школи, не написали. Хіба вивчати текст Закону про освіту, і вимагати своїх прав, але в нас бюрократія зазвичай на кожний закон хоче ще інструкцію і порядок застосування...
     
    Останнє редагування: 22 Червень 2018
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1