вічні суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Shkatulka, 16 Квітень 2010.

?

Я свою дитину

  1. волію не віддавати в чужі руки

    37 голосів
    17,5%
  2. в сад! всі в сад! (с)

    16 голосів
    7,5%
  3. тільки в хороший садок, хорошому вихователю довірю

    134 голосів
    63,2%
  4. та йой! якось оно буде. потім заміж піде...

    6 голосів
    2,8%
  5. мені нікуди дітися, віддам

    19 голосів
    9,0%
Статус теми:
Закрита.
  1. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    я не виросла лідером.
    богдана - я пишу завжди - шо я в соціалізації з 11 місяців
    і все життя була ну дуже несоціальною
    ні ясла, ні садок, ні школа мені того не дали
    і в універі я плакала - мені було важко. я не могла ні з ким познайомитись, хотіла додому.
    аж біля 18 років десь - як взяли мене в КВК тернопільський - я почала їздити з ними по україні, репетиції, виступи- отоді я відчула свободу вибору, думки, могла відповісти якшо шось не подобалось
    тоді оті як ти вважаєш лідерські якості пролізли


    я як педагог (то матюк) не дуже поважаю систему вчення яка є зараз. і оте все всі вчать - тупо
    але я - зауваж - ніколи не кажу шо моя дитина буде в хаті сидіти і ніде не піде
    ну шо ж всі читають якісь пробіли між словами а суті не вловлюють
    я кажу про те, шо садочки наші (за малими виключеннями) працюють за совєцкими схемами. ті ж верші, те ж малювання, те ж воднуногуходження

    бо таку мене агресивну виховали в садочку)
    якби я пішла в тему про дитячий садок - то зауваження було б слушне
    дана тема стосується саме того - чому моя дитина на даний момент не ходить в садок, чи піде, і яким чином я компенсую йому *втрату* садочкового досвіду
     
  2. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    А ви особисто у скількох садочках були, і бачили на власні очі як вони працюють? А от власне вважати наші садочки совдепівсь, якраз є стереотип і як не кажіть, то якесь таке дивне упередження;) Якраз не давно прийшла звідти, діти гуляли на дворі, яслі з старшою групою, водили хоровод, і співали веснянок...
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Попитайте фотографів. Ті найкраще можуть прослідковувати зміни чи їх відсутність.
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2011
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    в мене в садочку якраз так і було.
    Цікаво чи може дитина відмовитись від водження хороводів?
     
  5. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Дівчата - це до мене в множині? Особисто я себе не ображаю, а дуже навіть люблю:girl_dance:
    А ось тут дещо незрозуміле -
    А я б назвала! Бо виховую і розвиваю свою дитину коли разом з нею вдома, незалежно від того, як це називати - домашнім, "сидячим" чи садочково-змішаним вихованням.
    І ще, окрім садка є традиційні (духовні) ціності, які можна виховати лише в сімї, тому я вважаю, що виховую дитину вдома, доречі, розпорядок в нас також є, про що я писала, і дотримаємось ми його навіть у вихідні.
    І ще маю питання - а як ви дітей порівнюєте, коли пишете таке:
    Кожна мама вважає, що її дитина найкраща (і я в тому числі), і мені, як мамі дитини з садочку досить боляче читати, що моя дитина, як виявляється, гірше розвинена інтелектуально та духовно тільки через те, що вона ходить в садочок. Оскільки я її досить добре розвиваю і в першому і в другому плані.
    І до речі не ставлю ніяких штампів - хто кращий, а хто гірший, бо по відношенню до дітей, особливо чужих - це досить некоректно.

    ---------- Додано в 15:34 ---------- Попередній допис був написаний в 15:32 ----------

    Може. Моя або лізе всередину кола подоляночкою, або йде у пісочницю, чи щось збирати. І ніхто нікого за це не бє.
    А ще - може малювати те що їй до вподоби, а не те, що по плану. Моя замість калини малювала літачки, і їх виставили на коридорі з іншими. Деколи, окрім тематичного може намалювати 2-3 малюнки - мені, бабусі і виховательці.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?



    То не дітей, то саме підлітків.
    Аби зрозуміти, то треба тут побувати. Я саме про тутешнє порівняння писала. В Україні ще нема такої можливості "домашнього виховання" чи "домашньої школи", як є тут.
    Різниця така, що важко не помітити.
    У ранньому віці тої різниці не видно, а от коли починаються "гормональні приколи", то дуже багато всього вилазить.
    Я розумію, що там дуже багато різних факторів вилазить, плюс домашня атмосфера та приклад, але саме такі висновки напрошуються. Хоча я свідома, що кожне узагальнення хибне.
    Є діти, які знають, що таке сімейне коло, спільні трапези з батьками, братиками й сестричками, а є діти, яких виховують не батьки, а інші сторонні речі... То теж свою роль відіграє.
    Ви би могли своїй дитині замінити садок і школу?
    До речі, кращий-гірший, то вже ви спростили. Я говорила про інтелектуальний рівень розвитку та духовний. Порівняти їх цілком можливо.
    Та йой, моя дитина теж у садку й у школі. І хоч він і ловить усе на ходу, я бачу, що йому мало. І того, що коло нас отримує, теж мало. Просто бачу, як виглядає 100% батьківське виховання, без впливів систем. Навіть не знаю, як пояснювати, бо зараз знову будете до слів придиратися.
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2011
  7. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Аналогічно і про наші, українські дитсадки - щоб зрозуміти що це таке, треба там побувати, і бажано в теперішній час.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    я взагалі не вважаю, що садочкові діти гірше розвинуті інтелектуально чи духовно.

    Я про психологію. Передчасне відривання від мами - це травма. І можна робити вигляд, шо це не так і намагатися звести до мінімуму шкоду, але суті справи це не міняє. І вилазить воно не в 5 і не в 8 років. І власне вилазить не "проблемною" поведінкою, а проблемами душевними вже часом дорослої людини.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Останній раз була не так давно. 5 років - то не така велика відстань, як для системних установ.
    Хіба в українських школах можу повірити, що "треба побувати", бо там таке виробляють, що йой. Але щодо шкіл я завжди "в курсі", бо є кому про нюанси розповідати.
    Завжди були кращі та гірші. І далі є.
    Зрештою, у мене враження, що тут схильні багато ідеалізувати. Таке враження складається, коли про мінуси не пишеться. А мінуси є всюди, чи то садочкове виховання, чи домашнє - не має значення.



    Все, вицофуюся з теми, бо всі порівняння та узагальнення ні до чого доброго не ведуть.
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2011
  10. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: вічна суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

    а ти прочитай абстаговано від власної думки;)
    Лілю, цей форум "прівЕтствУється" для слінго-любителів, так чи інак десь часом підколюючих візкових мам, цей форум сприяє (абсолютно не натякає чи заставляє!, читай уважно) виникненню думки, що раз чиєїсь мами дитина в садку, то її дитина неналежно,а шаблонно розвивається, глянь на гілку про пологи вдома і її ведення, і про "гарні", часто абсолютно недоречні появи коментів у гілці про пологи у ПБ, перечислити далі? А що мається на меті? відівернути іншодумців від цього форуму? це ж не приватна бесідка однодумців, тому чого ти дивуєшся, що дуже гарна жінка, чудесна мама і прекрасна форумлянка оля-льоля, допис котрої не знаю чи 10-ма дописами вище від оцього "про її перебування з дитиною тиждень вдома" прирівнюється нею ж до
    як до критики саме її допису?
    це вона абсолютно нормально написала. Я б теж так зрозуміла.
    Просто стиль мам, поважаючих думку і теорію домашнього виховання дитини, має на меті власне що? Пояснення - розповідь - наведення прикладів, як їм це вдається і як би вони рекомендували, чи просто так, а пагаваріть?
    Юстина - Олеся, наприклад, пише, як на мене найвиваженіше і часто єдина (я теж не найкраща в такому плані;)), як на мене, без персоналій.

    ---------- Додано в 19:20 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ----------

    так, я з цим погоджусь, коли йдеться про вік 1,5 - 2х років. А від 3 - 3,5 років, дитині, наголошу ще раз, не кожній, потрібен колектив.

    ---------- Додано в 19:22 ---------- Попередній допис був написаний в 19:20 ----------

    може, я не любила, стояла збоку і спостерігала. Хоч гаївки любила.
     
  11. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: вічна суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

     
  12. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: вічна суперечки: дитячий садок, чи з мамою краще?

    особисто по темі садок чи домашнє виховання, у того хто має вибір, я б робила так:
    дві колонки - одна садок, інша - домашнє виховання
    збоку перелік, плюси і мінуси якого слід проставити, для розуміння того, що отримає сім'я, а не окремо дитина, в такій і такій ситуації. І перелік багатьох речей, котрі треба проаналізувати відповідно в колонці по вертикалі: вік дитини, дохід сім'ї, розвиток дитини, розвиток мами, час дитини з мамою в той і інший спосіб виховання, інші речі, важливі для тієї чи іншої сім'ї. Далі подивитись не просто на кількість плюсів/мінусів, а далі розставляти пріорітети, а не виривати "садок" з контексту життя сім'ї і називати його злом.
     
Статус теми:
Закрита.