Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Ykr@inochk@

    Ykr@inochk@ Well-Known Member

    Відповідь: Для вмілих ручок

    Ой-йой, скільки вас набігло!:)
    Дорогесенькі дівчата, я може ще й не маю права вас повчати, але підкажу, що знаю. Полотно я купляла в крамниці, яка спеціалізується на вишивці, воно так і називається сорочичне льняне домоткане (доречі везуть його до нас з західної України та з Київа). Взагалі, то треба щоб були рівненькі нитки та добре проглядалися клітинки (для зручності).
    Можна вишивати на будь-якому полотні - підкладаючи канву.
    Стосовно рушників, то в нас це ще простіше. Можна спитати в любому магазині "Ткані".
    Як вишивати, то вже діло особисте, кому як зручніше. Я першу спробувала вишити зовсім на покупній класичній сорочці. Так вишила і донці, і чоловіку.
    Тітка моя, упокой її душу, вишивала виключно по канві.
    Можна ще вишити тільки діталі, а потім повшивати, або понашивати.
    Але класична вишиванка це: полотно -замочування - прасування - розмітка - вишивка - ножиці - зшивання - прання - прасування. Так я робила останню.
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: Для вмілих ручок

    Ykr@inochk@, все гарно описала.
    Можна вишивати на будь-якій тканині, яка вам до вподоби. Я в Карпатах бачила сорочки з звичайної чоловічої бавовняної сорочки. Думаю, це питання смаку.
    А от з економічної точки зору (економії по часу, не знаю чи вийде по грощах - не рахувала), то краще купити заготовку про яку я писала кілька сторінок назад. Це готова сорочка (здається, що з льону) з вставками аіди для вишивання візерунка. Вам треба тільки підібрати взір і правильно його розташувати :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Для вмілих ручок

    Це рукавчик до Юстинкиної сорочечки.Вишивала моя кумася:).В мене,на жаль,дві ліві :umbrage:.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 21
  5. Ykr@inochk@

    Ykr@inochk@ Well-Known Member

    Відповідь: Для вмілих ручок

    Дівчатка, у вас такі гарненькі маленькі діточки!:rolleyes: Може в когось є готові викрійки (слабенька я в цьому :shy:) вишиванок на хлопчика 7 рочків та на дівчинку 3 років, бо хотілося б племінника з онукою побалувати. Буду вдячна.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дуже гарно, Олю!!!
    А чому саме жовтий вибрали?
     
  7. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    дякую :) мені теж дуже подобається те що вийшло у нас:)

    не хотіла стандартної червоно-чорної чи голубої сорочки, тому вибрали інші відтінки. То більше помаранчевий, а не жовтий (фото сонячне)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Ну, червоно-чорні та голубі - то не стандарт, то традиційні для певних регіонів. Жовта також для окремих регіонів є більше традиційною, ніж червона, як у нас. :)
    Дуже вдалий вибір!!!

    А мій Дарко має традиційну синьо-голубу, бо йому до очей вона найбільше пасує. Я таку в бабці своєї замовляла. Тільки знимки з фотоапарату ніяк не витягну.
     
  9. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, порадьте у кого можна замовити/купити вишиту сорочку для 2-х річного хлопчика?

    Дуже хотіла сама вишити, але поки я вишию, то певно на другу дитину буде :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я можу дати контакти цієї дівчини, що нам вишивала...
     
    Останнє редагування модератором: 12 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 4
  11. simona

    simona Well-Known Member

    Дякую Ліля Романівна одну вже відкрила. Буду щось кумекати:)

    відкрила всі схеми я там в ПП Вам писала, але то було після ще однієї спроби відкрити. Щераз дякую ліля Романівна.Тішуся як слоненя, ні вірні радію як слон
     
    Останнє редагування модератором: 12 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  12. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Є такій костюм,але треба поміряти,новий(один раз одягали для фото)
    [​IMG]
     
  13. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Гарнюсінька і така мила просто супер. Молодчина
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Нитки, тканини, інші прибамбаси - де купити?

    Де великий вибір тканин для пошиття блузки під вишивку? Де можна скористатись з послуг хорошої швачки щоб пошити сорочку?
     
  15. taho

    taho Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    На вул. Пекарській є магазин "Призма" ( на другому поверсі бару), якщо йти від центру, то зліва. Не пригадую назву цього бару, але з вулиці видно сходи. Там продають готові пошиті сорочки, які потім можна самостійно вишити. Ціни ни жіночі сорочки 110-150 грн. Також можна замовити вишиття. Обслуговує дуже приємна жіночка. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Там продають готові пошиті сорочки, які потім можна самостійно вишити. Ціни ни жіночі сорочки 110-150 грн. Також можна замовити вишиття. Обслуговує дуже приємна жіночка. :)[/QUOTE]

    Власне я хочу сама вишити. А там за моїм малюнком пошиють сорочку?
     
  17. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Зая, а на який то зріст? і чи можна тільки сорочку відкупити, бо ми все більше до джинсів хочемо носити вишиванку? скільки вартує? Можна в ПП
     
  18. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Сьогодні у Високому замку була стаття про хрещення. І була одна хороша ідея для цього розділу - якщо для крижма, в якому хрестили малечу, брали кусок білого полотна - то з нього можна зробити вишивану сорочку. Як на мене - це буде довга і хороша память про день хрещення.
     
  19. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчатка, якщо купити сорочку з полотна для вишивання, напевно потрібно на розмір більшу брати, бо вона після прання збіжиться. Правда? І чи перед вишиванням її пропрати, чи вже після?
     
  20. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А де брали Ви полотно? Я теж хочу пошити сорочку вчора ходила дивитись тканини те, що сподобалось було льон темного відтінку. Якщо можете порадьте, яка краще тканини пасує і де можна придбати ? Дякую
     
  21. Cherubina

    Cherubina Active Member

    Відповідь: Схеми для вишивання

    Може хтось мені допоможе - шукаю схему на блузку. Буковинську або подільську - вишиту квітами, але щоб вишивка хрестиком (не гладь, не бісер). Вже довго шукаю - але ні в інеті, ні в реалі так і не знайшла собі до вподоби. Чомусь всі надають перевагу геометричним узорам....
    Буду дуже вдячна за будь-яку підказку