Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    можу розказати, як то робила я. Раз хочете з нуля (варіант заготовки, я так розумію, не розглядається), купуєте полотно, йдете до кравчині і показуєте, як хочете скроїти. Можна взяти фото для наглядності, хоча б оте, що ви виставили. Потім вишиваєте прямо на покроєному (що тут не зрозуміло?). Сам виріз, тобто стієчку, я вишивала на окремому клаптику тканини, потім кравчиня то все докупи зшиє. Так само манжети. Головне, як на мене, щоб кравчиня була розуміюча і робила то не перший раз.
     
  3. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    В ролі кравчині виступає моя мама, тому йти далеко не прийеться :). Але я про виріз на грудях (можливо в першому повідомленні трошки незрозуіло написала), але за інфу про стієчку вдячна, бо про нього ще не думала, все мудрую над іншим питанням. Якщо вишивати на скроєному полотні, то відповідно і зразу потрбіно зтобити розріз на грудях. Так от типання: як на тому розрізі вишивати, щоб він не поторочився в процесі носіння. Може його якось обробляють чимось чи обметують.
     
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    вже обговорювали це питання в цій темі
    1. або перід кроєте з 2 частин зі швом посередині
    2. або робите розріз і краї обметуєте (шукайте фото сорочки ОксанкиФ, вишитої для малого настилом по сітці)
     
  5. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    І в продовження мого наболілого питання. Ось знайшла фото сорочки [​IMG] . Там іде невеличка накладка тканини на тканину. За рахунок того получається гарний загин на вирізі і відповідно вишивка непогано дивиться. От тільки "цікаво" виглядає той загин після закінчення вишивки. Хтось таке в своїй практиці робив?
    можливо ви це мали на увазі?
     
  6. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    з того, що я роздивилась, то там НЕ йде накладна тканина на тканину. Там сорочка пошита так, що є згин на розрізі. Мені особисто той згин не дуже, або можливо на звороті треба було вишити такий же зигзаг, як посередині на лицьовій стороні. особисто мені подобається обробляти розріз обметочним швом
     
  7. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ну я власне також таке роздивилась. Дійсно, з того всього обметування розрізу - це самий оптимальний варіант. Це просто край обметати ниткою без підкладання якось основи щоб може тверіший край був?
     
  8. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ось тут знайшла «Обробка вирізу сорочки без підгину»

    так, можна просто обметати
    Ось ближче розріз Назарової сорочки
    [​IMG] [​IMG]
     
  9. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Маю таке питання,чи вишивають вставки(наприклад для хлопчиків) на аїді 16 чи тільки панама використовується? Дякую!
     
  10. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    вишиваю сину сорочку,але чомусь не хотіла панаму брати,а вибрала аїду16,тепер не знаю чи гарно буде чи всетаки брати панаму? прошу вашої поради! І ще,яку тоді матерію брати для самої сорочки,щоб ті вставки вшити?
    [​IMG]
    вибачайте за якість фото)
     
  11. romannah

    romannah New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Тетяна7777, дуже гарно придумано для сорочечки, оригінально підібрані кольори. Думаю, аіда трохи цупка, я би вшила ці вставки в льон зеленого кольору.
     
  12. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Як на мене, хай вже буде аіда, а вшити певно можна в будь-яку тканинку, яка більше до душі, але я б вибрала все ж білого кольору.
     
  13. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    вже Imel написала як вирішити питання. Ще один спосіб загини обробити прутиком під рубцем (так як рушникик обметують), а потім за той прутик можна зєднати червячком. Проте будуть складки дві такі як на фото (фото не моє вязто з нету). Я довго думала що то за складки, пішла до знайомої та й та пояснила.
    [​IMG]
     
  14. Mavra

    Mavra New Member

    Як і обіцяла, показую вже закінчену сорочку для чоловіка.

    [​IMG]

    Рукавчики і комірець підшивала мама. Трішки не подобається мені, що вона зробила різну відстань на рукавах і горловині (тут не дуже помітно), але ця тканина не переживе переробляння.
     
    Останнє редагування модератором: 13 Липень 2011
  15. Stanislava

    Stanislava Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    [​IMG] Набір для хрещення.
     
  16. Oleksha

    Oleksha New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Маю питання до форумлянок, я вишиваю сорочку синові по купленій заготовці з Призми. Мучаюсь з комірцем, ніяк не виходить зробтити так, щоб взір правильно ляг - однаково закінчувався на початку та кінці комірця. Не знаю чи добре пояснила. Перший раз вишила - не співпало - спорола. Вишила другий раз - тепер краї комірця одново починаються, зате ззаду комірця взір не сходиться. Спробую потім викласти фотки, щоб було зрозумілим
     
  17. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    все залежить від взору та розміру комірця. можливо у вас по клітинкам воно просто не може так бути. тобто потрібно буде якусь частинку взору "не вишивати". порахувати, щоб спереду було однаково, а, наприклад, з боків "прибрати" зайву кількість клітинок, щоб виглядало гарно і не кидалось в очі.
     
  18. ntv

    ntv Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я відпорювала з заготовки комірець, вишивала, а потім рівненько пришивала
     
  19. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    я малювала в РМ, щоб все файно було

    але алгоритм такий-порахуйте скільки хрестиків в ширину має половина комірця.
    на взорі виберіть частину взору, яка б могла б слугувати логічною серединою.
    від тої логічної середини відрахуйте оту необхідну вам половину ширини комірця в обидві сторони.

    за потреби підкорегуйте.

    надіюся, що хоч трошки можна щось зрозуміти :8:
     
  20. Відповідь: Вишивана сорочка

    Я теж так робила, і потім щей змогла зробити зубцювання , і не тільки зверху , а й на кінцях комірчика.
    Нажаль сам процес я не фотографувала, якщо рішусь ще на одну сорочку то обов"язково буду фоткати.
    [​IMG]
     
  21. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Вишивана сорочка

    хочу вишиванку червоно-чорну. ДМЦ 666 занадто яскравий буде? Який тоді взяти?