Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. oll

    oll New Member

    я в тканинах не дуже розбираюсь.. це домоткане полотно виключно з бавовни? бо все ж таки хотілось сорочку з льону
     
  3. octavia

    octavia Well-Known Member

    Так домоткане полотно з бавовни ,є ще з додатком віскози. Вишивальний льон буває німецький по ціні не менше 700 грн і то в інет магазинах. В Світі льону є тканина Флоба 50 віскози/50 льону десь по 800грн . Є лляні тканини ,наприклад в-цтва Білорусь на них вишивати без накладної канви не реально. Вишивати на накладній канві складніше , я не дивлячись на досвід взагалі не змогла (не подобався процес і не дуже рівні хрестики). Так що вибирайте або бавовна ,або німецький льон Белфаст ,або льон через канву.
     
  4. oll

    oll New Member

    @octavia дуже дякую за доступне пояснення.. тепер бачу, що в мене єдиний вихід.. бавовна.. бо вишивати по канві за багато років так і не навчилась.. а такий дорогущий льон брати не така вже я хороша майстриня:)
     
  5. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дівчата, щось гальмую забула. скільки треба полотна на чоловічу сорочку(на короткий рукав)?
     
  6. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    я брала на сорочку з кокеткою довжину сорочки + 60 см , якщо без кокетки, то напевно класично - довжина + бажана довжина рукавчика + 10% на усадку (якщо натуральна тканина)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. oll

    oll New Member

    дівчата.. хто порадить хорошу кравчиню у Львові? а то я зібралась сама робити викрійку.. зметала все (добре що з звичайної тканини все робила для проби) а сорочка не сидить взагалі.. і думаю таки краще дати то зробити кравчині
     
  8. Sunny

    Sunny New Member

    І зі мною поділіться, будь ласка, контактами кравчинь. Дякую.
     
  9. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Не змогла))). Вишила ще частину, а потім ще цілий тиждень то все порола.
    Але ідею вишити борщівську сорочку мене не покинула))).
    І зараз почалавишивати колодочками кольорову квітчасту сорочку. Процес йде швидше. А ще мені дуже повезло, що сусідка на час дала свою старовинну сорочку для наглядності.
    Такою вона має бути.
    А такою є на сьогодні
     

    Вкладення:

    • IMG_2962.JPG
      IMG_2962.JPG
      Розмір файлу:
      106,1 КБ
      Переглядів:
      98
    • IMG_3051.JPG
      IMG_3051.JPG
      Розмір файлу:
      205,9 КБ
      Переглядів:
      94
    • Подобається Подобається x 9
    • Зе бест! Зе бест! x 7
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Хоче чоловік червоно-чорну вишиванку. Той взір, який підходить і мені, і йому на три кольори, порадьте, як це обіграти? Давати червоний двох різних відтінків? Хтось таке робив?
     
  11. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    то важко не бачачи узору щось радити, покажіть нам схемку:girl_smile:
     
  12. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Отака
    [​IMG]
     
  13. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    дуже гарний взір.
    я б взяла чорний, темно вишневий і яскрвіше/насиченіше червоний, але щоб червоні кольори були з однієї гами, тільки різниця на кілька тонів, щоб був такий плавний перехід, або взяти тільки червоні та чорні нитки, а вишивати найсвітліші елементи схеми червоним з додаванням тоненької люрексової нитки золотого, або срібного кольору - виходить досить цікавий ефект, додаю фото елементу блузки для доньки де я таке випробувала (голуба нитка + срібний люрекс), правда не знаю чи Ваш чоловік на таке погодиться
    DSCN0027.JPG
     
    • Креативно Креативно x 1
  14. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    Дівчата, маю питання. Хоче мій тато вишиванку на чорному полотні, вибрав собі взір, але там багато чорного кольору. Як то вишивати чорним по чорному? кольори міняти, але на які? не уявляю :dntknw:
    SAM_9726.JPG
     
  15. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    може замінити чорний на білий, або світло бежевий? Бо на чорній тканині просвітів, тих що білим на схемі, не буде - все злиється і фактично будуть видимі лише кольорові елементи
    --- дописи об"єднано, 19 Серпень 2015 ---
    або тоді білою ниткою зашивати ті просвіти, тоді контур втратиться, хіба і по контуру білим в один хрестик обводити
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    я вже так думала, але щось той узор не уявляю...
     
  17. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    якщо маєте РМ можна побавитися, поекспериментувати, в мого компа, на жаль, з тою програмою не складається, ніяк не установиться
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    не маю(
     
  19. lyubashka

    lyubashka Well-Known Member

    мені цей варіант більше подобається, як для цього візерунку
     
    Останнє редагування: 19 Серпень 2015
    • Подобається Подобається x 1
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    @Borsychok вишивати як бачите, тобто чорне не вишивати, а біле -навпаки - вишивати білими нитками, решту - без змін
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Hermosa

    Hermosa New Member

    Дівчата, чи обовязково при обробці вирізу сорочки петельковим швом залишати посередині одну нитку? Бо виріз має 10 ниточок, і у мене не вийдуть рівними дві сторони.