Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    Дівчата, що можете сказати про такий набір http://bookopt.com.ua/zagotovka-dlja-vishivki-cholovichoi-sor-bsch-19.html
    Руки не ліві, але ніколи не вишивала, то перший раз хочу спробувати. Як навчальне ''пособие'' може бути?
     
  3. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    я так розумію, що це звичайні вставки чоловічі, які потім вшиваються у Вашу тканину, бо самої тканини на сорочку там в наборі не має. Можете уточнити це у продавця, але я чомусь більш ніж впевнена у тому. Бісер до набору там теж не входить, якщо я права, то ціна тоді закрута на таку заготовку. Бо є такі ж варіанти і в рази дешевші.
    Тут мене б не влаштувала ціна.
    А що до самих таких заготовок, то гарний варіант, ви вишиваєте таку довжину яка вам потрібна (переду, стійки/комірці і манжетів), а потім вшиваєте у тканину, яка вам подобається. Якщо гарно то вшити, то досить гарний результат виходить.
     
  4. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    В цому наборі пише, що є повністю тканина з друкованим візерунком, без ниток і бісеру

    А є ще вставки окремо, вони дешевші http://bookopt.com.ua/zagotovka-dlja-vishivki-cholovichoi-sor-11-b2024.html

    Я синові шила сорочку, то вона мені обійшлася 600 грн (тканина і робота (нездала)майстра, буде перешивати :girl_devil:), вставки були ще бабусею вишиті для чоловіка. Льон більше би не брала, мало того дорогий, та ще й кусає трохи.
     
  5. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    @zdorov, щось я не вичитала там що за тканина. Якщо габардин -то я б не радила, парить неймовірно і виглядає дешево -шкода вашої праці. А чим вишивати плануєте? Якщо бісером, то такий друкований малюнок виправданий, а якщо нитками, то візьміть собі рівномірку, можна домоткане, і будете мати рівнесенькі хрестики
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    Все що вичитала тут
    --- дописи об"єднано, 27 Листопад 2015 ---
    Screenshot_2015-11-27-23-51-03.jpg
    @Chekay
    Я собі так і думала, що хорошої тканини тут не дочекаєшся за такі гроші, а праці треба вкласти огого, враховуючи, що берусь вперше
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 27 Листопад 2015
  7. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    @zdorov Вам @Chekay добре каже. Бо я щось не повірю теж що там нормальна тканина, Ви звичайно,можете у продавця уточнити. Бо швидше за все, або там реально габардин, або взагалі на всю сорочку не має тканини.
    Запитайте у продавця:1. Що за тканина. 2. Розміри того куска тканини.
    Бо мені аж самій цікаво, що можна за такі гроші продавати. Бо навіть для габардину, щось тоді задешево.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    @zdorov, якщо хочете вишивку бісером,то може краще купіть собі вставки, потім вшиєте в сорочку належної якості, тим більше взір, який Ви обрали, суцільний і тканини на якій вишита вставка не буде видно, можна і в сорочку чорного, чи будь- якого іншого кольру вшивати їх. Тільки в такому випадку перед тим як вишивати порадьтеся з кравчинею, моя скажімо, просить по 2 см узору по периметру не дошивати, бо по бісері швейна машина навіть з спец насадкою погано шиє, я дошивала ту "рамочку" вже після пошиву сорочки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    Дівчата, потребую поради:girl_flag_of_truce:
    Зібралася вишивати сорочку для тата білим по білому, і зависла над вибором ниток. Брати звичайні ДМЦ, чи краще шовкові, чи може щось інше? Вишивати буду на коломийському домотканому полотні,техніки плануються класичні для такого виду сорочок - лічильна гладь, соловїні вічка....
     
  10. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    @Chekay якщо білим по білому, то я Вишиваю шовковими, воно набагато багатше дивиться, ніж звичайними ДМЦ білим. Якщо кольоровими, то можна і звичайними ДМЦ. Можна і шовковим ДМЦ, але вони в захмарну ціну.
    Шовкові брала Мадейру, вона лягає прекрасно, але є ньюанси: їх важко потім докупити, мені забракло півтора пачки і я 2 тижні шукала їх і знайшла потім лише через інтернет (це вийшла додаткова витрата на доставку(((), і ще вони виходять не дешево (останній раз брала пачку по 12 грн/5 метрів).
    Тепер знайшла альтернативу тій нитці, в бобінках китайська нитка, пише на ній, якщо не помиляюсь Lian вони є різних кольорів, мені треба було білу, в роздріб орієнтовно 60 грн коштують. Ниточку беру в 4 нитки,вишиваю на Цвейгарті, може на домотканому треба буде в 2 або 3, то вже треба дивитись, нитка прекрасна, не скручується і не заплутується, гарно лягає. Та й на багато економніше, тієї бобінки хватає на 2-3 сорочки.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  11. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Хочу вишити татові вишиванку, але планую вишивати вставки, а потім їх вшити в сорочку.
    Єдину сорочку, яку вишивала нитками, вишивала відразу по розкроєному домотканому полотні.
    Яку тканину краще брати для вставок? Бо мені дружина знайомого сказала брати панаму, а я десь тут читала, що на панамі хрестик прямокутний виходить.
    Ну і хочу переконатись, що мені правильно сказали довжину вставок - комір (стійка) - 43 см, класичний комір - 46 см., манжети - 26 см, передні вставки - щоб за пояс заходили. Вірно?
    Бо я ще такий початківець-початківець в тому.
     
  12. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Я вишивала вставки на домотканому полотні, на сорочці однозначно виглядатиме краще (правда до кінця ще не вишила і саму сорочу ще не шила). Якщо вишито на панамі, то зблизька ці вставки дуже помітні (відрізняються по структурі, особливо якщо не всі клітинки-хрестики зашиті). А довжина вставок все ж залежить від розмірів одягу. Спробуйте виміряти довжину коміра та манжета з якоїсь татової сорочки.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. onebyone

    onebyone Well-Known Member

    Я вишивала для тата виставками також на Панамі , і все добре ! Правда на саму сорочку я купувала не сорочкову тканину , а щось інше, не пригадую як правильно. І пришила, все дуже добре ! Передні вставки не мають заходити за пояс , орієнтовно була довжина переду або 47 або 49.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  14. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    добре так вишивати, якщо взір повністю зашитий, якщо не все зашивається, то видно не зашиті клітинки. Я мимоволі, мабуть як сміється мій чоловік, я балувана, але такий варіант особисто мені не підходить, бо дуже грубо виглядає, точніше правильно сказати "не професійно" ;) (але то у кожного свої "мухи" на рахунок того).
    Моя порада для тих, хто все таки вишиває вставочками, то обирати взір, де повністю зашивка (або біле також зашивати білими ниточками або під колір тканини сорочки), тоді можна і на панамі і на домотканому, кому як зручніше і не нашивати на сорочку зверху, а вшивати (точніше спеціально шити сорочку з вшиванням тих вставок), хороші кравчині знають як це зробити, щоб не було видно, не знаю як правильно пояснити ;) Так і бісерні вставки вшивають, щоб не було видно. Бо все таки нашивання поверх сорочки, якби не нашивалось, все одно буде трохи грубо виглядати.
    а щодо
    якщо сорочку планується носити на випуск, а не заправляти у штани, то можна і до кінця сорочки шити.
    Не пам"ятаю, чи тут виставляла фото сорочки, шилась спеціально для носіння поверх штанів, взір вишивався не спереду, а з лівого боку і там я шила від верху до самого низу, полоска була досить широка і дуже гарно виглядало. Але шилось прямо на домотканому полотні, вставкою таке б не дивилось.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Прийшла за порадою, де можна знайти гарну схемку вишиванки для хлопчика 6 років.?
     
  16. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Вишила для мами сорочку з того візерунку на коломийському полотні під льон і собі плаття. Легкий візерунок.
     

    Вкладення:

    • DSC_8185.JPG
      DSC_8185.JPG
      Розмір файлу:
      85,6 КБ
      Переглядів:
      84
    • Подобається Подобається x 4
  17. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Хочу вишити сорочку, купила домотканне полотно в 1см-6 хрестиків
    Почала розбиратися зі схемою, і так мені здається, що голова не пролізе
     

    Вкладення:

    • CAM00981.jpg
      CAM00981.jpg
      Розмір файлу:
      227,7 КБ
      Переглядів:
      54
  19. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    голова то може і пролізе, але вирізу напевно зовсім не буде. Може спробуйте відшити десять хрестиків на тканині майбутньої сорочки, поміряйте скільки то вийде в см., і змоделюйте дирку таких розмірів і форми на якійсь непотрібній тканині, тоді спробуєте і голову пропхати і подивитеся як "ляже" на Вас така горловина. Якщо не сподобається, то або схему коригувати, або робити розріз вертикальний по середині центральної помаранчевої квітки
    --- дописи об"єднано, 10 Лютий 2016 ---
    ще як варіант збільшення розмірів вирізу можна забрати кілька внутрішніх листочків спереду, і трохи заглибитись за рахунок квітки на спині
     
  20. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    сорі, щойно дочиталася - сліпота:girl_impossible:
     
  21. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Потребую допомоги- поради- з вишиванкою готовою пішла до кравчині , порадились і вирішили нашивати мереживо. Найгарнішим мені виглядає зі зеленим , кравчиня радила коричневе... Пішла шукати-вибирати, а мережива кольорового то не дуже вибір є..Тому прошу поділитись адресами магазинів , де є гарний вибір мережива...І порадами щодо кольору...Бо я розгублена...