Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    у мене склалося враження, що воно просто так є. Брала чорну нитку в 4 різних магазинах - завжди тонша за інші. Це якщо моточками. А от на метраж чорна мені попалася нормальна.:dntknw:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    @Patty , а як виглядає той слід від зеленої нитки? В мене раз фіолетові нитки ДМЦ залишали маленькі ворсинки, і я спочатку подумала що то зафарбована нитками тканина, але потім за допомого липкого валика для одягу ту "линьку" прибрала . Протестуйте водою ту зелену нитку, і якщо будуть хоч найменші сумніви, то я б однозначно порола, бо як полиняє Вам в готовому виробі:girl_impossible:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    перевіряла вчора вологою серветкою і вологою тканинкою - протягнула через них нитку з силою. Зелена лінія, досить виражена. Інші - нормально. Може, то й справді ворсинки, бо там, де спорола - то повибирала їх, і ніби тканина далі біла.. Але як після прання готового виробу буде.. Ой, не хочу ризикувати. Піду купувати інші нитки. Тим більше, що вишила ще небагато, і моїм підбором.. ну не так воно виглядає, як мало би.
    Та не завжди, насправді. В мене таке лише вдруге. Товщина - десь така, як в кіровського муліне, і сама нитка м"якша і ворсистіша, чи що. Я "Кучерявого Дмитрика" вишиваю. :) Єдина, яка Павликові сподобалась, і яку він хоче, аж муркоче )). То в моєму варіанті вона трохи заясна, як на "карпатську". Зараз фото викладу, там і затонку чорну видно, і підозрілу зелену, і забліду помаранчеву.. Головне - вчасно зупинитись ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Якої величини має бути хрестик на домотканому полотні? Я спробувала через одну дірку, то дуже дрібненький виходить. Чи не завеликий для вишиванки буде шити через дві дірки? Каунту не знаю.
     
  6. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    2 на 2
     
  7. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Ви маєте на увазі, що між кутиками хрестика має бути дві дірки чи дві нитки(одна дірка)?
     
  8. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Я вишиваю так, щоб між кутиками хрестика було
    . Тобто не в кожну дірку, як в канві, а через одну. Через дві дірки (3 нитки) не вишивала ніколи. Справді надто дрібний виходить?
     
  9. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    десь пару тижнів тому теж таке питала))) шию через 2 нитки, якраз нормально, про дрібно це лише перше враження
     
  10. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    :girl_yes2:
     
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Майже вишила собі сорочку. Вишивала на старому домотканому полотні, фасон має бути "хлоп'янка". Хочу все як колись - руками. І виникло у мене питання: як ті рукава краще пришити - просто чи зметувальним якимсь швом, чи буде так він достатньо міцно триматись? Чи хтось вже тут таке робив? У мене будуть ластовиці та клини під руками, бо полотно досить вузеньке - 47 см.
     
  12. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Вишиваю через три нитки, бо через дві дуже дрібно виходить і не сходиться з малюнком. Ой:girl_cray:, я вже не знаю як домучу ту сукню.Трохи вишила і можу нарешті поділитися спостереженнями. Хотіла, щоб легше було і купила заготовку з набитим малюнком, а вийшло навпаки. Той малюнок так погано видно на домотканому полотні, що все одно треба в схему заглядати, два кольори просто зливаються. Добре, що там лише три кольори, бо якби було більше, ради б не дала точно. Та ще й погано набита схема. У висоту добре, а в ширину якась розширена чи що. Треба мудрувати з величиною хрестика, а через це вони не однакові виходять(один через дві, другий через тринитки). Бо як шити однакові, то знову ж таки не збігається з малюнком і його видно. Краще б брала просто тканину, схема все одно не важка і шила б собі потихеньку. А так тепер треба під той кривий малюнок підлаштовуватись і робота від того неакуратна, бо хрестики не збігаються і нерівні.:dash1:
     
  13. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Зд
    Здається я вам про таке писала,в мене таке саме за це закинула свою вишиванку
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Краще б я послухала, а так :girl_impossible:. Буду вишивати, але задоволення від процесу нуль, одні нерви! Хто бачив каже, що не видно кривих хрестиків, але я то бачу і знаю, що вони там є.:girl_sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    є різні техніки змережування. запитайте в гугля - може Вам щось припаде до душі ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Це не погано, це все добре набито, просто всі ці схеми, що набиті на тканині розраховані під бісер, а не під нитку. Бісер лягає акуратно, а от ниткою, як би не старався все одно виходить не завжди рівно. А під ниточку найкраще брати нормальну тканинку, паперову/електронну схемку і рахувати.
    А щодо яскравості набиття є хороші виробники з чітким набитим малюнком навіть на домотканому полотні, а є такі, що просто караул(((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Може хтось підкаже чи існують заготовки сорочечок для немовлят на хрещення? Бо ті сайти, що я знаю показують лише заготовки для старших діток.
     
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Не вистарчило мене на змережувальні шви щоб зшити сорочку. Просто зшила. І була в мене ідея пройтись по тих швах отаким: [​IMG]
    Лише колір нитки вибрати у тон полотна. Чи дати контрасну, якщо так, то яку? Ось сорочка:
    [​IMG]
    Дуже чекаю на поради, бо хочеться вже то закінчити. Ще, правда, манжети не довишиті).


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • Подобається Подобається x 2
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    І що дати по низу? Я думала просто підігнути, бо є ті уставки під рукавами. Але ще думаю над мереживом якимось найпростішим, білим.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  20. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    @Rodionochka але ж краса!!! підтримую-
    і
    сорочка чудова
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    я б просто підігнула, соорочка така яскрава і самодостатня, що мереживо мені там навіть не уявляється , але то моє ІМХО
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1