Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Це зовсім не складно! Це набагато простіше за хрестик. Це як розмальовка, яку зашиваєш за принципом цеглинок.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Orchid

    Orchid New Member

    Доброго дня, дівчата! Наважилась вишити собі вишиванку. Білу, звичайний реглан,геометричний узор. Тобто, щось не дуже складне для першого разу )) Вагаюсь,яку тканину вибрати:Онікс,домоткане гребінне 40, чи домоткане з лавсаном. Не бачила їх "вживу". Порадьте,будь ласка, з власного досвіду, що купити.
     
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а якими нитками ви вишивали? ірисом?
     
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Вишивала звичним ДМС. Собі вишивала на старому домотканому полотні в чотири ниточки, чоловікові на такому ж полотні у шість.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Orchid

    Orchid New Member

    Спробую ще раз спитати. Можливо якась добра душа порадить мені, яке полотно вибрати на вишиванку. Онікс луцький приваблює вмістом штучної нитки, не буде так м"ятися, та кажуть, що ця тканина кошлатиться. Чи вишивав з вас хтось на ній? Якщо брати домоткане, то яке краще,30ку чи 40? Буду вдячна за ваші поради.
     
  7. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Луцьке не pаджу-кошлатиться+ паpить в спеку чеpез вміст синтетичних ниток.
    завжди беpу коломийське 30ку.
    яке полотно бpати залежить від того, який хpестик Ви хочете - дpібненький чи не дуже.20ка-найкpупніші, 50ка-найменші
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Orchid

    Orchid New Member

    Дякую Khrystik за відповідь. Буду брати домоткане. А скільки хрестиків в 30-ці на 1 см? І якщо вишивати DMC, то в скільки ниточок? І ще,може хтось підкаже, де купити справжнє коломийське полотно, щоб вислали поштою?
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2017
  9. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    1см=6хpестиків. вишиваю в 2нитички. а Ви спробуйте як більше до вподоби-в 2 чи 3.
    купую тут https://vechornytsi.if.ua/
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Orchid

    Orchid New Member

    Дякую за пораду )
     
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Хочу написати свою думку відносно вибору полотна. Декілька років тому вирішила вишити малому сорочку, ходила вибирала полотно. Ніби нічого, але за декілька років воно виглядає не дуже. Праця вкладена, а сорочка вже не дуже(.
    Була ще сорочка для чоловіка на Льоні, не сподобалось, розпрасувати нормально нереально, дратує(. І була сорочка меншому на Льоні з якихось старих "за кросів"), навіть не знаю де воно взялось). Виглядає кльово, якось дуже своєрідно, не типово. Полотно білесеньке, але віддає теплом, сонячне таке. Вже після тієї сорочки мала нагоду поміряти старовинну борщівську. Вона така приємна до тіла! І те, що вона сто раз прана зовсім іі не зіпсувало. Навпаки, вона стала ще кращою. Після того вишиваю лише на старому домотканому полотні. Свою вже декілька разів вигуляла, і чула лише позитивні враження, ніхто не вірив, що ій не сто років))). Зараз закінчую чоловікову. Планую ще одну сину старшому на такому ж полотні. І ще чоловіковій похресниці дуже хочу на рочок вишити таку суконку-трансформер, що потім перетвориться на просто сорочку. І тут якраз питання - хтось таке робив? Який фасон?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Kalyx

    Kalyx Active Member

    Поділітся, де таке полотно можна придбати. Ніби доросла вже до вишивання сорочки, але всеодно лячно, то не картина.
     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Треба дивитись на Вернісажі, а ще в Яремче колись бачила великий вибір, і на ОЛХ є. Я брала льон, не коноплю. Є ще магазин біля Вернісажу "Стародавній одяг", але там ціни захмарні просто.
     
  14. onebyone

    onebyone Well-Known Member

    Маю старовинне , але не біле. Якщо цікавить пишіть в пп.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  15. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ще хотіла сказати, що вишивання сорочки, то є в сто разів простіше за картини. Просто спочатку треба все добре придумати, прорахувати, розмістити.
    І ще відносно технік вишивання. Зараз вишиваю колодочками. То є теж набагато легше за хрестик. То такий цікавий процес розмальовування сорочки). Та й піднабрид вже той хрестик у всьому.
    І ще я за старий крій).
    От подобається мені все таке не популярне зараз. Просто хочеться, щоб вишита власноруч сорочка була не стандартною, не типовою. І візерунок не носив кожен другий. Тут такий може бути політ для фантазії!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    От і я донечці щось таке хочу вишити. Щось знайшли відносно фасону?
     
  17. Krysya

    Krysya Well-Known Member

    Дівчатка, порадьте, будь ласка: моя бабця вишила сорочку для продажу (це вперше таке. самі знаєте, скільки пенсіонери в нас мають. От і це спонукало бабцю не лише обшивати всю нашу велику сім'ю). Сорочка складна, за мотивами борщівської вишивки. Бабця попросила мене розмістити оголошення про продаж в інтернеті. Переглянувши олх, я зрозуміла, що не дуже велика ймовірність продати там сорочку за 5-6тис грн. А де ще можна виставити таку красу і знайти реального покупця? порадьте, будь ласка! так хочеться допомогти.
     
    Останнє редагування: 29 Березень 2017
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Покажіть тут, дуже цікаво! Може і тут є потенційний покупець.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Krysya

    Krysya Well-Known Member

     

    Вкладення:

    • DSCF0693.JPG
      DSCF0693.JPG
      Розмір файлу:
      130,7 КБ
      Переглядів:
      95
    • Подобається Подобається x 3
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ще поки не шукала. Зараз чоловікові закінчу, а тоді візьмусь. Як знайдете щось швидше - діліться.
     
  21. Milli

    Milli Well-Known Member

    Дівчатка підкажіть де знайти хорошу кравчиню у Львові, а то сорочку вишила, а пошити нема кому.