А в школі... а вдома...

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 14 Серпень 2015.

  1. irushka

    irushka Well-Known Member

    Лілю, з усією повагою до твоїх батьків і їхнього вчительського досвіду, не думаю, що з цього можна робити остаточні висновки. Я навіть думаю, що в стінах теперішньої школи це реалізувати неможливо і часто вчителі, особливо з великим досвідом традиційного вчителювання, наперед не вірять в результат нових тенденцій і часто не бажають шукати інші підходи. Потрібно багато чого змінити в школах, щоб почали діяти такі методи, але вони дієві, я переконана. У мене недавно була зустріч з одногрупницями і 95% з них працюють вчителями в школі, то ця система настільки в них в`їдається, що вони просто пливуть за течією і не бажають навіть чути про якісь зміни у тому, до чого вони звикли. Я за те, щоб створювати інші умови навчання і втілювати нові методи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Погоджуюся, є такий момент, коли людина стає шурупчиком системи й не вміє нічого побачити поза нею. Тільки мої батьки належать до тих, хто критикує сучасну систему навчання, всілякі зміни, підручники, писані людьми, які взагалі без поняття, якими є діти і як із ними працювати. Улюблена цитата мого тата про школу власне про те, що школа в сучасному вигляді - це неприроднє і навіть шкідливе середовище для дітей.
    І якщо щось діє краще, то добре, але те, що я бачу, це те, що вчителям просто менше роботи, але результати аж ніяк не позитивні. Рівень освіти дуже сильно падає.
    Якщо подивитися порівняльні результати тестувань державних шкіл, приватних та гомскулінгу, то державні суттєво програють за знаннями (і не тільки).
    Червона лінія - це домашнє навчання, синя - це приватна школа, зелена - державна школа.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    в Україні діти в школі часом проводять ще більше. Розклад цьогорічного 6 класу- це фактично 7 навчальних годин ( 7 уроків щодня). Якщо до цього додати ще додатковий час, який дитина проводить у школі ( загальношкільні збори чи лінійки, прибирання-чергування) , то виходить навіть більше 7 годин. 8-9 гімназійний клас мають по 8 уроків ( з 8.30 до майже 16.00). Домашніх завдань- це щодня ще на 5-6 предметів. Тут або вчитися по правилам і вгробитися остаточно. Або почати врешті решт десь та і халявити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  4. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я і проти школи, і проти домашнього навчання. ТОбто школа, як місце для спілкування моєї дитини із іншими дітьми і викладачами -- мене влаштовує (бо мої діти ну дуже общітєльні), але ота купа предметів, завдань мене абсолютно не влаштовує. Не знаю, як воно буде, бо тільки старший йде у перший клас, але нічим зайвим (тим, що його не цікавить і на мою думку, йому не потрібне) нагружати його не буду. Мене повністю влаштує, що з одних предметів у нього буде 12, а з інших -- 2. Кажуть, що погані оцінки в школі дуже б"ють по самооцінці дитини. Ну, знач будемо іншими способами піднімати самооцінку -- займатись тим, що подобається: спорт, театральна студія, малювання (я би ще в музшколу віддала, але вроді, як і мама, жодне із 4 не має музталантів))) Але змушувати дітей весь день вчити все, що задають -- точно не буду. Зізнаюсь, я навіть, якщо побачу, що дитині якісь уроки геть не цікаві -- то навіть водити на них у школу не буду. Ну то, напевне, вже більше у старшій школі так буде.

    Бо моя мама казала мені завжди, що якщо мені вже геть не хочеться йти на якийсь урок -- т о краще вдома поспати, ніж по павільонах (у садіку біля школи, де ми курили-грали карти-цілувались коли прогулювали уроки) волочитись. І дуже я вдячна своїй мамі, що вона мені не відбила бажання вчитись. А вчитись мені завжди хтілось вибірково. І те, до чого мені душа не лежала мені по сьогоднішній день нафіг не треба.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Ну ви молодець. Я ціле літо мучусь щоб хоч пів години в день почитав чи займався математикою. Може зробити щось швидко якщо треба йти гуляти або на компутері бавитись, а так то годі допроситись.
     
  6. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    бачу практично один негатив....Волосся дибки від прочитаного, просто шок.. А де духовність, де основи християнства замість
    ???
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну от це власне наш досвід і був. Влітку ми завжди робили додаткові завдання, то після 4-го класу це стало такою мукою, що просто жах.
    А протягом року ми говорили про те, як то цікаво пізнавати нові речі, читати про щось нове. І він на моє превелике здивування й захоплення почав відкривати підручники замість коміксів, коли сідав випити чаю чи щось перекусити. Просто отой індивідуальний підхід дуже помічний, вочевидь. Ну і приклад інших гомскулерів його також надихнув, а ми познайомилися з дуже багатьма за цей рік, практично вдома не бували. ))

    Я от думаю, як то буде через рік, бо середульший має певні проблеми, на яких я мушу зосередитися протягом наступного року, тому з Дарком домовилися, що він іде на рік до школи. Він був дуже проти, але потім виявилося, що дівчинка, яка йому подобається буде теж ходити до тієї школи, то погодився. Я маю надію, що не піде регрес. Ми домовилися робити завдання з математики та деякі інші завдання після школи. Наразі він руками й ногами за, бо на майданчику виявив, що ми за цей рік вивчили більше, ніж решта дітей із його колишнього класу.
    А можна спитати про причини? По ідеї, в Україні нема офіційного домашнього навчання як такого.
    Не знаю. Тут як "Отче наш" під час шкільних заходів моляться, то всі сидять, як сиділи, розкинувши руки й ноги. Мені то завжди так дивно. Наша сім'я єдина встає. Я тепер дуже добре розумію, чому в Штатах католицькі школи руками й ногами відбиваються від державного фінансування. Дуже правильне рішення.

    Що мене ще вразило із розповідей знайомих уже про звичайні державні школи, то це існування правила "нуль дотиків". Тобто діти не мають права грати в лови, не мають права вітатися, взагалі жодних дотиків один до одного.
     
  8. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    для мене просто "моляться" і в той же час підтримують одностатеві шлюби і т.д. якісь не сумісні речі, таке враження що світ котиться кудись у прірву з тією суперсучасністю, яку ще й дітям навязують в тих школах..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я ж написала -- просто діти мої ну дуже комунікабельні і вдома не сидять. От сьогодні вранці двох середніх відвезли в садок і сказали, що старший спізниться, бо йде здавати кров з пальця -- то все на довідку для першокласника. То він нам всю дорогу нив: а чого я прийду пізніше, а я менше побавлюсь, а що я не буду снідати в садочку, а що, я не піду на англійську...
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ми цього року ніби й були на домашньому навчанні, але вдома були одну середу. Решта - постійно на різних додаткових заняттях для гомскулерів. Вибір такий - очі розбігаються. Дарко ще й мав купу різних додаткових курсів, як от теорія кіно, програмування роботів леґо... Я стільки всього навибирала, що назвати той рік суто домашньо-навчальним дуже важко. А ще музеї різні, парки. У нас вийшло поєднання класичного гомскулінгу із тотальним анскулінгом. Бували дні, що йому взагалі не хотілося вчитися, хіба математику робив, тоді ми просто йшли гуляти або він читав книжки цілий день. Або пік печиво для своїх друзів гомскулерів чи для брата й сестри. І по хаті почав дуже багато помагати.
     
  11. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Я, мабуть, взагалі не маю чого втикатися в ту дискусію, бо мені до садочка і до шклои "як до неба рачки", але вставлю свої 5 копійок.
    @Liliyah Romanova писала про Канаду. І тут треба враховувати, що там в одному класі вчаться діти дуже різних віросповідань і про якесь християнство мови навіть не може бути. В одному класі є кілька християн, а ще мусульмани (яких чим далі, тим більше), протестанти, індуїсти, китайці-японці-в"єтнимці - які в більшості взагалі нічого не сповідують. Тому про виховання з релігійним наголосом взагалі мова не може вестистися. Це в нас всі однакові - греко-католики чи православні. І навіть в нас в кінці навчального року було багато дискусій про те, що дітей замість лінійки під школою, вели на СБ до церкви. Тепер собі на хвилинку уявіть, що би було, якби в якійсь канадійській школі десь, хтось заікнувся про якусь релігію. Багато залежить від району в якому дитина йде до школи. Якщо ти живеш між українцями-поляками - це одне питання. Але якщо ти проживаєш між євреями - зовсім інша ситуація, про дешеві індуські-темношкірі р-ни - говорити взагалі не варто.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, тут вони ще й аборти підтримують, і евтаназію, і далі вважають, що вони католики й християни. Я волію в то не вникати.
    Найпоширеніша форма вірування - це "все включено", хоча за моїм спостереженням, таким терміном прикривають саме антихристиянські погляди.
    Так я ж писала про католицькі школи! Щоби там вчитися, треба принести сертифікат про хрещення.
    Всі ті, про кого ви написали, вчаться у звичайних державних школах, не в католицьких.

    До речі, цікавий момент. Знайомі віддали свого сина з 9-го класу в звичайну державну школу (після приватної католицької), то там хоч і не вчать про релігію, але діти про свою віру дуже багато говорять і в них нормально ділитися тим, що в когось рамадан, а в когось Великий піст. Тобто ситуація взагалі виглядає набагато здоровішою, ніж у молодших класах католицької школи. Але це власне на особистому рівні, не в класі під час уроків.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Хм, моя сестра вчилася в католицькій школі на Блурі в українському р-н. Ніхто про свідоцтво не згадував. В класі були різні діти. ЇЇ найближчими подружками були китайка і корейка. Ще в її класі була дочка власника "Міст - експрес" і дівчинка, мама якої українка, а тато кореєць. Ну. Торонто взагалі дуже специфічне місто. Там страшна мішанина.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Вочевидь, Торонто має свою специфіку. Ми приносили свідоцтво про хрещення.
    Два роки Дарко вчився в державній школі, бо коли ми спробували зареєструвати його в католицькій, нас спитали, чи ми католики, а коли почули, що греко-католики, то сказали, що таке взагалі не існує й треба чекати, поки вони вияснять ситуацію. Мій чоловік тим обурився й пішов зареєстрував дитину в звичайну школу. А вже з першого класу спробували знову зареєструвати в католицькій школі, то вже нам дурниць не розповідали, але зате в школі почали Дарка перевчати, як треба правильно хреститися. :girl_crazy::girl_impossible:
     
  15. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ну тут все ж варто додати, що і я не готова себе повністю присвятити вихованню дітей. І от зараз то якось так подибільному звучить. Понароджувала, а виховувати їх не збирається... Тут, либонь, хоум-викладачі осуджують, але я тому і народжувала, бо знала, що поки вони в садочку-школі -- я на роботі, а коли забрала -- то я із ними. І всі вихідні із ними. Ну не можу я себе уявити поза роботою. Моя робота -- це не мус, не базар і не просто заробляння грошей. Моя робота -- це моє покликання, це те, без чого я себе не уявляю, те, що дає мені щастя. І так само мої діти. У мене немає няньок. Так, часто чоловік із дітьми, рідше -- баби (але вони переважно паралельно зі мною, тобто я працюю, а баба або в другій кімнаті із дитиною, або під офісом
    (він у нас у парковій зоні), але я весь час із малими. І з роботою.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    та я усвідомлюю, що це Канада, а не Україна, але важко в голові ті всі речі перекрутити просто, особливо таке:
    то ж справді краще не вникати, бо наш мозок цього може не сприйняти:sad:.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. flame

    flame невгамовний експериментатор

    дуже. Цього мої бояться страшно. Між іншим, і Юрко і Катя ходили в суботню українську школу, де викладали тільки укр. мовою :укр.мову і літературу, історію, географію, релігієзнавство і загальний предмет про все українське. Потім при поступленні до універу ті бали, які вони отримали в укр.школі враховувалися і укр. мова йшла, як додаткова іноземна. Каті взагалі було суперовим бонусом, бо вона пішла вчитися на юриста з міжнародного права і коли постало питання про міжнародне стажування, через знання укр, польської. рос мов ( підтверджене балами з укр школи) вона отримала можливість отримати стипендію і стажуватися в Європі (щороку : в Франції, Австрії, Росії і Польші).
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Насправді, мами-гомскулери занадто добре знають, як то важко, аби осуджувати відмінний від свого вибір. Кожен має своє відмінне покликання й за ним має йти.
    Я ще до кінця не вирішила, чи це моє покликання, але наразі відчуваю, що роблю те, що повинна.
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    зараз у старших школах з минулого року введені нові правила: якщо є певна кількість пропусків уроків, коли дитина в школі в той день реально була і на це немає поважних причин ( а "не буду водити"- це причина не поважна), тобто фактично- є певна кількість прогулів- адміністрація школи має право виключити дитину з навчального закладу. Ну це прям як по КЗпПУ: звільнення за прогул :)
    --- дописи об"єднано, 14 Серпень 2015 ---
    так. Але в Україні дозволене дистанційне навчання. Що, по суті, дозволяє домашнє навчання.Аби лиш програму за відповідний клас дитина здала. З урахуванням наших реалій, у мене є знайомі, де донька з 14 років у школі на навчанні узагалі не була. Але має гарненький атестат за середню освіту :)Реальний.
     
    Останнє редагування: 14 Серпень 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    от я в не вникала в правила (та що там не вникала -- вупше не читала))), але хіба раніш можна було уроки прогулювати. Але ж ми прогулювали....

    Ну і виключить зі школи. І що далі? У нас середня освіта -- обовязкова... Я пригадую, як мої вичтельки ходили до моїх вагітних однокласниць і вмовляли їх хоч на екзамени прийти... А ще, коли хтось після 9 класу не йшов у 10, і у ПТУ не вступав -- до нього теж вчительки ходили, вмовляли або до школи повернутись, чи хоч у вечірню піти