Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

 1. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  У світлі оцих подій випадково стала однією з трьох учасниць розмови про те, як то важко дитинку втрачати і про те, що "люди не коти, нащо стільки народжувати".

  Учасниці розмови: вагітна я, дівчина (моя ровесниця майже) із багатодітної сім*ї та наша віднедавна заміжня співпарохіянка.

  Навіть не знаю, як сформулювати суть, але загалом ішлося власне про те, що як то взагалі можна мати багато дітей. Аргументи проти? "я хочу жити своїм життям, подорожувати, забавлятися, тому більше двох дітей мати без сенсу". Ну і власне реакція на те, що 7-ма дитинка під час пологів не вижила - а нащо стільки дітей народжувати? люди ж не коти! і крім того, як вони тим дітям освіту потому дадуть?

  Ми слухали це й важко було підібрати слова, бо зіткнення світоглядів було надто сильне. Та й боротися невідомо за що, коли серце щемить від щойнопочутої новини про трагедію, було неможливо. Пробували сказати, що то є справа тих людей, особливо якщо вони чуються в силі... Ні, то все одно безглуздя і не дивно, що зі 7-ою дитиною таке сталося.

  Уся ця розмова ніяк не йде мені з голови.
  ЧИМ дико мати багато дітей? Що в тому такого поганого?
   
 2. OlichkaI

  OlichkaI New Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Не зважайте то таке виховання.
  Мрію мати не менше трьох. Сама маю і брата і сестру- це підтримка по життю.
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Virginia

  Virginia Well-Known Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Звичайно аргументи вашої співпарохіянки егоїстичні, можливо якісь незрілі, але от я собі подумала, що в нас в Україні 99.9% відсотків багатодітних сімей - неблагополучні, хтось з батьків, або і двоє алкоголіки, наркомани, засуджені... склався такий стереотип, що якщо вже більше ніж троє дітей в сім"ї, то вже явно якась бідося.
  Погодьтеся, також, що поставити тих дітей на ноги, виростити, вивчити, показати світ дуже і дуже тяжко!
   
 4. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Ну, те, що в Україні так, то це не значить, що й у Канаді так.
  Хоча з вашими 99,9% я не згідна.
  Тут дуже багато сімей мають по 4-6 дітей. І держава їх підтримує, діти брудні та обідрані не ходять. Для навчання є різні субсидії, для садочків те саме. Вони не тиснуться в маленьких помешканнях, а мають великі двоповерхові хати. І машини - переважно фургончики, аби всі дітки влізлися, бо ж кожне має бути причеплене.
  Показати світ дійсно важко, але не всі на той світ пнуться дивитися. Зрештою, завжди є можливість поїхати на відпочинок, хай і простіший. Переночувати десь табором теж дуже цікаво, особливо для дітлахів.
  Правда, ця сім*я (та й інші, кого знаю) подорожували навіть літаком через цілу Канаду, так що багато залежить і від самих людей.

  Мабуть. Моя подруга власне хотіла, але не спитала в тої жінки, кого з її братів чи сестер би не мало бути на цьому світі, аби батьків вважати нормальними.
  До речі, її батьки дали їм домашню освіту (вона чудово володіє англійською та українською, могла би твори писати). І то освіту домашню таку, що вона зараз вчиться в університеті дуже добре, має вищий рівень знань від своїх ровесників і ще й їм допомагає часом. І в сім*ї 6-еро дітей, а один хлопчик має синдром Дауна.
   
  Останнє редагування: 25 Лютий 2010
 5. kati

  kati Well-Known Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Багатодітна сім*я - нормально чи дико? нормально:)В мого тата в сім"ї їх шестеро. Все життя вони досить дружні, і в складні часи один одному допомагали.
  Але правда, зараз щоб наважитись на таку кількість дітей не так просто....є купа вимог,перш за все матеріальних...та й не кожна жінка пожертвує собою, щоб просидіти 10 років у декретах....Хоча, "если сильно захотеть" можливе все....Знаю одну пару, в них п"ятеро діток, чудова родина, а мамі доречі лише 29 років.Але знов ж таки там матеріальне положення позволяє- будинок, няні, куховарки....
   
 6. Anaid

  Anaid New Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  В мене колись була сусідка,так їх було 11 дітей.Батько алкоголік,мати тягнула на своїїй шиїї всіх,працювала прибиральницею на декількох роботах.Так от до чого я веду з тих дітей тільки троє влаштували більш меньш нормальне життя.Все решта хто сидів(сидить в тюрьмі),кого вже і взагалі немає в живих(наркотики,алкоголь,вбили),хто з дівчат на панелі.Чи варто стільки дітей мати,якщо ти не можеш поставити на ноги тих дітей?
   
 7. Юкола

  Юкола Ділова ковбаса

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Для мене не дико, коли в родині багато діток.
  Для мене дико, коли дитина (чи діти) в родині нікому не потрібні.
  А якщо батьків вистачає на усіх свої дітлахів, то мене це тільки тішить.

  Теоретично я б хотіла мати багато діток. А практично не можу зважитися на другу.


  літом чула таку саму фразу. Якась стара фурія таке говорила мамі трійняток, бо дівчата на вулиці голосно бавилися.
  Забули таких вумних спитати, кому скільки народжувати.

  ---------- Додано в 22:10 ---------- Попередній допис був написаний в 22:04 ----------

  бабця чоловіка має четверо дітей. між усіма різниця пару років
  Так от вона розказувала, як зі східної України тікали вони сюди додому. Був листопад місяць, на туках троє дітей, молодшому пару місяців. Приїхали потягами та фірами до села, а тут нічого - ні хати, ні роботи, ні грошей.
  Але якось вижили, четверту дитину родили.
  І я думаю, що тій бабці з дідтьми було зовсім не легше, ніж нам зараз.
  І діти всі повиростали, усі вищу освіту здобули, усі при посадах. Одним ловом люди воросли. і на свята усі до бабці приїжджають. Четверо дітей, 8 онуків і купа правнуків.

  Це все я до того, що часи завжди були однакові. Однаково людям було складно, однаково грошей не вистачало. Часи завжди однакові. Люди різні.
   
 8. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Я думаю, то залежить від держави таки.
  Я дивлюся на своїх друзів багатодітних і розумію, що я би так не змогла. Але розумію також, що батьки - це в тих людей покликання і професія. І вони чудово з тим дають раду. І є прикладом для інших.
  Мені не йдеться про безвідповідальні випадки, бо там не має значення, скільки дітей мають. Мені власне про цілковито тверезі й відповідальні йшлося. Та й у нашій розмові теж було саме про них.
  Тут немає ні куховарок, ані нянь. Вони все самі. Дітки навчені помагати. Ну, от якщо можна уявити ідилію, то це десь так у них і є.
  Тому мені видається, що няні та куховарки то не обов*язково. Зрештою, якщо няні, то це вже не батьки дітей виховують.
   
 9. Юкола

  Юкола Ділова ковбаса

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  А чи взагалі алкашам і нарікам тре діти? навіть одне єдине дитя?
  Відповідь очевидна.
  Але вирішуємо не ми.
   
 10. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Але в очі діток глянула й про біду-горе забула. :girl_tender:
   
 11. Русява

  Русява Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Які би життєві перепитії не відбувалися, як би доля Вас не випробовувала, але сім"я - це опора життя! А основа сім"ї - це ДІТИ! І якщо Бог посилає сім"ям багато діток, то це благословення Боже.
  Інша річ, хто яке визначення вкладає у слово "багатодітна"?! За визначенням Вікіпедії "Багатоді́тна сім'я́ — сім'я, в якій доглядають та виховують трьох або більше дітей віком до 16 років". Але погодьтеся, сім"я із тьома дітьми і сім"я, в якій є семеро дітей відрізняються... Діти однозначно мають бути бажаними, а батьки повинні тверезо оцінювати свою ситуацію.
  Ми з чоловіком наразі "працюємо" лише над нашою першою крихіткою, але обидвоє хочемо щонайменше трьох!
   
 12. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Наші знайомі, котрі мають 6 дітей (усі 4 сім*ї), кажуть, що після 3-4ої дитини різниця не помітна. Один батько прирівняв до жонглювання. Сказав, що як навчишся жонглювати трьома кульками, то поступове додавання ще одної буде непомітне. :)
   
  • Подобається Подобається x 2
 13. Юкола

  Юкола Ділова ковбаса

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Потім вже старші менших доглядають і батькам легше, і діткам весело:)

  Не розумію, чого міцні сім"ї, у котрих дітки живуть у добрих умовах, одягнуті-ситі-батьками любимі, чого це викликає у людей негатив?
  Хоча, певно, щось є таке у людській природі - не сприйняття і засудження того, на що сам не здатний, як негативного, так і доброго.

  ---------- Додано в 22:36 ---------- Попередній допис був написаний в 22:22 ----------

  Знаю сім"ю, котра третю дитину родила, щоб отримати 50 тис.
  Там така бідося, що надія в них лише на ті гроші.
  оце для мене дико.
  З нею в хаті ж чоловік сидить і буде прожерати ті дитячі гроші:girl_devil:
   
 14. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  отак я і думаю

  ми, якщо Бог дасть і як осилимо, хочемо четверо :)

  а от це мені не дуже подобається, бо буває таке, що батьки перекладають свої обов"язки з виховання молодших дітей на старших
   
 15. Oriana

  Oriana Well-Known Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Я б не сказала, що це дико. У мого батька восьмеро братів і сестер, а у мами - 5. І нічого, я не кажу що моя бабця ненормальна:) Навпаки дуже тішуся, що у мене така велика родина:girl_claping: Завжди допомагають чим можуть.
  Хоча відомо багато фактів , де батьки алкоголіки, а діти виросли чудовими людьми, а в нормальних батьків діти - ці ж алкоголіки та наркомани. На мою думки ніхто немає права судити скільки дітей має бути і чи взагалі має бути - їх дає Бог, значить так має бути. Діти - то Божий дарунок, і їх треба приймати. А на рахунок того, що матеріальне становище недозволяє, то є дурниця, тому, що Бог дає дитину - дасть і виростити, виховати її. Аби розум був.
  Особисто я з чоловіком хотіли би не менше трьох. Це ж така радість - ці милі, сонячні личка! Дарма, що зараз часи тяжкі, вони завжди тяжкі, але воно того варте, щоб біля тебе був той Божий дарунок.
   
 16. Яська Березнева

  Яська Березнева Well-Known Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Багатодітна сім"я - нормально чи дико?
  Висловлю тут свою особисту думку.
  Вважаю, що багатодітну сім"ю мати нормально, якщо цього хочуть і чоловік, і жінка, вони люблять дітей, здорові, спокійні, врівноважені і чуються в силі забезпечити дітей матеріально, поставити їх на ноги і дати їм отой важливий поштовх, як-от: своїм прикладом навчити жити дружно і в злагоді, навчити дітисьок не боятися світу цього, а навчитися жити в ньому (не пам"ятаю, хто це сказав з форумлянок, але дуже мені сподобалося), заохочувати до самостійності, показати дитині, що от ти бажана, і ви всі бажані дітки, ми вас любимо, ми - РОДИНА, ми - одна команда, живіть, творіть, дерзайте, а ми підтримаємо, допоможемо і т.п. (пардон за пафос). А якщо батьки алкоголіки/наркомани/мають про кілька "відсидок"/неврівноважені люди, жити нема де, в хаті бідося аж свище, а вони як крілики... Чула такі історії: 1. Мама в селі, без житла, без паспорта, і "так сталося", що "зустріла чоловіка", а потім "відчула, що вагітна". А потім по другому разу. Живе у якійсь хижці в селі з тими дітьми, сама без роботи, якусь їжу односельці приносять... 2. Жінка микається по всіх інстанціях, бо, бачте, четверо дітей, дайте житло, бо живу в однокімнатній квартирі, сама не працюю, зверталася і туди, і туди, і до церкви, і до держави, і всюди футболять. А чи тобі держава/церква тих дітей наробила, чи ти не знаєш, що житла в нашій країні так просто нікому не дадуть, і які в нас зарплати і допомоги на дітей, і на скількох роботах треба буде гарувати, добами не бачачи тих же дітей, щоб хоч якось прогодуватися.
  А в Україні, на жаль, зовсім навпаки.
  3. Або як народжують дитину за дитиною, бо грошей дитячих хочуть на якісь свої витребеньки...
  То для мене справді дико.

  А та ситуація, учасницею якої ви, Лілю, стали, то, мабуть,
  , і не більше, а саме - цілком різних світоглядів. Людина, яка хоче
  , не зрозуміла людей, які
  народити і виховати багато дітей, оскільки судила зі своєї дзвіниці, не подумавши перед тим: добре, припустімо, якщо я хочу максимум двох дітей, тому що... (вказати причину), то невже і вони мають думати/хотіти/робити так, як і я?
   
 17. maty

  maty Well-Known Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  -шановна,а Ви проводили соціологічні дослідження?!Хто ж дав Вам право ро бити такі узагальнення!!!
  А ЯКЩО ГОВОРИТИ СПОКІЙНО,то багато людей,маючи особливо одну дитину,вважають народження багатьох дітей ненормальним явищем.Я ніколи не намагаюся пояснювати чи виправдовувати народження своїх п*ятьох дітей,я просто знаю,що це моє покликання,хоч це звучить надто пафосно,це мій шлях.
  Звичайно,наша держава не надто переймається допомогою чи створенням кращих умов для сімей з багатьма дітьми(я не люблю термін-багатодітна сім*я,ми просто велика сім*я).От якби ми були алкоголіками чи ще якимось неблагополучними-то нашими дітьми держава б опікувалася,а так-видряпуються якось,то нехай...а те знамените*не треба було стільки народжувати*було гірко чути,але ми вже навчилися бути вище.
  Думок багато,але писати ніколи,перепрошую,якщо повторювала вже кимось сказане-просто дуже зачепило...

  ---------- Додано в 23:17 ---------- Попередній допис був написаний в 23:13 ----------

  це мені теж не подобається і своїх обов*язків на старших не перекладаю1
   
  • Подобається Подобається x 1
 18. Akita

  Akita New Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  quote=Liliyah Romanova;656584]ЧИМ дико мати багато дітей? Що в тому такого поганого?[/quote]
  Нічого поганого немає! Але, нажаль, багатодітні сім"ї чомусь більше трапляються там, де батьки не можуть забезпечити своїм дітям нормального і повноцінного життя. Маю до прикладу сім"ю, де 5 дітей, мати пиячить, а батько невідомо де ( та чи й один батько чи різні). Вона вагітна 6-им, питають:"Нащо ти це зробила?" Відповідь: "...бо дадуть 50 тисяч". Все, більше її ніц не цікавить - ні те, що діти голодні і холодні, ні те, що вони потребують мед.допомоги, ні те, що 6-те дитя взагалі може родитись неповноцінним, бо "мати" не перестає пиячити.
  Ось проти таких багатодітних сімей я заперечую, бо ці діточки нічого доброго в цьому житті не побачать - або життя з аморальними батьками, або дитбудинок чи інтернат.
  Але якщо батьки чують в собі сили виховати і забезпечити кількох дітей, то чому ж ні? Молодці. Честь їм і хвала!
   
 19. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Це результат офіційної статистики?
  Мені видається, що то не є аж так часто й трагічно, просто ми помічаємо більше негатив, ніж позитив, тому така думка. Я схильна думати, що позитивних прикладів сімей є більше ніж негативних.
  Та власне вона тих людей чудово знає, тому й образило оте "люди не коти". Зрештою, я теж не чуюся в силі, але я не дивлюся на багатодітних із огидою, а радше із захопленням.
  Та й позиція тут залежить також від того, чи керуюся я своїм егоїзмом, чи готовністю пожертвувати собою й жити для когось, бо фактично воно так і є, що особистий час залишається, але зменшується.
   
 20. Akita

  Akita New Member

  Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

  Ні, це не результат статистики. Просто увагу частіше звертаєш власне на такі сім"ї. Бо за благополучні багатодітні родини порадієш та й, чесно кажучи, забудеш - у них все добре та й Слава Богу!

  От- от. Негатив є більш помітним, бо зачіпає дуже сильно.