Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    У мене різниця між старшими 2,6. І майже всі вважають, що "так сталося", бо певно жінка в здоровому глузді на таку малу різницю не наважиться. А я мовчу і посміхаюся :) Я вже навіть не хочу думати ЯК відреагують на третього. Це буде виплекана, викохана і очікувана дитина. Я зможу дати їй достатньо любові і уваги. А навколишні? Та нехай собі говорять, мусять про щось пліткувати :)

    ---------- Додано в 16:19 ---------- Попередній допис був написаний в 16:17 ----------

    Коли ми сповістили радісну звістку, що у друзів скоро народиться четверте, люди, котрі їх навіть не знали, почали сильно співчувати, бо "ой, як то важко" Просто не варто звертати увагу на такі речі.
     
  2. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Сама маю двох діток 3 і 2 рочки. Поки третє не хочу але дуже чіткою знаю що це можливо. Всі правильно пишуть - що чомусь багатодітні сімї в нашій державі асоціюються із бідністю. Такі асоціації можна почути з вуст мамочки якій і однієї дитини краще не народжувати, або від сімей в яких здобуток хорошого достатку не дає часу на дітей. Особисто знаю сімю в якій семеро дітей з різницею від сили два роки - довший час жили в однокімнатній квартирі і всі вважали їх за межею бідності. Люди ці настільки позитивні - що рідко кому з тисячами в кишені такий позитив видавати і так ним заражати. Зараз вони живить у великому власному будинку із усім чим треба і нічого ні в кого не просять і не просили. Висновок- щоб мати просто треба працювати, а діти до бідності не мають ніякого відношення.
     
  3. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

     
  4. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    А що ви думаєте про дитячі будинки сімейного типу?
     
  5. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Особисто я трохи, навіть, заздрю сім"ям з багатьма дітками. Маю кілька хороших знайомих з 3, 5 і 4 (скоро буде) дітками. При тому з невеликою різницею між ними. Як то класно тим дітям, бо вони вже мають найближчих друзів і компанію. :) Батьки молодці, що вміють більш-менш однаково приділити всім час, і дітки ростуть дружніми і розумничками!
    Трохи важче мамам, бо вони менше десь бувають, а хотіли би. Але вважаю (і так і тим мамам кажу), що за кілька років, як дітки стануть більшими, мами зможуть і кар"єру поновити, а може й у зовсім іншому напрямку розвиватись, якщо захочуть. Але велика дружня сім"я - це супер!
     
  6. hrobak

    hrobak Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    інколи питаю маму, як їй було виростити нас п"ятьох. зрештою, багато чого я знаю, бо я якраз посередині - два старші брати, потім я, потім ще сестричка і братик. але то все, про що я знаю - про пєрєстройку і відповідно втрату роботи, про підробітки типу продавання яблук з дачі або квітів на базарі, про проблеми мамині зі здоров"ям - от якраз про це вона ніколи не говорить. вона говорить, що їй було цікаво і весело, що вона любить нас усіх і що після третьої дитини вже зовсім не важко :) так, ми не їздили великою дружною родиною на море або за кордон, так, ми не одягалися в дорогих магазинах, але ми мали цікаве дитинство, кожен здобув освіту і зараз має роботу, і кожен пам"ятає, що він не один. хоча якщо спробувати мені зараз стати на місце мами і планувати дітей з точки зору зможемо/не зможемо тим дітям щось дати, то перспективи були не просто туманні, можна сказати, їх, перспектив, не було. кажу вам як дитина, багатодітна сім"я - це не просто нормально, це - класно :)
     
  7. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

     
  8. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Згадалося, в моєї співробітниці ще п"ятеро братів і сестра. Бачили б ви які вони дружні. Всі при гарній роботі, при посадах, хоч виросли в манюньому селі в горах. Одне за одного горою.
    І якщо говорити про сприйняття чи не сприйняття суспільством багатодітних сімей, маємо яскраві приклади відомих і публічних людей, які просто молодці і показують гарний приклад іншим, розказують про те які в них чудові діти, і як то гарно мати велику родину-Єгорова-Мухтарський, Окунська, Наталья Водянова, Кличко...Думаю вони народжуючи своїх ляль найменше думали про суспільну думку. Що і всім раджу
     
  9. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    я- за багатодітну сім'ю. Дітки з таких сімей особливі і вони більше досягають у житті, аніж одинаки.
    Я мрію про велику сім'ю. Єдине, що стримує- гроші. І я не планую в цьому питанні покладатися на державу. Мої діти- мої клопоти. Якщо покладатися на державу, то про велику сім'ю в нас можна забути. А якщо покладатися на себе- то двоє- це наразі мій максимум, навіть надмаксимум...
    в мене, до речі, теж всі питають чи то "зальот" чи планована вагітність. І дехто нагадує мені мій вислів "як можна непланово завагітніти в 21-му столітті?".
    Одним словом, мрію багато заробляти і планую це робити. Хочу багато гарних мацьоп!
     
  10. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Цікаво чим вони особливі? і на скільки більше вони "досягають" у житті? я б таких висновків не робила....
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    У принципі, цілком можливо. Оскільки діток багато, вони в сімейному середовищі вчаться боротися за своє й добиватися свого. В одинаків ця потреба відсутня, бо нема з ким боротися. То я порівнюю свого малого й діток із сімей, де їх 3-6. Суттєва відмінність. Думаю, що саме ця риса в майбутньому й сприяє.
     
  12. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Згідна, що ця риса характеру більше виховується в багатодітній сім"ї, але ж то не особливість?;) і ще - якщо дитина з малечку ходить до садку, хіба там її цього не навчать?
     
  13. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    В кожній випадку є свої винятки! деколи вундеркіндом може бути дитина одинак, і багато чого в цьому житті досягти, а деколи може родитися така сама розумна дитина і в сім"ї, в якій 15 дітей! мені здається немає якоїсь певної тенденції, що саме в багатодітних сім"ях діти особливіші, чим не в багатодітних. Єдине, що можу сказати, що в багатодітних сім"ях діти менш егоїсти, і більше пристосовані до реального життя! на рахунок цієї теми згадала анекдот. Розкажу своїми словами. Отже. родилася перша дитина в сім"ї : батьки кипятять все підряд, родилася друга дитина в сім"ї: батьки кипятять тільки соску, родилася третя дитина в сім"ї : якщо в дитини собака забрала соску і гризе в кутку, то це проблеми самої дитини))
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Мій з 3-рх років ходить. Щось не дуже навчився. ))) Так що тут залежить.
    Битися вміє, але то мінус радше.
    Як на мене, то діти ВСІ особливі.
     
  15. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    В моєї знайомої є троє хлопчиків і вагітна з четвертою дитиною. За цей час вона закінчила ВУЗ і має творчу роботу на дому - для жіночих дрібничок їй вистачає. Приходячи до неї в гості я почуваюсь у такому затишку, хоча малі діти роблять гармидер і шум. Але тут є якась сімейна гармонія і розуміння. з чоловіком у неї прекрасні стосунки - дивлячись збоку здається, що вони ше зустрічаються.
    Допомагають батьки рідко, бо живуть вони за межами міста у власному будинку.
    Я сама б хотіла таку сім"ю.
    багато хто її теж осуджує, мовляв кожні 2-3 роки родити дитину - це дико. Але як на мепне це ПРЕКРАСНО:girl_in_love:
     
  16. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    про що хотіла і написати! діти з багатодітних сімей не є особливішими ніж діти з сімей там де одна чи дві дитини ;)
    П.С. для кожної мами і тата їхня дитина найкраща і найбільш особлива., і байдуже чи вона одна чи їх 10.
    Хоча приділити увагу одній дитині все-таки легше ніж коли їх у тебе 7 ;)
     
  17. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    все ж я переконана, що дітки з багатодітних родин- інші. І в садку їх тому не навчать. Маю приклад, коли в небагатій родині росли 3 хлопці і коли сирітками росли з татком 4 дівчини. Всі вони вчилися по-іншому, ніж ми, одинаки, бо покластися не було на кого, кожен сам за себе, кожен вгризався в кожну можливість вчитися і працювати і водночас, коли іншому потрібна допомога- як мушкетери-всі за одного- я б лише мріяла, щоб мати таких сестер і братів!
    Відверто кажучи, коли мова про багатодітні сім'ї, іноді ловлюсь на думці, що дивуюсь, коли люди народжують 3-х, 4-х дітей. І зовсім не вірю, коли знайома мені казала, що завагітніла вдруге цілком плановано (завагітніла, коли першій дитинці ледве 3 місяці виповнилося- між малими рік різниці-бідна вона з ними). Видно я жертва якоїсь пропаганди:)
    З іншого боку мене дуже тішить, коли серед моїх досить заможних знайомих стало модою мати мінімум 2-3 дитинки (з Каєна висипає на галявину 4 шихвороста- виглядає супер!). Це допомагає мені змінити стереотип.
    недавно бачила програму про мати-героїню, в якої найбільше дітей в Україні-28. З того приводу в мене було багато суперечливих роздумів.
     
    Останнє редагування: 6 Березень 2010
  18. skarlet

    skarlet Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Поганого в тому нема нічого, якщо та дитина має бажання таке робити... Я в сім"ї, де четверо дівчат - найстарша. Якщо з другою сестрою я швидше бавилась , ніж доглядала (різниця 2,5року), то двох наступних я вже явно доглядала і то не по півгодини в день (будучи у 1-му та 5-му класах). В мої обов"язки входило зварити їсти, помити посуд, погуляти (при тому я часто забувалась і не бачила, що мале вже давно кудись побігло- спокійно бавилась із старшою, а потім діставалось від мами) ,завести-забрати з садочку, коли підросли... А дитячий плач вночі за сусідніми дверима, коли Я ХОЧУ СПАТИ, бо завтра треба зранку вставати до школи...я і досі неадекватно реагую на плач вже своєї дитини :girl_cray:
    А мені так хотілось піти замість бавлення молодших кудись з подругами, чи на тренування по тенісу, чи на гурток якийсь...
    Я прекрасно розумію, що мама залишала мене на господарці не з добра, все-таки часи після розпаду союзу...треба було заробляти на хліб.
    Але, на жаль, це все мені відбило бажання мати більше двох дітей.
    А взагалі я абсолютно не проти багатодітних сімей, і зовсім це не дико, радше навпаки - дуже і дуже мило, якщо можна дітям забезпечити нормальні умови, а то від таких репортажів на телебаченні :
    мене аж тіпає...нащо ж тоді родити наступних дітей, якщо першим нема де жити?
    Діти- це велике щастя,якщо є можливість і бажання - родіть і будете щасливими.
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Я також вважаю, що не треба робити з одної дитини маму для інших. Якщо працюють в сім*ї то всі мають працювати на рівні а не ти найстарша то ти мусиш а вона ще маленька. Всі одинакові, в плані готовності до праці. Нехай то найменше не може ще зробити собі чаю але воно, то чудо, може дуже гарно поскладати забавки.

    Що я зауважила, що в нас в сім*ї ніколи не поставало питання щоб дитині подати, бо вони самі собі беруть їсти а я тільки кажу де що лежить. Вони в мене всі різні і я тішусь що їх в нас багато. Ми їм не можемо забезпечити все що вони хочуть але навіть те що вони мають це в купу разів більше від того, що мала я, в плані забавок і розваг. Але найголовніше в любій сім*ї щоб дати дитині належну увагу і не егоїстичну любов. Я розумію, що ми себе в дітях залишаємо але якщо ми виховуємо дітей з розрахунком, що вони нам колись віддадуть то ми дуже помиляємось, бо коли вони повиростають то вони будуть допомагати своїм дітям а ми при можливості і дітям і внукам.

    ---------- Додано в 04:27 ---------- Попередній допис був написаний в 03:43 ----------

    Ще хотіла додати. Зауважила що в нас в сім*ї дуже сильне ривальство між дітисками, особливо між дівчатами. Вони так ніби виборюють собі місце під сонцем, бо хлопець то він знає що він є і де він стоїть він сам собі господар а ті решта то якось ніяк не можуть поділитись хто перший а хто другий, ну бо другим ніхто не хоче бути.
    Думаю що це всетаки через наші відносини в сім*ї радше ніж через будь що інше.
     
  20. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    оце правильно! як каже мені мама ти мені нічого не винна, ти будеш винна своїм дітям! Це такий своєрідний цикл, батьки винні нам, а ми своїм дітям, діти своїм. І егоїстичні батьки, коли хочуть припнути дітей до спідниці і вічно притикають що діти щось їм винні! Ті діти будуть винні своїм дітям! Правда ніхто не каже батьків забути і відхреститися, їх потрібно поважати і допомагати!!