Дитина - лівша

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Natalka, 21 Липень 2007.

  1. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    У нас так само починалось. Тепер Ромчик - успішний третьокласник-лівша. Свого часу перечитала купу інформації на цю тему. Спочатку писав дійсно у дзеркальному відобраенні, особливо, цифри. У 2,5 років знав всі букви, а в 4,5 дуже легко навчився читати. Найважче було мені навчити його писати письмові букви. Адже я не можу взяти його руку у свою і виводити нею букви, бо це дуже неприродньо. Тому, щоб йому ту ліву руку добре розвинути і щоб він у першому класі так не змучувався, я влітку купила прописи з письма і математики. Протягом всього літа він в них тренувався. Перша половина зошита була просто жахливою, але потім пішло краще і краще:):):). Він сам наловчився, як зручніше йому тримати руку. І як почалася вже наука, то я з ним проблем вже не мала, хоч писати задавали дуже багато. Пише він тільки гельовими ручками, бо вони легше ковзають по паперу. До речі, дуже любить ними щось дрібне малювати чи креслити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Ще про ножиці. Я купила Ромчику до школи звичайні "праві". Але вибирала їх так: брала ножиці в свою ліву руку і в магазині пробувала ними різати. І знайшла. Вони були дуже якісні, невеликі, із заокругленими кінцями, а головне - леза в них прилягали дуже щільно. Тому вони ріжуть і в лівій руці. Ромчик ними ріже на праці лівою рукою вже третій рік.
     
  3. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    наш Орко - класичний лівша. все робить лівою і в дзеркальному відображенні. І ми дуже тішимося, що в садку у нас хороша вихователька, котра завжди сприяє тому, щоб полегшити малому процес навчання - за партою він завжди сидить з лівого боку, коли вони розкладають картки по порядку особливу увагу приділяє Орчику, бо в нього все завжди "по-арабськи", а також наголосила, що чорнильної ручки у нього не буде, а тільки гелева. от лиш з ножицями в нас проблема, йому ніякі не підходять, та і я не можу до пуття уявити, як то різати лівою рукою.:confused:
     
  4. kedio

    kedio Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    є ножиці для "ліваків". чесно, кажучи, їх навмисне не шукав, але бачив в якомусь садку - в знайомих - значить Є такі. І ще колись в Антошці бачив олівчики "трикутні" - дітям пальчиками дуже зручно тримати
     
  5. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Мій Олежик теж лівша. Це було ясно ще з народження. В родині багато малькутів. Дитина все робить так як і ми, тільки лівою. Навіть коли він пише - ручку тримає так як ми, тільки в лівій. я не наголошувала і навіть не звертала уваги дитині на це. просто кажу коли ми щось ріжемо6 ти бери свої ножниці а мені принеси мої. Ножниці для лівші можна купити, думаю, в канцтоварах. Ми свого часу купили в Арсені на відділі канцтоварів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Дитина - лівша

    А в мене схоже проблема з цим буде. Малий ще замалий щоб сказати правша він чи лівша. Але я не збираюся його переучувати, а от чоловік, мама і бабуся категорично проти: як дитина буде не такою як всі, а бабуля, то взагалі видала: які лівші негарні. Я в шоці!
    І вони вже взялися переучувати, незважаючи на мої протести. Тішить те, що ми далеко від них живемо, алеще лишився чоловік) Зараз збираю статті для нього про шкідливість переучування.
     
  7. LILY

    LILY Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    то всьо вибачте до одного місця,я лівша і я тим горжусь,всі з цікавістю слідкують за тим як я пишу, кажуть: "Ви якось навиворіт пишете")))мене в перших класах намагались переучувати,але їм невдалось, поки дивились писала правою тільки відвернулись і пішла жара лівою!!!не партесь!
     
  8. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    ія, і я лівша! І я теж цим горджусь! Прекрасн опишу і однією і дргою рукою. Їсти, правда, перевчили - бо так прийнято, але я все одно, коли дома, беру прибори в ліву - так зручніше, все роблю лівою - хто не знає, що я лівша , то дуже з того чудуються, як то в мене так виходить - я все кажу, що нормально виходить:girl_bye:,ніц складного. Але дуже ображає і зачіпає, коли чоловікова мама все норовила мені повчання давати, коли малий народився - першою праву грудь давати (щоб не дй , Боже, лівша н еполучився - я вже пр оце в забобонах писала), і все дуже дивитись, в яку руку дитина швидше бере. Каже, щоб шульгою н евиріс - і чуть не хреститься при тому, ніби то якас ьпроказа:girl_devil:, що тоді про иене говорити?.......
     
  9. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    І я, і мій тато, і мій син! Ну і що. Це абсолютно не проблема, а навіть навпаки. Дай Бог, щоб всі правші могли стільки робити руками:girl_cool:
     
  10. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    У нас не знаю, хто))) він пише та малює правою, а їсть та тримає горнятко лівою... Я нічого не роблю - як йому зручно так і буде.
     
  11. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    В мене чоловік лівша і старша доня успадкувала це від тата. Переучувати не збираюсь. Якщо природою це закладено, то навіщо ламати цей, як на мене Дар. Лівші - творчі особистості, вони гарно малюють, в них гарний почерк. А то що все роблять на виворіт, то це аж ніяк не недолік, а їхня винятковість.
     
  12. Postonatika

    Postonatika New Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Скільки рочків Вашій дитині-лівші (шульзі)? Можливо, вона ще не вміє правильно різати, бо я сама лівша, але ніколи не помічала, що мені потрібні були б якісь інші ножиці...
     
  13. smugastik

    smugastik Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    В мене малий також шульга, все робить лівою рукою, ніяких спеціальних ножиць не купували, ніколи його не перевчали, та й в школі половина класу пише лівою рукою.
     
  14. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    так-так, ми , лівші, такі :d23:. Як малий тільки родився, свекруха давала "пораду" - в жодному раці не прикладати до лівої груді спочатку, бо буде шульгою :girl_devil: і матиме "погане око". Таке висловлювання мене дуже обурило- це ж , получається, я така..З поганими очима..В житті ліворукість абсолютно не заважає, просто дійсно зручніше все зробити лівою. Я непогано малюю, але це швидше гени від тата.
     
  15. Cikava

    Cikava New Member

    ножиці для лівшів

    В мене доня також шульга. І правою ручкою важкувато їй вдається вирізати. З ножицями для лівшів у Львові справді тяжко. У ''Вам''і на Виговського є магазинчик з різною канцелярською дріботою, там продавець казала, що на початок шкільного навчального року в них такі ножиці бувають. Але зараз нема.
     
  16. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

     
  17. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    В мене чоловік і мама лівші, тож є цілком реальна ймовірність що малеча буде лівшею.Я завжди чула що лівші навпаки дуже талановиті. Багато геніїв минулого і сучасності були лівшами. Тож не вважаю це якимось недоліком і однозначно вважаю що діток перевчати не варто. Ось що каже Вікіпедія:
     
  18. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Наша Софійка зараз пише і малює правою рукою але раніше був час коли вона однаково все робила і лівою, і правою руками, правда, писати тоді ще не вміла. Тепер, коли пише якесь слово поспішаючи, то пише справа наліво і всі до одної букви в дзеркальному відображенні... якщо не спішить, то думає як написати, перепитує в який бік писати кожну букву або підглядає в абетку.
    Я от не знаю - це нормально, таке трапляється і вона з часом навчиться писати правильно, чи все ж вона лівша, котрій забагато звертали увагу на те, що ложку, олівець і т.д. треба тримати правою рукою ?..
     
  19. Lira

    Lira Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Мій Антон-лівша вже в 3-му класі, але і досі, коли дуже нервує, або спішить, то читає, рахує і переписує справа наліво і плутає сторони. Я усвідомлюю, що лівші, щоб призвичаїтися до звичайних для правшів речей, мусять віддзеркалювати своє бачення світу, тому ніколи його не спішу. але англійські букви b i d для нього відрізнити- то проблема практично невирішувана. Весь час тільки вгадує. Ну треба потерпіти. Так що 5 років- це ще рано переживати. З кожним роком стає все краще.
     
  20. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    а пише правою рукою чи лівою?
    моя дитина ніколи 100%-ою лівшею не була, їй завжди було все одно якою рукою щось робити, а от коли дійшло до письма, бачу що їй складно правою, навіть думаю може б то запропонувати їй щоб спробувала писати лівою рукою... чи краще залишити як є і сподіватися що з часом проблема минеться...:confused: