Для мамусь і татусів (3)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Травень 2007.

  1. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Скажіть мені що може робити дитина 5 років сама і скільки часу? Бо моя вічно не знає чим зайнятися і мене то вже починає дратувати, бо це переважно вилазить в час обіднього сну меншого. Тобто , коли він не спить , то їй є ще робити, чи то самій чи з братиком. А от тільки він засне починається - «мама, шо мені робити?». Книжки, розмальовки і взагалі всі іграшки зазвичай не підходять. І так малий спить недовго або з постійним підсмоктуванням, а тут шей вона ниє весь час, треба її розважати, і я геть не маю хвилі спокою за день. І думаю чи то моя така розбалувана увагою і не вміє бавитися сама чи я шось не розумію...


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Retaret з такого, щоб от просто сам сів і робив щось, то хіба Лего може пів години складати, але при умові, щось за пару хвилин до того його відвідала якась ідея. Ну і по гаджетах, в нас на день ліміт пів години-40 хвилин на гру Майнкрафт. Все решта - мамкання кожних дві хвилини "допоможи, подивись, дай-подай...". Я знаю(бачила на власні очі), що є дівчатка, які можуть мовчки в сусідній кімнаті годину бавитись з ляльковим будиночком і ляльками або хлопці, що розкладуть в кутку трек, машинки і годину там вовтузяться. В мне таке хіба в мріях. За пластилін, Плей До, фарби може сісти і сам пару хвилин розкочегарюється, але потім все одно мусить підключити когось поруч.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Маю теж таку ниючу дитину, якій все треба компанію дорослого. І дуже розумію щодо відсутності спокійного перепочинку під час дитячого сну, в мене вже з двома його не було. Навіть якщо старший дивився в цей час мультик, все одно він дуже часто мене смикав. Але це був єдиний варіант, щоб хоч якось мені зайнятись своїми справами. Або тоді щось зі мною: настільні ігри, малювання. З самостійних розваг іноді його займав кінетичний пісок найдовше, лего, пазли, поки я вкладала меншого, міг тим займатись, але як я вже була поруч, то вже все, кінець самостійності. Та з віком час самозайнятості зростає.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Михайлик може довго дивитись книжку про птахів чи динозаврів, чи собак. Але все одно буде час від часу питати щось.
    Варвара мультики дивилась. Інші діти мультики не дивляться уважно - бігають, питають, інсценізують.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    А коли/як/під впливом чого дівчата починають оті рольові ігри з ляльками, типу дочки-матері? Бо моя шось таке не бавиться і взагалі ляльками мало цікавиться. Має зо три таких типу Барбі, до них купку сукенок і шось ніяк тим не користується. Є і кілька невеликих пупсиків, одна така нормальна лялька - не маленька і не фігурова, і ніц з того. Мені здається я в тому віці активно «шила» лялькам одяг (майже весь у вигляді камізельки з двома дірками для рук), ліпила їм їсти з пластиліну і всяке таке...


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Воно саме. Михайлик (майже 6 років) грається часом Барбі (вони переважно б‘ються в нього), Ядвіга (3,5) бавиться в доньки-матері дуже активно, Варвара найстарша ніколи в таке не гралася. Ляльок вона любить подивитися, в руках потримати і все.
    --- дописи об"єднано, 8 Липень 2020 ---
    В цю секунду Варвара читає, Михайлик розглядає книжку з тваринами, Ядвіга грається конем і динозавром, Петро плюється капустою - всі при ділі.
     
    • мімімі мімімі x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Моя почала з 1,5 року. Влад вже скоро 7, то в рольові ігри майже не грається взагалі. Але Яся любитель і живих людей одягати-годувати, і ляльок-ведмедів. Я часом трохи в шоці з її турботливості :)
    Старший сам може складати Лего (але лише коли є натхнення), читати (з того часу як сам навчився, малюнки дивитися без мене не любив взагалі), щось вирізати-клеїти з паперу і картону (десь в 5 якраз почав). Але загалом йому треба публіка, він навіть поїсти мовчки не може :sad: Я вперто борюся за годину "тихого часу" вдень. Меншій однаково, їй спати не сильно заважає, а от моя голова потребує відпочинку.
    Машинки, доречі, син сам теж не возив по підлозі без компанії :girl_smile:
    Менша значно більш схильна до самостійних ігор. В 2 роки може5-10 хв полистати книжку, порозставляти звірят чи кубики будувати. Щось одне із цього раз на день майже завжди спрацьовує. З Владом у її віці це було щось із області фантастики.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Мій теж вже майже 6-річка не може чи не хоче сам довго бавитись... Лего - треба з ним сидіти щось складати, настільні не дуже цікавлять. Хіба вже нагримаю, то починає біля мене собі якісь розваги шукати: будувати «базу» з подушок/постелі, просить включи мені музику, я зроблю «діскатєку» і т.п. Скучно в хаті)
    Рятує вулиця! Від 3,5р. гуляє сам (у нас закрита територія, машини заіжджають дуже повільно), багато дітей в дворі. Одні до одних ходять стукати-викликати гуляти або просто в гості, інколи малий в якихось сусідів може пообідати) як в селі))
    Одним словом - живе надворі, приходить лиш їсти й спати)
    А так в хаті напевно б нервів не вистачило його розважати
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в мене Вірця не цікавиться, зате вона би бавилась в салон краси.
    А Лідія співає колискові лялькам. Під впливом... напевно, під впивом того, що я співаю їй :) або саме якось припадає до душі
     
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    думаю, це просто характер) я малою все знала чим зайнятися
    при чому в рольові ігри не грала, але придумувала історії з кульмінаціями і закрученими сюжетами, а от брат більше потребував комунікації
    і зараз так є. ніколи не виникає питання "чим зайнятися", навіть якщо цілий день роблю щось некорисне)))
    в мого 6-річки щодо сюжетно-рольових завжди предостатньо ідей, але то все має бути в "команді", з дорослими чи дітьми
    мені здається тільки недавно почав сам (певно карантин вплинув)
     
  11. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Моя мала може зависнути в книжці на 10-15 хв певно з дворічного віку, роздивляється малюнки, і з віком то не пропало. Часом шось собі будує з лего чи інших кубиків. Але саме, коли малий спить, то вона зовсім нічого не годна собі придумати... ех, певно бракує маминої уваги, бо меншого всеодно більше пильную і нормально вдвох з нею то певно аж перед сном виходить побути.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  12. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я бавилась Барбі (справжньою, ех) в період 6-7 років, бо побачила приклад від знайомої дівчинки. Ми разом бавились, а зустрічались раз на тиждень. Потім я ту ляльку років до 16 тримала на поличці, костюм їй зв’язала моя однокласниця :). Тобто, я досить рівно до цієї забави відносилась.

    Щодо 5літніх... Старший часто сам бавився: кубики, машинки, конструктори, траси, плей-до, кінетичний пісок і трішки творчості (намалювалася ще в 2-4 роки). Ми задавали тему (збудувати міст, хмарочос, авіаносець, гаражі, щось перевезти...), придумували історії, щоб було дитині цікавіше, фотографували зроблене :). А зараз другому сину 4,5 роки - то в основному старший його забавляє, якщо виникає пауза в самостійній грі. І доручаю їм дрібну працю, інколи навмисно (типу макарони пересипати в іншу тару).
     
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    нагадайте мені плз. чи це ок.що малий все викидує за "борт". і кидається чим попало куди попало. От сьоні їв-їв. а потім тою вилкою як кинув, опинилась в іншому кутику кухні... 14 міс малюку
     
  14. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Те саме менша робить. Швиряє речима в найдальші закутки. Старший такий не був, до слова.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нормально.
    Я сама так роблю, коли все дістане )))
    А дитина просто вивчає світ. Речі от літати змушує. Все нормально.
    --- дописи об"єднано, 8 Серпень 2020 ---
    Йой в мене така старша дитина що з року їла сама і навіть не заляпувалась. Ну і все, подарункові варіанти потім щакінчились. Тому як мені хтось каже, що сам привчив дитину їсти акуратно я дуже сміюсь.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  16. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ггг, моєму 12 і досі довкола губ буде "ореол", особливо гарно, коли борщ або щось з кетчупом їсть... і прибори тримає якось... не так, типу як мала дитина вперше взяла ту ложку чи виделку. Товчу, товчу - допомагає лише на той момент. А менша майже одразу їла акуратно і прибори тримає правильно.
     
    • мімімі мімімі x 1
  17. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    @ГаЛоЧкА аналогічно. Все порозкидати - улюблене заняття ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Miamama

    Miamama Well-Known Member

    О, я все думаю, як навчити їсти морозиво, щоб борода не "виростала" і вуса після шоколаду/компоту.
    З приборами такаж ситуація.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Для мене було відкриття, чому соя дитина (5 років) після кожного прийому їжі була бруднюча. Виявилось, вона губи облизувала і саме цим вимащувалась. Може у когось теж така ситуація?
     
  20. Nett

    Nett Member

    Дівчата, може не сюди, просто не знайшла теми. Вот скажіть, це багато так мам стараються показати, що «їй найважче», «її дитина вимотує її більше за усіх», «не усім так щастить з чемними дітьми» чи то я занадто стараюся бути позитивною? А може моя позитивна сторона взагалі інших бісить, тому мені такими фразами втикають? :girl_crazy:
    Якось зустрілася з оцінкою мене і дитини. Я якось не люблю скаржитися як я втомлююся, хочу орієнтуватися на спілкуванні з дитиною і на хороших моментах. Але від деяких мам чую постійно, що мені легше, бо дитина така в мене. Тому якщо я ще щось роблю крім дитини, то тому, що дитина дає. А вони вот справді вкалують з дитям і часу ні на що більше в них немає. І то чогось мене вже починає діставати...
    І то є лише дві такі коліжанки по пісочниці. То мені так «пощастило», чи то багато таких осуджуючих є? І як на то реагувати, щоб не сказати зайвого, не знаю...