Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    @Sunichka та скільки часу там пекти то печиво, щоб аж "біситися"? щось Ви явно перебільшуєте
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    ой, не знаю. я пекти шось терпіти не люблю. колись пробувала, але зрозуміла, шо ніякого кайфу - одні нерви. Тому і не печу. Максимум млинці)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Я так не можу і не хочу. І одразу відчуваю, коли розмовляю з кимось, а людина в цей момент щось ще робить. Мені це неприємно. Бо я розповідаю щось важливе, а мене слухають в половину вуха. Якщо я говорю - я повністю у цій розмові, а не угукаю для годиться. Якщо готую - повністю у приготуванні страви.
    Такі "мікси" справ не для мене.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Усы люди різні,
    для мене готування-прибирання - то більше механічний процес і єдина можливість поговорити з коліжанками по телефону, як правило жінка легко робить декілька справ одночасно), але от моя сестра "по-чоловічому" підходить -спершу одна справа, потім наступна,
    тобто тут характер і плюч навички, чим частіше готуєте - тим легше і автоматичніше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я готую, по телефону із мамою говорю, ззаду чоловік дивиться футбол, то я його ще паралельно цибулю різати чи ще щось напрягаю, у той же час в мене під ногами хлопці грають у фуктбол, найменша стоїть поруч на табуретці і допомагає мені готувати, а старша біля мене із книджкою і я їй ще й щось там пояснюю (швидше підказую). О! І нічого мене ні від чого не відволікає)

    А взагалі по тему економії -- я так розумію тут все звелося до часу. Ну що я вам скажу: я готую винятково у своє задоволення (тому й готую рідко))). Якщо серйозно -- то готую я регулярно. Але, я вже писала, є стільки страв, які не вимагають часу, тобто коли не хочеш варити їсти чи не маєш на те часу: сир з фруктами, гречка з сосискою, пюре з сметаною, макарони з сиром, вареники, палюшки (пельмені не їдять), яйця з канапками з вареної ковбаси, та просто хліб-масло-мед і фрукти.

    Я за комфорт. Тому якщо готування їжі -- важкий обов"язок, то с етім нада шота рішать
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Роблю декілька прав одночасно легко. Печу, бо магазинне якістю не влаштовує але зовсім ще не відмовляюсь), вару/пару(наразі, маємо можливість використовувати більшість натур. продуктів, цьому також треба приділити часу і сил) і т.д. але я ненавиджу це(кухню). Якби не дитина- 100% я б в половину меньше це робила).

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    До речі, якщо робити печиво з дітьми, то можна порахувати як розвиваюче заняття))) так вже точно вигідно, хоча... мамина людиногодина по суті є дорожчою, ніж просто пекарки - можна заплутатися в розрахунках)
    А якщо серйозно, то, правильно, звичайно, враховувати вартість зусиль та часу, проте це не так просто як воно здається на перший погляд - все залежить від цінності особисто для нас конкретних результатів роботи і складності/привабливості певної роботи. З тим же печивом - для мене, наприклад, домашня випічка - це (традиційно) символ комфорту, затишку, світлого дитинства, дає відчуття, що я вправна господиня, що я піклуюсь про свою сім'ю, якщо робити з дитиною - це фан для неї і якісно проведений час разом, тобто воно має для мене отаку "додану вартість"+ мені це заняття безпосередньо подобається, мені не важко. А для когось все це не так, як для Вас, наприклад, бо відбирає час від іншого, що Вам важливіше, і більше подобається, тому й підрахунок буде іншим. Зрештою, на цьому базується міжнародний поділ праці - одним легше робити одні товари, іншим - інші.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ми ж про економіку.
    Домашнє печиво дорожче - це факт. Навіть якщо врахувати, що потім менше грошей йде на ліки. Все решта - лірика.

    Для мене особисто це не привід перестати його пекти.

    Мене цікавить оптимізація витрат, а не мінімізація.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

     
  11. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member



    Оптимізація витрат полягає, на мою думку, суто в підборі дешевих рецептів (не продуктів) з невеликою кількістю інгредієнтів. Приклад - млинці на воді. Солодші - з варенням чи медом можна їсти. Прісні - з іншою начинкою (що є в холодильнику). Або гарбузові кекси в сезон дешевого гарбуза.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    відступлюся від теми про печиво, і просто скажу на тему економії. регулярно переглядаю сайти сільпо, ашану які в них зараз акції. Часто в сільпо бувають акції на туалетний папір (не звичайну кохавинку, а ліпший 3шаровий), виходить вигідніше ніж аналогічний не по акції бюджетний власної марки ашанівський. Звісно не скупляю все акційне, а те що потрібне буде. Наприклад була акція на власний імпорт консерви сардини. По аційній ціні виходила нормальна ціна, а рибка дійсно файна (молода, без кісток, без хребтів). Була акція на пасту орзо (така як ячмінне зерно по формі), спробувала, то ще пару пачок купила, всяких рецептів на пінтересті позберігала і пару спробувала. Іноді так закупляю декілька штук, воно може лежати місяць-два, і я його потихеньку використовую. беру часто ті продукти, які по повній ціні трохи жаба душить брати. Була акція манго по 30грн штука (і добрі якраз були, стиглі). То взяла 2 штучки, їсться таке може раз в рік, хлопець взагалі вперше спробував)))То так і балансую: є акція - попробую, як сподобалось - візьму кілька штук в заначку.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    На мою думку, оптимізація витрат - це абсолютно не тотожне поняття суцільній економії. Оптимізовувати можна й іншим чином. Йдеться про той же підбір оптимальних рецептів, зокрема, по складниках, складнощах приготування і т.п. Для мене, наприклад, більш оптимальним є закинути продукти в мультю, нажати кнопку і за той час написати якусь статтю, щоб заробити на такі продукти, як хочу, а не думати, як вибрати дешевий рецепт з невеликою кількістю інгредієнтів.
    Я, звичайно, за економію, але розумну, а не тотальну. І якщо не вистачає коштів на те, що хочу - думаю, звідки їх взяти.
    Чомусь мені здається, що така гарна тема "Домашня економіка" перейшла в "Домашню економію".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Мені легше в категорії "зусилля і час" спекти печиво самій. Бо збирати трьох дітей і йти в магазин буде довше і важче (особливо зараз взимку). Ну і моє смачніше.
    А те що по грошах вийде дорожче мене турбує мало.
    В нас є інші статті суттєвої економії. Алкоголь не купуємо зовсім, екзотичні продукти - три рази в рік (не так з метою економії, як з питань смаку і харчової політики в сім'ї), дуже багато екномимо на одязі для Михайлика - передає з своїх дітей подружка одяг чудової якості і стану (я кожен день її згадую і здоров'я бажаю, бо на Михайлові все горить). Ціни на одяг-взуття я моніторю і бережемо не найдешевше, а оптимальне за ціною-якістю, бо толку з дешевого светра, якщо він після першого прання втратить все що можна крім назви.
    Підгузків не купували ніколи - то там теж добра економія виходить, хоча висаджуємо ідейно, а не для економії, але бонус є.
    А вираховування до копієчки мене дуже пригнічує. Таке враження, що все біда чорна.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  15. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Так само роблю. Тільки з одного сайту - там зібрані акції на багато супермаркетів, і зручно поділено по категоріях: продукти (Арсен, Сільпо, АТБ, Вопак і т.д.), все для дому (Епіцентр, Нова лінія...), дитячі товари, косметика і так далі. Напевно, назву писати не можна - розцінять як рекламу. Є товари, на яких можна зекономити 3-5 грн., а є й такі, де до 15-20 можна заощадити. Може, для когось це не варті уваги копійки. Але копійка до копійки - і маємо економію.
    Спеціально не вишукую найдешевші товари, а дивлюся на акції щодо тих, які і так постійно купую (наприклад, молоко "Селянське" у м"якій упаковці, рибні консерви "Аквамарин", сметана та сир "Президент").
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2018 ---
    Ну це вже точно іншої теми стосується. Зазвичай шлях від "думаю, звідки їх взяти" до "маю більше фінансових можливостей" не блискавично короткий. Якщо мова не йде про "у гаманці чоловіка чи в тумбочці". Поки людина знайде кращу роботу чи щось додаткове (отут я проти, бо після регулярного перевантаження навіть смаколиків хотітися не буде - лише виспатись і щоб всі відчепилися) - треба якось економити. Про це якраз і говорять. Ніхто ж тут, я думаю, не пропонує варіантів сідати на хліб і воду, ще й пишатися собою після того.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Ну чому ж іншої теми? Це економіка.
    Поняття фінансових можливостей для кожного своє. І краща робота чи додатковий заробіток не обов'язково є перевантаженням, можна знайти, де більше платять за ту ж роботу.

    І взагалі, мені здається, тут занадто "згущуються фарби" щодо продуктів. Не такі вони вже й космічно дорогі, щоб заміняти молоко на воду (про чорну ікру й омари в клярі щодня ніхто не говорить).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Різні люди - різні ситуації - різний масштаб економії.

    П.С. Я взагалі млинці не смажу, якщо що.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Скажу за себе - у мене максимальний тариф. Я постійно моніторю стан зарплат по моїй роботі, щоб знати, чи не недооцінюють мене. І вже кілька років нема пропозиції з вищим тарифом (аферисти, які пропонують золоті гори, а на повірку виявляється пшик, не враховуються). Тобто щоб отримати більше грошей, потрібно йти вище, на більш високу посаду - додається вдвічі більше обов"язків та вимог. Поєднувати з бодай мінімальними господарськими обов"язками не виходить. Доведеться відмовитись від розмов з батьками/сестрою і звести все до 5-хвилинки "як справи? - добре". Доведеться обмежити себе в повноцінному харчуванні, бо на готування просто не буде часу (хіба вночі). Чоловік теж повністю завантажений - з ранку до пізнього вечора. До початку робочого дня лише встигає за продуктами зганяти. Підключати до готування свекруню - я вже десь на цю тему писала, тому не буду повторюватись - ми ще жити хочемо. Ну байдуже людині, що до рота пхати.

    Тому всі ці розмови... "А якщо сильно захотіти, можна стати президентом" - геть нерезультативні на даний конкретний момент часу. Бо направлені на перспективу, а не на "що приготувати сьогодні на обід, щоб вистачило ще й на завтра". То вже не "хатні клопоти", а тема про роботу і зарплату - десь бачила таку. Зараз модератори нас насварять.
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2018 ---
    І взагалі мова йшла про те, щоб купувати ТЕ САМЕ молоко, наприклад, не по 25 грн., а по 18 грн. А не шукати дешевші і менш якісні продукти через нестачу коштів.
    А щодо молока і води - якщо млинці смажаться мало не щодня, є 2-3 дітей, які їх дуже люблять, то молока справді йде багато. А 25 грн. за 1 літр в такому випадку - для якоїсь родини може бути "космічною" сумою. Тоді вода цілком виправдана, якщо начинка є, звісно, а не голі млинці подавати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    тут ніхто не домовиться, бо в кожного свої уявлення про те як краще жити.

    Я беру гроші в чоловіка (ну як беру - він дає) - і стидатися цього не збираюся. Головне щоб всіх влаштовувало таке положення яке є в сім'ї.

    Молоко знежирене чи сметана - для мене гроші на вітер. Толку що вони дешевші, ними і наїстися ними важче. Це до млинців на воді. Ну зроблю я на воді (роблю через день на 5 чоловік) і через годину діти прийдуть "мама дай їсти". А пекла я їх (млинці, не дітей) довше в три рази ніж їли. І наша пісня гарна й нова... про час і зусилля.
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2018 ---
    П.с. Я з тих хто каже більше заробляти, а не економити. Звісно є обставини і це ніколи не стається за один день. Але помагає розставити пріоритети - куди направити сили - на економію, чи на пошук варіантів як збільшити прибуток.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  21. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Але, погодьтесь, пошук варіантів йде в комплексі з економією. Бо поки шукаєш, треба якось втиснутись в те, що є на даний момент. А як потім вийшло знайти кращий варіант - ну то супер! - тоді можна більше собі дозволяти.

    У мене економія зазвичай має певну мету (наприклад, економлю, щоб поїхати до батьків і сестри і простіше назбирати на це кошти). Я не прихильниця економії заради економії. Хоча в моєму оточенні є й такі екземпляри.
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2018 ---
    То все визначається на основі власного досвіду. У вас - так. І Вам справді вигідно робити так, як Ви написали. А у моєї сестри, наприклад, виходить, що насмажена кількість млинців і на воді, і на молоці, з"їдається абсолютно однаково. Тому їй вигідно 1 раз зробити на молоці, а 3 - на воді.