Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Про економіку і економію : мали бути сирники нині, але то через процедури малого, то через тел.,котрий мене вирішив нині довести до сказу, я ніяк не могла нормально "встромити в них руки". :girl_devil: Тому, в 3 чи 5 вимивши-витерши їх, я дістала форму, закатала той сир в неї, видала її малому і кольорову посипку... і о , чудо .....20хв було чути лиш голос в тел. і шепіт малого--"мама, так гарно??"
    Маємо сирник , а не миску сирників і юж. Нині зекономила час і нерви. Як на мене - то файна економія.
    Сайти зі знижками не моніторю, але якщо в магазині є акція на продукт, який я купую, то беру його більше. А , якщо він ще й довгого терміну зберігання , то й взагалі багато, бо місця для зберігання мені не бракує, а по натурі я звірятко запасливе.. чоловік каже, що як зовсім не буде грошей, то ми ще місяць зможемо жити на запасах :girl_haha:.
     
    • Подобається Подобається x 9
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ми, напевно , зможемо 3 місяці :girl_crazy:. Так само все запасаємо, звичайно, зважаючи на термін придатності.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Annyuta

    Annyuta Well-Known Member

    захоплююсь Вами!!! Для мене це пекельне пекло...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  6. flame

    flame невгамовний експериментатор

    ПФФФ, шось він погано думає або до продуктів не заглядає:girl_haha: Там в одній "хатці хобіта" 2 місяці весело прожити можна:girl_wink:
    +1 я будь-що готова робити лиш би не ліпити. Не йде воно мені.
    поділіться будь-ласка посиланням з ближнім:girl_yes2:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @flame та канєха що можна.Термін для ситуативності був. Ми ж не пасочками в пісочниці міряємось :girl_crazy:.
    Вареникотерапія мені не в кайф, але мої їх люблять...та і я теж. Тому ліплю таки з любовю.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Можна посилання на сайт в Пп. Дякую
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    мені з цього сайту розсилка приходить.
    Акції та знижки супермаркетів Львова
    може ще щось є? діліться з нами, пліз
     
  10. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

  11. YULKAZOZYLKA

    YULKAZOZYLKA New Member

    Дівчата, підкажіть, в якому банку найвигідніші умови кредитування,,,, цікавить іпотека на житло??? Підкажіть, хто що знає... бо вже сил немає.... треба щось міняти!
     
  12. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Крім розміру відсотків, треба ще деталі дивитись - є банки, які кредитують лиш здане житло ( таке житло дорожче і менше варіантів), не всі забудовники працюють з банками, банки можуть вимагати якість там специфічні договори від забудовників, які не всі хочуть з цим пацькатись. Зверніться на початок в Кредобанк, точно за відсотки не памятаю, ніби 20 з чимось. Ці відсотки на перший рік, потім банк може іх міняти. Крім того треба мати десь 30 відсотків власних коштів, бо банки також не всю суму дають. Йдіть на розвідку в пару банків, позбирайте стоси документів, що треба, знайдіть забудовника, щоб підійшов вам і банку по параметрам. Це все роботи на місяць мінімум
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Піднімлю трохи тему. Сьогодні пів дня дивлюся блог про фінанси. Основний посил, що треба мати фінансову подушку на 6 місяців. І лише тоді відкладити на дорогі речі. І от я задумалась над тим, навіть зістресувалась. Бо плануємо дорогу покупку. Ви маєте такі подушки? Чи вартує витрачати свої збереження не маючи відкладеного на чорний день?
     
  14. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Так робити розумно, щоб вберегти себе
    Але... то теорія, а на практиці реалізувати рідко вдається пересічному українцю
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 3
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я думаю, що залежить від конкретного випадку. Наприклад: поміняти машину на кращу за останні гроші я би не хотіла, я би таки залишила пристойний запас (на 6 місяців). Але якщо купувати будинок (і перестати при цьому платити оренду), то я би залишила запас на місяці 2-3. Але у випадку, якщо то будинок моєї мрії і або я його купую вже, або ніколи - то витратила би все до останнього. Єдине, що в мене є завжди «псевдо подушка» - можу завжди позичити гроші в сестри чи в батьків.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  16. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Бувало по всякому. Квартири брали частково в кредит, то ніякої подушки, звісно, не було... Машину міняли - вигребли все під ноль, але то вже було мусово, та й авто не преміум класу. (Потім швидко реалізували стару - і видихнули, є подушка!).
    В "мирний" час (коли власне нема великих значущих покупок) - завжди стараюсь мати якраз мінімум піврічний запас, поки не віддали борги і не поклали "В закрома" - навіть на море не їздили...
    Ну і ситуація з карантином показала, як швидко можуть настати обставини "непереборної дії" , коли доходи можуть дуже суттєво зменшитись/пропасти взагалі...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Треба вкладати, а не відкладати. Більшість намагається щось відкласти і вдалось це одиницям.

    Є такий варіант, що нема з чого відкладати. Є варіанти що не те що відкладати, але люди мають борги, чи кредити.

    Я скептично ставлюсь до грошей під матрасом.

    Мої дідусь і бабуся відкладали за союзу, відкладали за незалежності, а тепер дідусь живе в будинку, який мій тато купив на мою маму, відремонтованому за гроші чоловіка моєї сестри.

    Пам‘ятаєте «Зізнання шопоголіка»? Її батьки все життя у всьому собі (і їй), відмовляли, і назбирали грошей на.... трейлер. І це ще їм пощастило, що в США рівень інфляції низький, бо в нас вони б на колесо від трейлера назбирали.
     
    Останнє редагування: 8 Червень 2020
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
    • Подобається Подобається x 2
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    А куди вкласти?
    Я скептично ставлюсь до кредитів: якщо втрачаєш платоспроможність - забирають в тебе те, в що ти вклав купу грошей.
    Під час кризи якраз живі гроші не завадять. Хіба в золото вкладати.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я проти кредитів, якщо що, просто нашадую про реальність.

    Поцікавтесь що робить банк з вашим депозитом. І зробіть це з своїми грошима самі - хай працюють на вас, а не на банк.
    Вкладати в те що вкладається. Почати з себе ))) В бізнес свій, в бізнес когось (не родичів і оформити залізно) - отримувати відсоток прибутку.

    Можна в нерухомість - не в Україні.

    Ризик є завжди - попасти під банкрутство чи інфляцію.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    В Європі звісно відсодки не високі. Але чувак з блогу, що я дивилась, казав, що вкладає в державні польські облігації також коротко строкові акційні депозити. І ще корстувався торгами на біржі. Давно цікавить торгівля на біржі, буду мати трохи часу і лишніх100-200 €, то хочк спробувати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Минулого року і в українські державні облігації вкладали (навіть багато іноземців), дохідність в гривнях була досить пристойна. Тут лише ризик різкого падіння гривні (пам'ятаю колись мій знайомий привіз трохи грошей з заробітків; у валюті депозити були біля 10%, в гривні - біля 20%. То він все перевів в гривні і поклав на депозити. А тут нежданчик - долар з 5 різко став 8... він чуть не рвав на собі волосся).
    Тому інвестувати в облігації, депозити і навіть у валюту (дехто в 2014 запас долари майже по 40 - і що потім?) треба дуже зважено і не забувати правило "яйця в різні кошики".
    Можна якось і в світові гіганти інвестувати - колись бачила передачу, люди реально навіть по кілька акцій Гугла купують (є якісь мінімальні пакети). Я дуже в те не виникала, оскільки вільних коштів не було, але є якісь міжнародні серйозні фонди, які від вашого імені купують такі акції. І там є нюанс - ризиковано, але з потенційно великим доходом, чи мінімальний гарантований дохід і типу "гарантії вкладів". Американець може то сам зробити, а український громадянин - лише через посередника (звісно, якісь кошти вираховуються як "абонплата" - за рік щось 9 доларів, якось так). То все треба шукати і вивчати, але способи є.
    Колись, як тільки починалася ера криптовалют, знайомий мого чоловіка пропонував для інтересу скинутися 5 чоловік по 100 дол і купити біткоїнів (вони тоді були по 6 чи 8 :girl_crazy:). Але щось не повірили - ніби і не захмарна сума, але купити повітря... Як біткоїн став по 2000 і більше - згадували і зітхали, рахували профукані прибутки (звісно, треба було ще вчасно "скинути").
    Відкладати "просто так" - не знаю, чи правильно, ми завжди відкладали "на щось", ще й позичали в різний спосіб. Але піврічна (+ -) подушка мені має бути, щоб мати спокій і резерв на раптові несподівані витрати (медицина в нас дуже умовно безкоштовна, наприклад).
     
    • Подобається Подобається x 4