Геловін за чи проти?

Тема у розділі 'Забава аж до рання', створена користувачем yakna, 30 Жовтень 2011.

?

Це для Вас свято?

  1. Так

    7,3%
  2. Ні

    92,7%
  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я також вважаю що добре, бо якось не уявляю щоб залишити своїх розбійників самих вдома і щей покласти на Анну обов’язки пильнувати малечу. Нехай побудуть дітьми як найдовше.
     
  2. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    якраз навпfвки. Ми свому малому ніколи про Хеловін не розкаували(йому 3 роки) -католицька школа навчила. Цілий тиждень приносив малюнки і аплікаціі на цю тему. В понеділок попросили всіх прийти в костюмах і принести treats
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ясно, значить то залежить від міста. В Оттаві в публічній школі діти йдуть у костюмах до школи, мають паради тощо. У католицькій про це говорять, використовують як тему, але святкування як такого нема. Принаймні в нашій так є. Ніяких treats не дають і не приносять нічого теж.
    Вочевидь у великих містах, як Торонто, то виглядає інакше. ))
     
  4. kukuruku

    kukuruku миється в бані

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я вважаю, що святкувати необовязково, але можна і розповісти діткам про це свято, деякі традиції святкування використати.
     
  5. Джина

    Джина Загублений

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Може Хелоуін для більш молодих, школярв, студентів... Особисто для мене це навіть ніяке і не свято.
     
  6. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    для мене Хелоуін не свято, а скоріше можливість порозважатись в цікавих костюмах.
    маю в шафі десь біля 9 плать, які колись шила сама і ,які нікуди окрім хеловіну чи якогось маскараду не одягнеш
     
  7. Solomiya

    Solomiya миється в бані

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Буду старомодною, мо, навіть старою, але я таке "свято" не розумію... А ще 14 лютого, 23, 8 - до чого, для чого? Таке шось...
     
  8. Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ніколи не святкуєм Хеловін - щось я не "доганяю" то свято...
     
  9. misss

    misss New Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я також ніколи це свято не святкувала, але вважаю, що діткам можна розказати за таке свято, суто для загального розвитку.
     
  10. Polalex

    Polalex Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ми святкували в універі. Особливо не наряджалися, але на вечірках були страви з гарбуза, свічки у гарбузах-світильниках, гірлянди з паперових кажанчиків. Сприймаю Хелоуін не як свято, а як привід до маскараду та тематичних вечірок :girl_smile:
     
  11. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Чи зараз, чи коли студенткою була, цього свята ніколи не святкувала. Чомусь його не сприймаю як таке. Але, звичайно, якби обставини склались по інакшому, то було би все навпаки.
     
  12. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Для мене це не свято. Тематична вечірка - як варіант, але свято для мене то щось більше...
     
  13. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Натикнулася на інформацію про Хеловін. Для мене це не свято,але і проти нічого не маю. Ще один повід повеселитись:girl_crazy:
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не знають історії його виникнення. Приблизно 2000 років тому назад на сучасній території Англії та Ірландії проживали племена кельтів. У кельтів існували дні початку пори року, а це: Імболг (2 лютого ), Балтейн (30 квітня ), Ламмас (31 липня ), Самхейн (31 жовтня ) – знаменує собою прихід зими.

    На початку нашої ери на територію кельтів прийшли римляни, які протягом 400 років змішались як з населенням так із культурними традиціями. Внаслідок чого з кельтським Самхейном з’єдналися два римських свята – Фералія ( свято поминання мертвих ), та свято в честь богині фруктів та дерев – Помони. Свято вогню – Балтейн змістилось в сторону Самхейна. В результаті це свято стало фестивалем літа, зими, вогню та влади темряви.

    Кельти вірили, що там де день межує з ніччю, де старий рік зустрічається з новим – знаходиться місце неймовірного, загадкового та містичного. В цей час, вони вважали, що межа між світом мертвих та живих зникає і земний світ відкритий для духів померлих, які приходять до людей і вникають в особисте життя. Тому духам виставляли їжу на вулиці перед будинком щоб вони задовольнившись цим не входили в оселю. Але все ж таки духи намагались потрапити у домівку і тому мешканці, щоб не стати жертвами мертвих, гасили полум’я в оселях і одягались якомога страшніше надіючись налякати привидів. В цю ніч проводили ворожіння, приносились в жертви тварини, а потім кожен брав язичок священного полум’я і розпалював свою піч (вогонь вселяв надію на повернення життя та весни.

    Але чому це свято називають Halloween? З 835 року за указом папи Римського Боніфація IV Західна Церква почала святкувати День всіх Святих (1 листопада). А ніч на передодні свята – ніч Самхейна – на середньовічній англійській мові отримала назву “All Hallow’s Eve” (навечір’я (дня ) Всіх Святих ), або просто (Hallow E’en). Те що дати цих двох свят співпали День всіх Святих почали святкувати по звичаю Самхейна. Звичай буянити в цей день був привезений в США ірландськими та шотландськими емігрантами. А вже це свято у всій своїй “красі” із США розповсюдилось по цілому світі за допомогою фільмів та реклами.

    Традиційним символом Хеллоуіну – гарбуз з вирізаним страшним лицем в якому горить вогник і який символізує злого духа і водночас вогонь який його відлякує. Цей символ називають Джек – ліхтарик (Jack-o-lanterns). Про цей символ розповідає нам легенда про п’яничку Джека, душею котрого хотів заволодіти диявол. Але Джек зумів обхитрити його і зумів домовитись про те що диявол не забере його душу після смерті. Коли Джек помер Бог не поселив грішного п’яницю у раю, а диявол прогнав Джека з пекла, виконавши свою обіцянку. Довкола була темрява і диявол дав тліючий вуглик п’яничці, який його поставив у гарбуз, щоб не задуло вітром. Джек вирушив в свою вічну подорож і являється символом проклятої душі.

    Хеллоуін являється суто язичницьким святом про що свідчать його традиції та святкування. Від християнства в нього залишилась хіба що тільки назва. Святкування християнами цього свята є богохульним, так як в день поминання святих влаштовуються своєрідні шабаші переповнені язичницькими обрядами. Християнинові не варто святкувати це свято навіть з тієї причини, що день поминання всіх святих припадає на першу неділю після П’ятидесятниці.

    Святкування Хеллоуіна жартома, все одно вважається грою зі злими силами. Дітям та молоді подобається щось таємниче та магічне, що і припідносить їм це свято, руйнуючи тим їх морально – духовні орієнтири.

    P.S Інформація з соціальних мереж, тому не додаю посилання на автора.
     
  14. iKnopka

    iKnopka New Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Думаю, що це не дуже вже давно придумали піарщики, щоб хоч щось продати
     
  15. vava

    vava New Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Для мене це не свято. В жодному випадку. Це швидше невдалий ЖАРТ , на взагалі невдалу ТЕМУ!!!!! Особисто я - за теми життєві, а не теми потойбіччя. !!!
     
  16. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    В ЮЕсЕй Хелоуін святкують тиждень! Це привід одягнутись в костюми і швендяти по місту так вбраним. Діти люблять через костюми і цукерки що роздають всі і всім. Що ж тут не любити :) Правда було б ліпше якщо б ще і вихідний давали :)))
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    А в нас тут не таке величне святкування. А цього року взагалі нічого не буде. Школи закриті на тиждень, і дітискам заборонено швендятись після того як стемніло. Все відмінили. В нашому штаті, вірніше північній його частині, останньо дуже багато було випадків, коли пробували заманити дітей в авта, тобто хотіли вкрасти дитину. Одному хлопчику мужик пропонував 100 долларів. Добре, що хлопчик не послухав.

    Цього року галовіна в нас нема. В нас є Сендя, яка знесла не одну хату. Мій чоловік вважає, що святкувати будь-що коли довкола так багато біди, це по крайній мірі негарно.
     
  18. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Маю друга-ірландця, який любить Хелоуін більше, ніж Рідзво :), пояснюючи це надмірною комерціалізацією останнього. І хоча я вважаю, що Хелоуін не менш
    зіпсутий комерцією, але його я розумію - це свято його предків... Для українців це просто ще один привід подурачитись, але ніяк не свято і сенсі національного. Хоча кожна людина особисто може собі святкувати хоч кожен день: перший день літа, останній робочий деньу році і так далі.

    Я вважаю, що нема нічого поганого у веселощах, нехай навіть приурочених чужому святу. Але бажано хоч почитати про походження і символізм...Щоб не писати, що це свято темряви і потойбіччя, як вище пишуть :). І головне не перегнути палку...Своїх дітей я би воліла вчити водити вертеп, а не хелоуін-итись.
     
  19. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    не вважаю хеловін за свято взагалі , тим більше , що традиційно 1 листопада для українців- це поминальний день
     
  20. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Щойно отримала від сестри лист , як вони на роботі сьогодні святкували Хеловін. В офісі у них сьогодні був "особливий" дрес-код. На мій погляд дуже класно!
    [​IMG][/url]
    [​IMG]
    Але я собі слабо уявляю , якби я тут у такому вигляді в суд прийшла:khomyak:.....хоча саме нашим суддям такі костюмчики дуже б пасували , правда;) ?:shutup:
    Але це традиції тої країни , де живе моя сестра і вона їх поважає. Тут, звісно я Хеловін не святкую.