Як навчити дитину спати окремо

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Blondo4ka, 21 Лютий 2019.

  1. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Не знайшла такої теми, а питання зараз дуже цікавить.
    Отже, маємо старшого синочка (9років),є дитяча кімната,в якій він із задоволенням проводить час, але спати сам не хоче. Іноді каже,що боїться, іноді - що просто не хоче.
    Як безболісно переселити його з нашого ліжка?
    В кого є позитивний досвід?
     
  2. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Надіюсь наш позитивний) але ситуація трохи інша) до 6( старша) і 3 (молодший) років спали всі разом. якраз закінчила гв з молодшим і стали робити дитячу. з ними обговорювали всі питаня - по шпалерах, кольорах, коврику, меблях, постіль. і от коли склали ліжка, урочисто переселили їх. Доця на другому поверсі, малий на першому. ще десь пів року а може і більше, кожної, кожної ночі малий приходив 2-3 година і досипав з нами. коли я чула, відводила його назад, деколи присипляла і верталась, деколи з ним засинала)
    але +- той час пройшов і вони сплять окремо. може таки зіграло велику роль що їх двоє?
    єдине якщо хтось хворий, то все одно приходить вночі до мене)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Може) але мені ще 2-3 роки чекати, щоб другого відселити)))
    Раніше,десь 2 роки тому старший спав сам (з перемінним успіхом), лиш іноді вночі прибігав,коли щось приснилося страшне . Тепер відмовляється категорично спати сам.
    Одна з причин, я думаю, народження меншого братика. Але все одно треба щось вирішувати.
     
  4. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Blondo4ka , наш спав до 3 років з нами...Ліжко широчезне (2.2*1.8), але поза "зірочка" , або "строго перпендикулярно до батьків". Купили на ДН ліжко йому, поставили в окрему кімнату, також все обговорили....і він пішов туди спати. Кожну ніч приходив. Я не забороняла. Пояснювала, що погано висипаюсь, бо він копається. З часом приходження стали меншати. Зараз- може раз на рік певно прийти... Хоча знає, що йому це не є заборонено.
     
  5. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    99% що через то(
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  6. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    теж так думаю..
    Може домовтесь з ним,що ви йому кожен вечір читати будете і лежатимете поки він не засне(якщо є кому з меншим побути). Моєму це важливо.
     
  7. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Пробували. Читала або я, або чоловік. Засинав, а через півгодини-годину прибігав. І так могло бути кілька разів за ніч. Всі стомлювалися, і в результаті, він засинав з нами. Я вже сміюся, що нам треба матрас на всю кімнату, щоб 4 людини нормально виспалися.
     
  8. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Blondo4ka, а от якщо не або-або....а лише ви? Завжди. І ,якщо приходить - не відводити назад ?
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Досвід такий - з народженням наступної дитини, попередня йде на своє ліжко.
    Знайти книжку де написано позитивно і серед іншого, як хлопчику зробили свою кімнату і як він радісно там був і спав (на Варвару діє супер).

    Лягати присипляти разом вже написали. Якщо приходить через годину, то ту годину спіть з ним, до першого пробудження, очі відкрив маму/тата знайшов "спи-спи".
    --- дописи об"єднано, 21 Лютий 2019 ---
    ну тобто він не спав сам, коли ви були вагітні?
    --- дописи об"єднано, 21 Лютий 2019 ---
    ну він ж і до того не спав окремо.

    Він вже розуміє пояснення.

    купити постіль з героєм улюбленим, купити іграшку для сну - все має вибрати сам.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ми свого готували паралельно з дитячою кімнатою))). Він радів, але особливого ентузіазму не проявляв, що в результаті і було- в дитячій спав тато. Так тривало десь до року, але між тим ми йому говорили, що там є твоя кімната- не діяло. Я бачила, що він боїться. Чекала. Минулого року (8років), мої нерви здали і я вже явно бачила маніпуляції з його боку. Примусово відселила). Якийсь час ще над ранок приходив до нас, інколи просився зі мною, я дозволяла. Коли хворів,то завжди зі мною спав(часом спить ще), мені так спокійніше. Але він не ображався ніколи, не охоче але спокійно погоджувався.
    В мого брата середульшого малого в 9 з боєм відселяли, там були плачі, ображання, але не довго. Також змирився досить швидко.
    До слова: мій ще тепер може попроситись , чи можна з тобою?Я інколи дозволяю, але то дуже інколи).
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    В основному, спав сам. Але не завжди.
    Потім, коли я лежала в лікарні, спав біля чоловіка, бо тому було лінь вставати, присипляти і т.д.
    Я не завжди можу ввечері читати, бо іноді в той час присипляю меншого.
    Постіль замовляв сам, є нічник.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    оновіть досвід.
    чоловік?
    меншого на грудях присипляєте? Я читаю поки мале їсть. Тепер вже не їсть - товчеться по ліжку або підлозі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    До слова. Мій брат в 8-9 років з плачами та істериками переходив спати в іншу кімнату (нашу спільну на той час, на різних розкладних кріслах спали). Кожної ночі приходив назад до батьків і я, 15-річна тоді, вислуховувала всі його страждання про те, що йому страшно спати самому (?) - метр від мене між іншим!, що я дихаю і йому то мішає, що прийде його хтось і вкусить (???) і так далі. Місяць-два мучились всі, а тоді якось змирився. Додам, в нього з мамою в дитинстві був просто пуповинний зв'язок.

    Я теж прийшла питати поради, ще й тема відповідна появилась.
    Малому зараз 3,4. Поповнення очікуємо в його 3,7. Хочу до моменту народження немовляти (ідеально за місяць-два) переселити його в окрему зону. Варіантів поки в нас небагато, 1 кімнатна квартира. В тій ніші, де наше ліжко і де буде малявки ліжечко, місця ще для однієї дитини просто нема. Якщо по цифрах: доросле ліжко 1,35 м. + впритик дитяче 60 см. Чотирьом точно не виспатись.
    Малий має своє ліжко, постіль сам обирав, іграшки спец для сну і т.п. Зараз легше в тому плані, що вночі не відмовляється спати на своєму ліжку (яке поки приставлене впритул до нашого збоку), бо ще раніше довго і нудно просив щоб заснути на нашому, а тоді "тато мене перенесе на моє".
    Але є але. Він засинає годину-півтори! І зазвичай лише зі мною. Я не уявляю як в майбутньому буду вкладати і його спати і меншу.
    В нас так: ванні процедури, кілька книг, стоп'ятсот історій розказати, тоді ще крутиться з півгодини і обов'язково має триматись за мою руку. Я виснажена таким вкладанням. Бо тіло болить на одній стороні лежати, рука терпне, малявка товчеться, якщо довго на одній стороні лежати. Та нехай. Але ми плануємо його в іншу зону кімнати відселити на нічліг, відповідно там не буде можливості біля нього лежати, хіба сидіти на підлозі (що не вельми зручно). Як він має заснути, а?
    Подружки з садочку (-/+ того ж віку) самі засинають, от просто лягають на ліжко ввечері, цьом-обійми, виключили світло і за кілька хвилин діти сплять (батьки в той час можуть бути в іншій кімнаті чи на кухні). Я поки про таке хіба мрію.
     
  14. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Як тут вже написали,
    Але у нас дитина йшла з татом. Вночі чоловік приходив. Часто не приходив) Не приходив, коли всі смали. Коли немовля товклось (а у мене всі діти несплячі) -- то вкладав старших і разом зі мною бавив менших. Короче, якщо хочете безболісно, без страхів і образ, то здавайте йому в оренду чоловіка. І хай сплять (якщо ви немовлям зайняті). І навпаки -- чоловік нехай ввечері з маленьким побуде, а ви старшого вкладайте.

    п.с. У мене була кімната, але прохідна, мені там не подобалось. То тато все зі мною спав, принаймні поки я не засну. Як був на роботі, то з включеним світлом спала (бо мама брата вкладала). А до 25 років з мамою на одному ліжку спала))) правда вальтом і під різними ковдрами, але все ж. І воно мені так і не перейшло -- сама ніколи не ночую
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    так і буде. Все те саме, тільки на руках буде ще одна дитина.

    вже починайте. Чим менш очевидним буде зв'язок переселення з народженням дитини, тим краще. В якості аргументації переселення, дитину не згадуйте.
    в мене є така дитина. Третя.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    я теж, але після того, як зник денний сон, вечірні вкладання таки стали легші і приємніші, це лише десь пів години і дві казки, трошки поговорити+пісня)
    я сплю разом з дітьми (а тато в нас на дитячому ліжку), вкладати мені їх зручно, а переселятися, думаю, будуть вже "комплектом".
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Слушна порада починати вже. Але і то не гарантує, що з народженням малечі він взагалі не захоче назад до вас у ліжко. Тому вихід один - перетерпіти той місяць-два адаптації. Будеш одночасно двох вкладати - така вже мамська доля, і ми всі спочатку не уявляю як то буде. Нічого, все пізнається на практиці. Як варіант, тата відселите на якийсь час на підлогу, бо Артемові можеш бути потрібніша ти на початках. Розраджу лиш, що все пройде, рано чи пізно.
    В нас було дуже важко з вкладанням перший місяць. А тепер сам приходить, знімає шкарпетки, лягає і засинає. Лиш зрідка може ще попросити погладити спинку, або якщо я годую Кирила, то хоча б руку)
    Пристосуєшся в будь-якому випадку до саме вашої ситуації і обставин. А наразі привчай до окремої зони наскільки дає, без примусу, я б радила. Але і готуйся, що з народженням сестри може бути камбек)
     
    Останнє редагування: 21 Лютий 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  18. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    о нам з відселенням малої певно просто пощастило - вона не хотіла довго йти спати в ліжечко (ще оте дитяче деревяне), але якось на відпочинку нам в номері трапився дитячий диван-малютка і вона собі його так вподобала, що просто купили додому таке. І вона відразу пішла спати туди. Я на той час була десь на 3 міс В і мені то дуже підійшло, щоб з ростом пуза я мала місце. В нас теж 1 к.квартра і спимо на розкладному дивані. Присипляти я її ходила і досі ходжу на її диванчик, іноді навіть лягаю там скраєчку, хоч ширина в нього мінімальна - 65см.
    Я теж не уявляла як можна вкладати одночасно двох, але наразі роблю це вже майже пів року двічі на день: кладу собі на коліна велику диванну подушку, на ній малюк гамає цицю, а в нього за спиною лежить книжка, я свічу ліхтариком з телефона і читаю. Це ми сидимо на краю диванчика-малютки. Зараз малий якщо засинає раніше, то відкладаю його на великий диван і можу ще прилягти біля доці поспівати. Але її вкласти на ніч то теж майже година часу.

    Можна я тут ще трохи теорії напишу?!
    Те, що почула на лекціях психолога. Ні на що не претендую, "за шо купила за то продаю". Так от - дитина в 3 роки має відселятися від мами, від батьків. "Виганяти" зі спільного батьківського ліжка дитину повинен тато. Дитина більше сприймає тата як авторитет , якщо це робить мама, то дитина думає шось типу "чогось то мама комизиться, шось їй в голову не то взбрело". Ясно, що то не за один раз зробиться. Максимальний строк, до якого це треба зробити - 5-5.5років.
    На що це впливає? Така штука виховує в дитині відчуття субординації. Це один з моментів, який може бути помітний потім навіть в тій же школі - вчителька мені не авторитет і ніхто мені не авторитет, бо весь світ - це "велике ліжко, на якому ми всі разом тусуємся і всі маємо однакові права".
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я з тих, хто "прислухається" до потреб своєї дитини. Моєму 3.8. Спить в своєму ліжку, але приставленому до нашого з 2.10. Пішов спокійно і за власним бажанням. Але наразі окремо відставляти не спішимо, не варіант ще. Вже після адаптації до появи меншого і врегулювання вкладання на сон обох був період, що на сон, вночі і зранку хотів до мене. Я годувала малого, а він тулився в мене за спиною. Перекладали і через якийсь час знову просився і під ранок просився. Чесно, я бувало, що трохи злилася, бо незручно, як шпротам спати. Але я розуміла, що йому то зараз потрібно - він так жалібно просився. Не можливо було відмовити. І нічого, пройшов і цей період. Тепер спить цілу ніч і не згадує. Інколи може заснути на татовому "місці" і потім спокійно перекладається.
    То суто наш досвід і погляд)
    А коли він піде окремо спати ще не знаю, якось не переймаюся тим)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    в нас також так, доця спить в своєму приставленому ліжку, раніше дуже часто просилась до нас, а тепер сама втікає, бо ми на неї дихаємо))))
    але ще інколи просить мою руку потримати, вона пізніше почала засинати сама, ніж брат. Малий як тільки відлучився від грудей почав сам засинати, ще я за звичкою пару разів біля нього лягала, сама не сподівалась. В нас планується переїзд у нову квартиру, відповідно буде дитяча кімната, то я від тепер вже їм розказую, хоча слабо вірю, що вони будуть самі спати))))
     
    • Подобається Подобається x 1