Наші Виші

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Supernatural, 29 Травень 2016.

  1. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Впевнена, що то скоро поміняється, і вже міняється. Бо люди шукають де краще, і "престижно" є те, де добре можна заробити. Просто в багато чому людські стереотипні позиції відстають від сучасного стану речей, тому по інерції, багато хто ще і досі мріє вивчити дитину на "економіста". Але, мені виглядає так, що моє покоління вже на власній шкурі відчуло весь стан речей, і що нам дала вища освіта, і як тепер себе прогодувати, і як тепер в 30 (добре ще що лише в 30), шукати себе професійно і що тепер ми здатні освоїти самостійно. Але я думаю, це налагодиться, бо це вимога ринку.

    Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    знаєте, коли я була студенткою, в нас були викладачі, які паралельно працювали по спеціальності на фірмі і готували для тої фірми спеціалістів в університеті. Було всяке, навіть таке що викладач не приходив на пару, але ті викладачі нас дійсно вчили, на лекціях суха теорія, на практичних і лабораторних - лише практика, кожен мав робочий проект, який треба було до кінця симестру здати, дипломники в тих викладачів мали комерційні проекти і щей гроші заробляли, багато одногрупників влаштувались працювати до тих викладачів, а тих викладачів звільнили. А знаєте чому? Бо ті викладачі не мали часу щоб сидіти на засіданнях, де тупо переливають з пустого в порожнє. Їх поставили перед фактом - або ви сидете тут і отримуєте мізер або шуруйте на свою фірму і получайте зарплату в у.о.
    Повірте, викладач може дати дастатні знання , але чи студенти готові до тих знань, з середньостатистичної групи лише 20% готові вчитись, самі щось підшуковувати і "тероризувати викладача", 30% - їм взагалі по барабану що на парі відбувається, головне відсидіти, 50% - сидимо, слухаємо, а може щось запам'ятаємо.
     
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я дуже сильно надіюсь що поміняється, але зараз бачу іншу тенденцію - поступають на високооплачуванні спеціальності, наше населення шукає збагачення, а не роботу до душі, за покликанням. Чи воно правильно...Надіюсь що як Ви кажете в 30 прийде розуміння що треба не диплом,а знання і голова на плечах.
    Коли я поступала, більша половина знайомих крутила пальцем біля віска і казала що я не нормальна,як то так медалістка і не поступає на економічний чи медичний, зараз зовсім не шкодую, скільки розмов було щоб мене мама надоумила, як то так з такими балами і на таке г..но поступає. Ще і зараз знайомі мене люблять підколоти - та в тебе зарплата то смішно, але займаюсь справою, яка мені подобається, може і тому я знаходжу дохід від свого "хоббі-роботи". І скільки я знаю людей, які поступали на високооплачувану спеціальність, проробили від сили рік і кидали, зараз на базарі торгують, ремонти роблять...То чи варто тай інститут того? Скільки людей платять за навчання, за оцінки, отримують диплом і сидять вдома, або їдуть закордон на трускавки. Коли ми нарешті заспокоїмось, коли наше суспільство зрозуміє що папірчик з ВУЗу це не є знання, це лише папірчик...
    Особисте моя модель освіти - дитина іде в якийсь технікум (після 9 класу), здобуває базові знання, практичні навчички і пробує себе в тій професії (без жодних стереотипів, до чого лежить душа),а далі за необхідністю підвищує кваліфікацію або поступає у ВУЗ (навіть заочно). Але в нас така модель лише теоретична...
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Та біда в тім, що "на трускавки" змушені їхати не лише ті, хто платили за оцінки чи пішли не за покликом серця...
    а я дуже сподіваюсь, що колись ми виведемо ВУЗи на такий рівень, що за "папірчиком" обов'язково стоятиме гарантований рівень знань, і диплом буде синонімом наполегливої успішної праці. Так вже дістала ця повсюдна профанація.
    особисто моє трактування, того, що я мала на увазі про розуміння в 30 років, на даний момент в моїй ситуації: я мала і 10 років тому і голову на плечах, і навіть знання, бо попри всі об'єктивні недоліки, щось та дає ВУЗ, принаймні людям, які хотіли щось взяти, і не я така одна, але тепер я розумію, як над нами усіма, і тими хто прийшов за папірцем, і тими, кому взагалі нічого не треба було, і тими, хто очікував справді вищої освіти, інтелектуальної професії, підло пожартували, перетворивши ВУЗ на пусту проформу для всіх бажаючих, зовсім не зважаючи при цьому, що на ринку ця, необмежена ніякою совістю, кількість випускників не потрібна, я розумію, що саме це знання мене не прогодує достойно в Україні, тому або їхати, або шукати інші шляхи самореалізації тут, освоїти нову професію. От цим і займаюсь я і купа моїх знайомих однолітків в наші майже 30, але не тому, що в 20 ми були дурні і ліниві, ми були наївні і вклали свої сили в те, що нікому непотрібне. Я також знаю чудові приклади успіху, навіть при таких розкладах, такі історії часто розказують з підтекстом "значить ти недостатньо розумний/недостатньо хочеш" і в тому дусі, але ці історії насправді винятки, а країна складається з сотень тисяч людей, яким не варто калічити долі, бо ВУЗ хоче побільше грошей нагребти, байдуже, що роботи по такій спеціальності нема, але казати, якщо 100 чоловік не знайшли як себе реалізувати і при цьому прогодувати, отримавши "освіту" - ну, значить вони недостатньо талановиті, он же "Іван" зміг, а ВУЗ при чому?, хтіли - маєте, і робіть з тою освітою шо хочете, - це цинічно.
    а я, чесно, шкодую. Не в сенсі "вьопропало", бо, дякувати Богу, маю віру в себе і свої можливості, але розумію, що, на жаль, не отримала того, чого очікувала від вищої освіти і на це пішло багато років.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. basia

    basia Well-Known Member

    Звісно проїгнорять. Просто тим,кому купили місце в коледжі ( інституті, універі ) - і місце роботи куплять. Серед однокурсників дочки відсотків 75 мають родину в обраній сфері. Щось типу " чужой не пройдет".
     
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    то правда, а все чому, бо є багато таких:
    звісно, не у всіх сферах то діє, але досить часто так і є. Ну і інше, є люди які вміють "крутитись", знають як попасти в потрібне місце і в потрібний час. Знаю декілька прикладів, коли люди здобувають однакову освіту, один хоч має гірші навички працює, гарно заробляє, а розумніший ледь кінці з кінцями зводить (обоє без знайомств\блату). Чому так - не знаю.

    Після закінчення університету і декількох відряджень-тренінгів я зрозуміла одне - ВУЗ є для того щоб начитись вчитись, розраховувати що він дасть основні знання не варто, він дасть вам базу, яку потрібно розширювати самотужки
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    а я найбільше розраховувала, що ВУЗ - це сприятливе середовище для зростання, відкритих можливостей, орієнтація, що ти робиш і для чого - вузол на межі навчання і реального застосування того всього, "рука у світ" так би мовити...як на мене, це найцінніше, що мав би давати ВУЗ, окрім "навчити вчитися".
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Моя кума здобувала енну освіту в німеччині.. то казала.що там вчать більше думати.аналізувати. в нас вчать по правилам трьох зе. Завчив.здав.забув..
    На рахунок вище написаного про відмінників.які мало заробляють....моя думка це стається тому.що відмінники звикли жити по правилам.н е вміють мислити гнучко. і дуже сумніваються в своїх знаннях.. і це також мінус нашій освіті..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а як це мало б на Вашу думку виглядати?
    не всіх і не всюди...Все залежить від спеціальності, викладача і звісно самого ж студента.
     
  10. Smokey eyes

    Smokey eyes Well-Known Member

    Шкода, але на сьогоднішній день все виглядає так. Розумна дитина із не дуже забезпеченої родини ( думаю таких безліч) практично не має шансів на навчання. Бо - всі місця вже викуплені батьками,що працюють в якісь Італії чи Іспанії для своїх покинутих діточок - треба ж дитину вивчити. А та дитина просиджує штани у кафешках замість пар. Ім треба то навчання і мудрі викладачі? Мама і так за все заплатить. І диплом купить. От і думаю - може і не треба таким "вчитися" і займати чуже місце, а просто відразу купляти диплом і робоче місце. І дати вчитися тим, кому це дійсно потрібно. А життя воно все розставить по своїх місцях - хто чого вартий...
     
  11. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а скільки розумних дітей пробує поступити? Скільки дітей стараються\вчаться, а не відразу ідуть в бар сидіти? Найгірше, коли дитина з дитинства запрограмована - мої батьки не в Італії, то я нікуди не поступлю, навіть не спробувавши! Так, є різні ВУЗи, різні вимоги, але не все так кардинально і не все куплено! Навіть славнозвісний мед, у Львові важко поступити, а от в інших містах не так страшно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Smokey eyes

    Smokey eyes Well-Known Member

    Стосовно статті. Читала її ще на минулому тижні. І синові дала прочитати. ВІн прочитав і питає чи хочу я сказати , що не варто йти в Вуз вчитись? Ні, просто я вважаю , що не треба вважати, що щось просто впаде на голову. Треба не просто вчитись , а самовдосконалюватись. І, закінчивши коледж, і маючи вже спеціальність, власне відчути, чи потрібна тобі та вища освіта, чи те що ще не знаєш, можна здобути працюючи по спеціальності.
    --- дописи об"єднано, 24 Жовтень 2016 ---
    І головне, я думаю , ще на протязі навчання попрацювати по спеціальності. Бо може воно тобі і не треба - і не варто витрачати час і пошукати щось інше.
     
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member


    Моєму чоловіку пощастило пройти невеличкий курс у Швеції, і от коли він розповідав, як студенти там пишуть свої наукові роботи (дизайнерська спеціальність) - кожен має проект, який він робить для VOLVO, Ikea, і т.п., от реально робить те, що цим виробникам потрібно - що тут ще додати? Це середовище, де оцей пошук себе, творчий потенціал, прагнення до знань молодої людини - найбільша цінність, яку якраз ВУЗ має своїм завданням конвертувати в професіонала, це усіляко заохочується і підтримується, ВУЗ потрібен молоді, він також не менше потрібен роботодавцям, для яких цінні кадри - це золотий капітал. Тобто ВУЗ володіє зв'язками, тримає руку на пульсі, знає, що найактуальніше, що/де/як - це місце, де людина, яка не зовсім розуміє (а я переконана, що це норма для певного віку), куди свою енергію спрямувати, що б такого корисного зробити, на що вона взагалі здатна, знайде відповіді на ці запитання.
    Взагалі, з тою статтею, з якої почалось обговорення, майже повністю згідна, лише я б не заперечувала необхідність ВУЗів як інституції взагалі, але там потрібна революція, це точно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а хто сказав що в нас такого немає? Я правда можу розписуватись лише за спеціальності ІТ-сфери (я з тим повязана), для прикладу мої одногрупники на дипломну мали комерційний проект, за роботу не тільки поставили оцінку, але і оплатили. Зараз створено таку організацію як ІТ-кластер, посередник між Вузом і компаніями, впроваджують в науковий процес ті дисципліни, які цікавлять та потрібні роботодавцям. Але цього має хотіти і викладач і студент. До мене на пари приходили представники багатьох компаній, можна було розпитати як вчити, що вчити, напроситись на співбесіду. Ну і наукова співпраця, студенти мають сайт, на якому представляють різні міжнародні гранти, стипендії, багато викладачів готові сприяти студентові, оскільки мають багато знайомих закордоном. Та тільки одна проблема - треба працювати і вчитись, всі чомусь думають що то все з неба падає і що викладач буде за студентом бігати :sad:
     
  15. Smokey eyes

    Smokey eyes Well-Known Member

    Коли вчилась я такого ще не було. Чесно кажучи,навіть і не сподівалась ,що буду працювати по спеціальності - в такому занепаді була архітектура. Але , коли вже вчилась моя сестра ( а це на 5 років пізніше) , все почало відживати. Викладачі постворювали приватні фірмочки і почали "валити" проекти. Як Ви думаєте, хто креслив ті приватні будиночки і т.д.? Ясно, що непогані студенти, які могли і досвіду набути і пару копійок заробити. Та і зараз думаю це процвітає.
     
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ну IT я б взагалі окремо виділила з тої розмови - тут взагалі питань не бачу, це затребувана сфера, якраз тут все гаразд з попитом-пропозицією.
    Ну а в мене такого не було. Всі знали, що набрали 300 чоловік, а реально може б 30 потрібно було на ринку. Деякі викладачі це прямим текстом казали, що, нащо ви сюди прийшли, все одно підете хто куди. Інші казали делікатніше: що, от, якби вас було 30-50 на весь факультет (мались на увазі люди, які не просто так прийшли в універ), то можна би було щось ліпити, а не обслуговувати конвеєр,і створювати видимість "наукової спільноти", в якій добра половина - то ганьба для Університету, що ці люди мають статус його студентів. Співпраця з закордоном - два напрями: або то є стенд, на якому написано, що ми "дружимо" з таким-то інститутом, на тому стенді "дружба" для студента переважно закінчується або є якісь проекти з закордонним фінансуванням типу TACIS і т.п., які ретельно тримаються в секреті від всіх, від колег, і від студентів тим більше, бо то копієчка, якою ніхто не хоче ділитися, і лише пост-фактум, в якихось звітах красивими словами пишеться, що такий-то працював в міжнародному проекті. Місце на практику просили знайти самим (а офіційно вважалось, що універ це забезпечує), і домовитись, щоб "так підписали". Я про те і кажу, що в нас не були зацікавлені, а повірте, багато хто хотів. Звичайно, найрозумніші і толкові щось шукали - самі "бавились" в якісь ГО, студентські самоврядування, наукові гуртки, закордонні волонтерства, AISEC, от, навчання в Швеції мого чоловіка - приклад такого ж проекту-гранту, але, вибачте, та при чому тут ВУЗ? Якби ж ту всю енергію, яку ми витрачати на пошук, куди б себе приткнути, направити на конкретну діяльність, конкретну працю, яка комусь потрібна - чесно, це найбільше моє розчарування вищою освітою. Тому, @Hermi, повірте, я не про "з неба падає", чесне слово, я теж в то все бавилась, і це все, звісно, зробило свій вклад в те, ким я є сьогодні, ну але мені боляче думати, скільки втрачено і як би воно могло бути, при всьому бажанні і потенціалі. Взагалі, я не не хочу, щоб мої дописи виглядали, як ниття, і розумію, що завжди знаходяться люди, які скажуть "ти просто хочеш, щоб за тебе хтось щось зробив" чи "вважаєш, що тобі хтось щось винен". Але дехто і дещо винен. Це мені схоже на ситуацію, коли людина йде до лікаря, приймає приписані ліки, виявляється, що це лікарська помилка, і людині завдано шкоди, а тоді наступний лікар каже "яка ж ти ідіотка, що приймала ті ліки - сама тепер винна", і мені видається, що це велика проблема нашого суспільства, що дуже багато хто не відчуває зобов'язань перед іншими за свою роботу, свої послуги, обіцянки, ми все зводимо до особистої відповідальності людини (якої я насправді зовсім не заперечую, але така ж має іти і з другої сторони), тобто мій ВУЗ, який заздалегідь знає, що немає де працевлаштувати 300 чоловік за спеціальністю, все ж набирає тих 300 чоловік, і його мало хвилює, що вони не зможуть використати цю "професію" - все можна виправдати особистою "нездарністю" і недостатністю розуму/таланту/наполегливості в пошуку в кожному конкретному випадку.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  17. Smokey eyes

    Smokey eyes Well-Known Member

    Абсолютно згідна з попереднім постом. Це роздування кількості студентів- це жах. Колись, коли я вчилась набирали 75 студентів на потік. В рік коли я поступила ввели нову спеціалізацію і збільшили набір до 100 чоловік. І це було нормально. Це практично на всю Західну Україну!!! А тепер щороку набирають 300!!!! людей ( 2/3 -канєшна платні).І купа ВУЗів дублюють спеціальність. Тільки хапнути ВУЗу побільше. А ти, студент, потім спробуй влаштуйся на нормальну роботу.
    А ті нескінчені підвищення стутусу наших ВУЗів. Всі тепер академії та університети - практично щодного простенького інституту - адже цим вище статус закладу - тим вище зарплати у викладачів. Зарплата - а не рівень навчання.
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    не скромне питання, а хто туди заставляє поступати, чи приймальна комісія з нагайкою стоїть і силою тягне? Я знаю спеціальності де держ замовлення навіть не набирають, і є затребуваність тої спеціальності на ринку праці...Але уви, чогось всі ідуть де немає ні робочих місць, ні "просвітку", але зато є престижно. Мені здається що більша проблема в тому, що люди гоняться за престижем, а не користю від свого навчання, а ВУЗи тому потурають, бо як не як з кожним платником отримують собі додаткове фінансування.
     
  19. Malvochka

    Malvochka миється в бані

    Де можна влаштуватись після спеціальності "Міжнародні відносини"? Цікавлять реальні приклади.
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    залежить який вуз ви будете закінчувати і спеціалізацію . після міжнародної економіки- це одне, міжнародники-юристи чи аналітики- це інше). З досвіду мого покоління-випускників факультету Міжнародних відносин , то хто де- хто перекладачем працює, хто очолює видавничий дім , хто у апараті Президента, хто при СОТ в Женеві. З дітей уже моїх знайомих ( молодше покоління)- менеджер в турфірмі, економіст у відділі аудиту у банку, ІТ спеціаліст в одній із ІТ компаній. Одним словом- хто як зміг :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1