в школу можна не ходити

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Гелена, 17 Травень 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    До речі, вирішивши вчити своїх дітей, зіткнулася з дуже цікавим фактором, про який чула від багатьох домашників.
    Мені почали говорити, що "ой, та ти зможеш, ти ж універ закінчила, в гімназії працювала, а ще й чоловік - доктор наук, курси психології закінчив".

    Так от у домашньому навчанні це не має ЖОДНОГО значення. Рівень освіти й знань батьків не впливає на рівень знань дитини при домашньому навчанні, він впливає тоді, коли дитина ходить до школи. Отакий парадокс. Тобто моя освіта й чоловікові жодним чином не допоможе нашим дітям. Знаю маму, яка навіть школу не закінчила, а вчила своїх дітей удома. Я повірити не могла, коли вона мені сказала, що от щойно зараз, коли діти майже завершили своє шкільне навчання, вона теж буде закінчувати школу й ходитиме на вечірні курси.
     
  2. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Лілю, а коли батьки неграмотні: говорять і пишуть з купою помилок - реально навчити дитину писати і говорити правильно? Це ж не математика, де можна вивчити тему перед заняттям і допомогти дитині зрозуміти. Коли мама говорить неправильно і навіть про це не здогадується, це ж недобре для дитини. Чи це неважливо в домашньому навчанні?
    І я розумію, що знати все мамі - неможливо, але алементарна граматика має бути.

    ---------- Додано в 17:08 ---------- Попередній допис був написаний в 17:02 ----------

    І ще питання: ти будеш вчити дітей на англійській. Дарко мову знає, а молодші ж ні. Як будуть виглядати перші заняття і чи будуть додатково уроки англійської для менших? І чи неважливо тоді для дітей втратити, до прикладу, перших півроку інформації від занять через нерозуміння англійської?
    Ну, і, напевно, тут все-таки залежить, який рівень знань англійської, щоб нею вчити. Я би поки що не наважилася, хоча дуже хочеться. Може, я просто максималістка в цьому або не зовсім розумію, як це буде на практиці. Але час ще маю, щоб це питання вирішити.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    В англійській мові це ще складніше, ніж в українській, бо ті всі написання слів, які читаються геть інакше, там голову можна зламати. Так от уяви, що то неважливо. Якщо дитина має доступ до підручників та книжок, то вона вчиться сама більше, ніж її мама вчить. Бо власне нема викладання матеріялу, як у школі, а якщо є, то з підручниками. Навіть якщо дитина щось там не вивчить у молодшому віці, то все виправляється в старшому. Якщо читати дитині книжки разом з нею, то написання слів саме в пам'яті закарбовується. Я десь читала, що читання по складах дуже неприроднє для дітей, то дорослі придумали, що це легко й накидають дітям. Дітям легше вчитися читати цілими словами, інтуїтивно, як дорослі й читають, зрештою.

    У мене тато й мама (філолог ;)) вживають суржикові слова, бабуся говорить діялектом, а я вмію все розрізняти без проблем. Із життєвих прикладів знаю, що більшим злом за неграмотність є зацикленість на правилах, бо часто тоді людину не помічають, а лише те, що вона неправильно говорить. То нікого з форуму не стосується, це з моїх кіл спілкування.
    Я буду Дарка вчити англійською (тобто він, певно, сам себе більше вчитиме), а молодших планую українською із додатковими заняттями з англійської мови, далі подумаю як робити, маю ще два роки на то. :)
    Але ти сама знаєш, як то є. Тут діти вчаться англійської дуже швидко. Кілька забав у парку і в нас уже маса англійських слів з'явилося в ужитку, хоч ми постійно говоримо українською.

    Ти знаєш англійську настільки, щоби читати дитячі книжечки? Тоді цього на перші роки вистачить.

    Я, щиро кажучи, трохи в шоці, бо не думала Дарка забирати зі школи, то останній рік у школі спонукав до цього й дуже сильне відчуття з'явилося, що я маю це зробити, аби потім не шкодувати, як шкодувала після того, як не взялася за домашнє в його другому класі. А в шоці того, що не дуже готова вчитися зразу з 6-го класу. Із малими було би простіше, бо вчилася б поступово, з першого класу, відповідно, тут і не треба би було особливих знань. А зразу з 6-го буде важко, бо ні термінів не знаю, ні звичайних слів. Ну там помножити, поділити, додати, відняти й дорівнює знаю, а решта - буду вчитися. Так що фактично я зараз буду більше вчитися, ніж він, бо в нього багато речей у голові вже, бо вчився власне з першого класу. Я ж буду надолужувати ті речі пізніше, з меншими.

    Тому якщо є можливість з дитиною почати з раннього віку, то цим варто скористатися, бо так буде легше. Ну й програм навчання є багато різних, всі хороші, тому можна обрати щось простіше й робити саме те. Я тут знову згадаю Шарлотту Мейсон, бо її філософія мені дуже подобається, але для Дарка вона не буде працювати, бо в нього трохи інший склад розуму. От Меласі й Натуськові вона швидше підійде і я власне за нею й думаю з ними працювати.

    Ну і основне в тому всьому - бажання. Якщо є бажання, то й можливості та способи знайдуться. Треба просто знати, які причини, чому хочеться вчити саме так, біля себе (удома не пишу, бо воно не зовсім удома). Якщо причини й мотивація відомі й чіткі, то решта все додасться.

    Мені було так цікаво, що мої батьки (вчителі) дуже позитивно сприйняли наші плани щодо домашнього навчання, а мама мені таке привітання написала на День народження, що я аж розплакалася й навіть не знала, що на то відписати, так емоції переповнювали. І то все мені підтвердило, що моє рішення згідне з Божею волею.

    Ще на це відповім. Перші роки навчання (від 3 до 5 років) це вивчення літер і цифр, проста математика й основи читання. Але якщо вони цього не навчаться за той час, то надолужать згодом, тобто втрата такої інформації нетрагічна. Тут методика Монтессорі найкраща, мабуть, у тому значенні, що дитина має бути дитиною й мати дитинство в першу чергу, а вчитися під час ігор, які їй цікаві. Ніяких довгих просиджувань столом.
    Для віку 3 роки власне заняття має тривати 10 хвилин на день, для 4 років - 15 хвилин, для 5 років - 20 хвилин. От той час і думаю працювати англійською з ними, а решта буде українською. :)
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    І ще щодо грамотності.
    А всі в нас після школи дуже грамотні? Ніби й грамотні вчителі вчать і по грамотних підручниках (ну, майже), а народ далі неграмотний. Чому?
    І в нас навіть на філологічному вчився народ не надто грамотний, і так і закінчував універ. І далі на кафедри запрошували й приймали тих, хто мав середній рівень знань, а тих із високим - валили на держіспитах.

    А скільки до мене підходило людей з діяспори, які питалися: то правда, що "файно" - не українське слово? А вчителі з України, які тут дітей із діяспорних сімей починали вчити зі слів: удома ви так говорите - то неправильно, я вас тут навчу правильної української мови... У мене завжди виникало питання, як то можна любити мову й граматику більше за людину? І саме отакі приклади мене навчили, що так, добре би було, аби людина говорила правильно, розмовною мовою, але з мінімальними помилками, але зауваження щодо того треба вміти робити з любов'ю, власним прикладом. Коли мене питали, як покращити свою мову, то я колись радила почитати Пономаріва (і зараз би порадила, але не серед перших), а тепер раджу почитати Нечуя-Левицького, Лесю Українку, Марка Вовчка, Ольгу Кобилянську (список довгий)... Чому? Бо коли читаєш Пономаріва, то це вказівки радше, хоч і гарно написані, вони не проникають у серце, а коли читаєш художню літературу, то вона запалює вогник у серці, проникає в душу й душа сама починає співати, читаєш і закохуєшся в свою рідну мову...

    Вибачайте за такий обширний оффтоп. То для мене дуже болюча тема. Хоча, певною мірою вона теж має стосунок до теми ДН й навчання загалом, бо найкраще дитина вчиться тоді, коли вчитель "горить" своїм предметом. Діти зразу відчувають, чи є любов, як до них, дітей, так і того, про що говориш.
     
  5. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Тобто я правильно розумію: спершу майже все українською, а англійська мова додатково доти, поки дитина не почне розуміти, що ти говориш англійською?
    Та знаю навіть більше, але мені завжди здається, що цього замало, щоб щось розказати дитині без книжки перед собою.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Розказувати англійською без книжки не планую, тільки українською.
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: в школу можна не ходити

    в мене якась інша суть вималювалась

    бажаючи вберегти дитину від смерті ми не даємо їй жити.

    щось не складається розмова, це нічого. Я просто не маю сил її складати.

    ---------- Додано в 20:58 ---------- Попередній допис був написаний в 20:55 ----------

     
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    а можна десь коротко про методики, серед яких ви обирали для старшого і молодших?
    в мене питання - як вбити в собі москалявчителя, бо ж по звичці - товчу, товчу, і на надцятий раз доходить. з малим не хотілось би

    ще тут писала форумлянка Музик, що приймала атестацію в домашників. і я так і не зрозуміла - чи то за пів року, чи за рік, чи за 4 роки молодшої школи. тяжко мені з тими юрпитаннями.
     
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Взяти викладача)?
     
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    ем, і знову хай мою дитину виховує чужий дядя, тіко за мої гроші? нє, дякс.
     
  11. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Бо самоповаги немає імхо.

    А я думаю, що навпаки. Причому дуже навіть.
    Чим більш начитана людина- тим більше вона дасть дітям імхо.
    І ти кажеш, що не тянеш школу додому?
    Чи то лижі в мене не їдуть, чи що:girl_impossible:.

    ---------- Додано в 22:47 ---------- Попередній допис був написаний в 22:46 ----------

    А виховання то тут до чого?
    І гроші знову приплели.
    Я починаю думати, що дома діток тримають задля економії.
     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    ну бо нащо морочитися з репетиторами весь час, коли реально вони треба перед здачею ЗНО?

    а ти як, будеш розказувати вчителеві як і що йому говорити і невідступно перебувати з ними? а ще домовишся проводити уроки в парку, щоб води по музеях і філармоніях...рука, що гойдає колиску...

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:53 ----------

    своїх нервів, ага.

    репетитори - оце якраз школа вдома. ну бо не вміють вони інакше, то що кричать менше, а реально, щоб якісно працювали з дитиною, а не відпочивали від шуму 35 чортиків, таких мало.
     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Я відділила мухи від котлет.
    Зрозуміла, для чого мені дитину вчити поза школою. Не вдома самій. А власне поза межами школи.
    Таки переконалася, що я не ховаюся за малим(я бачу таких мам нажаль).
    Зрозуміла ЩО я хочу від малого і від навчання.
    Вчити малого будуть майстри своєї справи. Я з чоловіком тільки те, що нам до душі.
    Та і навчанням то певно буде важко назвати. Просто жити. Жити в світі. Не в чотирьох стінах. А оскільки ми живемо в Україні- то екзаменів я не боюся. Трійки в нас роздають направо і наліво.
    Якось так.
    А це вже ваш вибір. До якої міри і наскільки.

    А хто їм винен, що вони так хочуть бути з дітками? Школа? Ага, щас:girl_devil:.
    Мама пропускає САМА, з власного вибору.
    Опа))).
    Ти тут такий самий теоритик, як і я:girl_wink:.
    Чи я помиляюся?
     
  14. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Дівчата, а що таке домашнє навчання? У кожної дописувачки свій ракурс бачення процесу і різні цілі. Якщо дитина переводиться на домашнє навчання, то вчителі (або ж мама) навчають ту дитину вдома за шкільною програмою? В результаті маємо індивідуальний підхід і ізоляція від колективу. Чи можна вчитись, як хочеш, але є перелік навиків, які треба підтвердити?
    Я розумію про що пише Sera, " главное, чтоб человек был хороший", ну і на останніх партах рай:))) В кожного свої методи. І вірно писала Orman, тут більш важливе питання світогляду.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Зосередитися на своїй любові до дитини, розвивати вміння слухати, спостерігати, не тиснути. Не вивчить щось, то й не вивчить, то не смертельно. Головне проведений разом час. Правда, ще треба полікувати свої вавки, дати тарганам у голові кольорові олівці. ;)

    Ну, відірватися від стереотипів, як в одну, так і в іншу сторону, доволі складно, але то не проблема, бо все одно батьки вчать так, як вважають, що є найкраще для їхніх дітей.
    Я просто кажу про порівняльний аналіз, який провели серед дітей після ДН. Виявилося, що освіта батьків має мінімальне значення, так само, як і матеріяльне становище. Рівень знань у всіх дітей був практично однаково високий. От для дітей, які вчаться в школі мало значення, яка в батьків освіта і яке матеріальне становище. Це просто сухі цифри.
    Лижі точно не їдуть. Я часом думаю, що форумний формат тобі не підходить, бо якось в прямому спілкуванні легше порозумітися, а на форумі все гамузом, перекручення й нерозуміння. Я весь час чуюся, що треба дійсно на пальцях пояснювати й розписувати, а ти кажеш, що слова неважливі. ;)

    Щодо того, чи тягну школу додому. Тут залежить, що мати на увазі під школою, мабуть.
    Якщо я не ходжу до лікарів, бо не признаю медичної системи, це не значить, що я не лікую дітей, коли вони хворіють, але я більше стараюся працювати над їхнім імунітетом і шукати причину хвороби, а не лікувати симптоми, як то лікарі роблять. Так само, якщо я не бачу користі в шкільній системі, то це не значить, що я взагалі проти науки. Це не той варіянт, де все або чорне, або біле, і не той варіянт, де багато сірого, це радше варіянт багатьох кольорів.
    Ну тобто у вас будуть запрошені викладачі вдома.
    Цікаво, як таке організувати з трьома дітьми. :)
    А твоїй дитині теж 11 років і ви за 8 років ходили до 6 чи 7-ми різних закладів?
    Я почала читати одну книжку дитячого психолога, то дуже мені сподобався її вступ, де вона каже, що була дитячим психологом багато років, але коли в неї з'явилися діти, вона усвідомила, що радити легко, а коли сам переходиш те все, то усвідомлюєш, як то все є насправді. Легко говорити батькам старших дітей, що вони мають робити, поки нема такого досвіду, а коли з'являється, тоді усвідомлюєш, наскільки далекими від реальності були і поради, й уявлення.

    У нас ні. Шкільну програму мені знайома вчителька принесла, то я назад віддала. :)
    І звідки виник міф про ізоляцію?
    Тут на загальному державному тесті здають математику й англійську (письмо й читання). У 3, 6, 9 і 10 класі є тести, які проводять у школах і діти з домашнього навчання можуть приєднатися, аби теж їх проходити, якщо батьки так бажають.

    А це відео вже було в темі?
    http://tsn.ua/video/video-novini/ukrayinski-batki-zamist-shkoli-virishuyut-navchati-ditey-doma.html
     
    Останнє редагування: 18 Липень 2014
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: в школу можна не ходити

    хе-хе, так це нічого до кількості освіт і їх вищості не має.

    Мій дідусь має 8 класів і автодорожнє училище. А начитаність в нього, і грамотність ого-го!
    до всього. Галя, не троль. Я розумію що ти віриш в те що пишеш. Але давай вже користуйся критичним мисленням. Навчання є частиною виховання і навпаки.

    При цьому я не є категорично проти "чужого дяді" (і навіть школи), хоча в мене нема в ньому потреби.

    Дяді бувають різні (тьоті теж).
    матчасть, така матчасть - як і всюди

    от я такого маю який сам все це знає. Тобто вони в природі існують )))
    трохи тягне ... нічого страшного. В крайнощі не впадає, в яких тут звинувачують.

    таки-так

    тому що це
    що різні цілі це добре, бо в школи одна ціль.

    дуже вас прошу почитайте-таки ту нещасну матчасть. Де ізоляція? Що тільки світу що в школі?
    Це вже від країни залежить. В Україні треба і підтвердити, і много-дурного. Не розвинутий в нас інститут ДН.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Цікава думка.
    Морочся сама. А я буду займатися тим, що моє.
    Я певне говорю тут сама з собою:girl_crazy:.
    Я живу у Львові. А ви де:girl_impossible:, шо таке пишете???
    Хоч хтось мене зрозумів.
    Дякую:girl_in_love:.
    Я вкурила. Ти про знання. А я- про життя.
    Мені якраз підходить. Я виконую роль хорошого дзеркала. Якщо хтось пойняв, о чом ето я:girl_cool:.

    От ти мені скажи як:girl_smile:.
    Я то бачу дуже просто.
    Малий на рік старший за твого.
    Якщо я тебе правильно розуміла- ви з вересня починаєте ДН.
    А я про нього буду думати після 7 років.
    Хто теоретик і де?
    Ти теж про неї пишеш.

    ---------- Додано в 11:38 ---------- Попередній допис був написаний в 11:25 ----------

    Ти різницю бачиш між вихідцями з ПТУ і з ВУЗів? Я- так.
    Про тролів- я тобі вже в пп про то писало. Раджу таки прочитати.
    А про критичне мислення- тихо сміюся в кулачок(діти збоку сплять).
    Я її прочитала доречі. Ще перед зачаттям. А зараз дошліфувала.
    І я маю. Не одного.
    Трохи. У нас в школі менше нагружають певно.
     
  18. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: в школу можна не ходити

    так може через викладання там, така прірва і є?
     
  19. klen

    klen Well-Known Member

    Відповідь: в школу можна не ходити

    А може через контенгент? Світогляд і цінності які прийняті у колективі?
    Начитаного дідуся, який колись закінчив пту , я дуже навіть уявляю. А начитаного юнака з ПТУ = не дуже.
     
  20. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: в школу можна не ходити

    Знаєте, якщо взяти до уваги багато факторів, у нас з ПТУ взагалі проблема.
    Чому туди йдуть вчитися? Щоб отримати робочу професію, бо не потягнуть фінансово (і по оцінках скажем так) універ. Яка якісь викладання там? Сумніваюся що висока. Бо можливо якби була якісна і висока, то контингент специфічний там би не був.