Вибираємо ім'я для дитинки (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Virginia, 9 Квітень 2013.

  1. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Хочу й я розказати про наші тяжкі вибори імен дітей. Коли старша мала ще була в животику, то ми з чоловіком зупинились на імені Анастасія. Спочатку я думала, що це більш російське імя, але зразу спала на думку Роксолана, яка була Анастасією)))). Коли дитина народилась, то вирішили все-таки повибирати з різних варіантів, серед варіантів імені були Маряна, Марта ще якісь інші, вже й не памятаю. На той час ми з чоловіком статистикою популярності імен не цікавились, про Дівочі посиденьки я ще не знала)))))))))))))) От ми "зраділи", коли виявилось потім, що Настя - на першому місці по популярності імен в Україні, ну інколи опускається на друге, а на перше стає Софія. Коли народилась друга дитина, то вирішили називати не популярним іменем. Мені дуже хотілося назвати Софійкою, але начитавшись всяких статистик, та й розпитавши знайомих, зрозуміли, що Софійок дуже багато. Зупинились на Марті)))))))))))))). Думали непопулярне імя))))))) А от тепер, читаючи всі дописи, бачу, що Мартусі всім до вподоби. Цікаво, як це так виходить, що багато людей раптом вибирають імена, ніби й непопулярні, але загалом це виходить дуже поширене імя?
     
    • Корисно Корисно x 1
  2. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    От не знаю, але так таки так :) Ще далеко до вагітності подумала що назвала б доньку Софією, і теж була далеко до статистики. Максим мені також подобалось - а то тепер одне з най-най поширеніших.
    В кінці кінців вагітною вибрала ім'я Владислав, яке зараз по статистиці 3-те здається :) (і свекруха увесь час доносить новини що ті то і ті то сусіди Владиславом назвали)
    Колективний розум працює :)
     
  3. anajtet

    anajtet New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    І наша Даринка на 5 місяці стала Давидом
    Коли ми хрестили синочка,нам священник сказав,оскільки ми вибрали християнське ім,я-подвійного не потрібно.Так і маємо зараз Давидика і дуже цим пишаємося.
     
  4. Pampulichka

    Pampulichka Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Нашому таткові подобаються імена Сергій і Радіон. Хай вже ліпше Сергійком буде,бо Радіон щось дуже вже не подобається ні мені, ні тим більше нашим родичам.
     
  5. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Мені весь час в голові крутиться ім'я для дівчинки Дзвінка... Цікаво, як можна ще звертатись до дівчинки з таким ім'ям (Дзі) ?
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки


    Наші всюди мають саме два. Тобто так офіційно й записані.
     
  7. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Можу відзвітуватись, таки відстояли ми ім'я Маркіян, і навіть ті, що були категорично проти нього тепер визнають, що ім'я гарне і маленькому пасує. Офіційно має два імені, хрестити теж будемо двома.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    А як вам, коли хрестять трьома іменами? У моєї подруги діти охрещені трьома іменами, одне таке, що батькам сподобалось, друге на честь бабці по-маминій лінії, а третє на честь свята яке припало на той день (це дівчинка). А хлопчик на честь тата і дідуся.

    І я впевнена, що вона так їх і позаписувала в свідоцтво про народження. :girl_wink:
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки

    Повинні згадувати подвійним.
     
  10. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    І мені воно всю вагітність крутилося, от і маємо зараз Дзвінку.
    А кличимо : Дзвіночка, Дзвінуся, Дзвіна:) правда ми ще дуже маленькі. Але відповідати на запитання "як-як?" приходиться часто. Хоча думаю скоро всі звикнуть
     
  11. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    маю похресницю з таким іменем,то часто кличемо її Дзвіня,Дзвеня
     
  12. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    А як записали в свідоцтві - Дзвінка чи Дзвенислава?
     
  13. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    похресниця Дзвенислава
     
    • Корисно Корисно x 1
  14. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    я хотіла Дзвінка, чоловік наполіг, що Дзвенислава Ігорівна буде звучати краще.
     
  15. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Ще є Дзвенимира)
    Згадала одне гарне старовинне українське ім"я: Хризанта.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Тільки походження в нього грецьке. Хризант - чоловіче ім'я, Хризанта - жіноче. Означає "золота квітка".
     
  17. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Тільки що?))
    Оксана, Галина, Марія - не стародавні українські імена?)
    "Класик української літератури Марко Вовчок - от тільки за походженням росіянка")))
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Для мене стародавні українські - це ті, які є власне українськими, які можна зрозуміти. Яромир, Мирослав, Дзвенислава, Ярослава, Зоряна, їх безліч, зрештою.
    Якщо імена мають походження грецьке, римське, єврейське тощо, то це не стародавні українські імена. Так, вони почали приживатися після прийняття християнства, але все одно, власне українськими є ті імена, значення яких ми можемо прочитати в самому імені, без допомоги словників.
     
  19. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Власне ті імена давньоприйняті на Україні. Але не стародавні українські.
    А з Оксаною взагалі цікаво:

    До теми. Ми обирали слов'янське ім'я, але так щоб було звичне для слуху нашому люду і щоб можна було хрестити саме тим ім'ям (я не хотіла подвійного чи хрещення іншим)
     
  20. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Ми ще до одруження вибрали імена майбутнім мацьопам - дівчинці- Зорянка, хлопчику- Андрійко) хоча тепер чоловік каже, що як не пасуватиме ім)я дитинці- будем нове шукати:connie_pull-pigtail