Заняття за методикою Монтессорі

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Ljolik, 7 Грудень 2006.

  1. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    А я всеодно не розумію чому таке негативне ставлення до занять з дитиною. Тим більше. що у нашому віці це не нудні заняття, а швидше ігри. І не обовязково ж якусь конкретну методику використовувати. Просто, прочитавши більше у нас можуть виникнути свої ідеї. :)

    Про те, шо ми робили кілька днів. Бавились дерев.яним конструктором. :) Нема в мене уяви, все, що думала можна з тим зробити - просто будувати будиночки, вежі.(та й на них у мене уяви не було :confused:). А тут ми якось спільно з дитиною дійшли того, що можна гарно будувати симетрично розставляючи однакові фігури однакових кольорів. Може для когось звучить примітивно, але я була трохи вражена, коли малий почав будувати фортецю ставлячи по два боки однакові циліндри, на них однакові брусочки, на них трикутники однакового кольору... Можна сказати, що малий сам до такого дійшов. :)

    .А ще з кольорових лічильних паличок робили різні фігури, малюнки: сонечко, хатки, машинку... Звичайно, спочатку ініціатива моя: зробила квадрат і питаю що це; потім пропоную йому зробити квадрат одного кольору, іншого; потім роблю великий прямокутник і пропоную з нього зробити хатку; вибираємо де буде вікно, двері, димар...Щось я роблю, щось дитина... А набридло, зробили закручену дорогу для машин і поїздили по ній машинами. Обом цікаво. :)

    .Думаю кожен може шось таке написати. Діліться! Переймемо досвід. :)
     
    Останнє редагування: 28 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 7
  2. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    це ви до кого? якщо до мене, то - я зовсім не проти
    з чого ви взяли що я проти?
    я не проти будувати будиночки, складати пірамідки, вирізати сніжинки, ліпити качечки і т.п.
    я не проти показати дитині букви, цифри, навчити простої математики тощо
    так само не проти навчити танцювати чи робити зарядку і т.д.

    але я проти цілеспряваного, систематичного навчанню читанню, письму, іноз. мові і т.п.
    ситутивно - так, можна вчити, показувати, на результат - ні
    я пояснюю чому, ніхто не розуміє, спробую інші аргументи :confused:

    ну хоча би чиста фізіологія (психологію не чіпаю)
    є певні вікові особливості, про які ми знаємо, до 7 років більше розвивається права півкуля, до 12-13 ліва
    тобто почергово, так чомусь є від природи
    зараз мені скажуть, а чому не розвивати одночасно, а чому не сприяти розвиткові швидше
    а тому що
    а чому ми не даємо дитині в 1-3 міс борщ і оселедець? тому що організм не готовий!
    КШТ незрілий. ми можемо годувати і борщем дитину і наче все нормально буде, але разом з тим і шкода здоров’ю буде нанесена непоправна. правда ж?
    з тим всі згідні, ну як розвинути швидше КШТ? тим що дамо дорослу їжу він швидше не розвинеться, а буде працювати "на ізнос"
    а чому дитині не дають тягати залізо в 1 рік? тому що організм не готовий!
    ну а чому вчать розрізняти кольори в півроку, читати в 2 роки? організм не готовий читати в 2 роки, для читання треба використовувти логіку, а вона розвивається в 6-7 років. так само як абстрактне мислення
    а повністю формується в 12-13 років
    як пришвидшити фізіологічні процеси на кілька років? і сенс того?

    я думаю що то просто мода, і зараз батьки хваляться "а моїй дитині 3 роки і вона вже вміє читати", а я сподіваюся колись будуть хвалитися "а моїй дитині три роки і вона ще НЕ вміє читати" :)
    мабуть це буде тоді коли батьки зрозуміють що сік в 3 міс і читання в 3 роки суперечать фізіології дитини :confused:
    так, світ змінився, так інформаційне століття, але фізіологія така сама як кількасот років тому і ще довго така буде
    так само як не варто підганяти розвиток КШТ даючи з народження дорослу їжу, так само і не можна підганяти розвиток мозку даючи йому дорослу інформацію

    звісно, не треба впадати в крайності, я сама не люблю крайності, але мабуть розуміння крайностей в кожного своє :xaxa:

    не судіть строго, просто поянюю своє бачення, нікого не переконую ні в чому

    ага, ще згадала. в Масару Ібуки син був розумово відсталий, він через нього так захопився систематичним раннім розвитком
    чи всім дітям потрібно вчити іноз мову і читання в 2-3-4 роки цілеспрямовано і систематично? це вже регулярні заняття і ніхто не дасть дитині передумати і не вчити того, щоб не звести нанівець всі зусилля
    чи не зарано починається дресура і напихання інформацією?
     
    Останнє редагування: 28 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 5
  3. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Всі риси характеру, звички і темперамент формуються до трьох років (це звичайно умовно трьох, але факт, що в ранньому віці) і чим далі, тим більше ви відчуватимете вплив тої закладеної в дитинстві бази. Це як будинок, якщо збудували поганий фундамент, то все інше буде криво-косо і т.д. Тобто в ранньому віці закладється основа харатеру дитини, а те як ви поводитесь з нею, і яка атмосфера панує в сім"ї миттєво калькується дитиною і дитя на основі цього створює власну модель поведінки, яку згодом в шкільному віці можна лише коригувати, але не ПЕРЕВИХОВУВАТИ, як дехто собі думає.
    http://www.koob.ru/masaru_ibuka/
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    автор книги є японцем:confused:
     
  5. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    У них це на першому місці, і це триває тисячолдіттями, вся японська філософія побудована на принципі поваги до старших, особливо до батьків.
     
  6. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    так, але він критикував японське виховання, через його деякі способи, зокрема запозичені з заходу
    не зміст виховання, а саме способи
    ну наприклад він каже, що не варто лишати дитину в тихій кімнаті, в ліжечку саму, можна включити класичну музику і поки дитина грається вона і ознайомлюється з кращою музикою
    можна з дитиною розглядати не лише дитячі книжки, але і книжки з картинами художників, так дитина звикне розрізняти шедеври живопису тощо
    моджна ходити в театр чи театральну студію - це розвиває навики спілкування тощо

    зі способами я згідна, я багато в чому з М.Ібука згідна, але багато в чому можна з ним і посперечатися
    як і всі теорії ця має свої плюси і мінуси, треба вибирати щось для себе, а щось опускати :confused:
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    так, а їхні діти це копіюють. вчити спеціально не треба
    а в нас діти копіюють думки і ставлення типу "свекруха-гадина, теща-гадина" і таке інше
    ні, звичайно вчать словами "бабцю треба поважати", а поведінкою, власним ставленням вчать неповаги
    і всі слова марні коли нещирі, але вчать дитину таки чогось - нещирості
    не один урок, а два уроки, як казав Соловейчик - урок поваги до старших і урок брехати :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Я Гелено, не знаю хто писав цю цитату, але ті дані що ви в ній подали трохи суперечливі, я колись багато про це читала і при нагоді пориюся в компі, в мене є маса інформації на ту тему, де є абсолютно протилежне твердження. Це писав хтось дуже далекий від фізіології, і великий прихильник шкільного навчання, в мене наприклад, дитина лівша, і виходячи з принципу фізіології, права півкуля мозку в нього більш активно задіяна ніж ліва, тому ці всі твердження, це повний нонсенс для лівшів!!! виходить що лівші емоційно недорозвиваються чи як:confused: а здатні лише на діяльність пов"язану з логічним мисленням, типу беземоційні люди:umbrage:
     
  9. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    яка саме цитата? я багато наводила цитат
     
  10. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    dieSonne дякую,цілком і повністю згідна,просто пригадалось мені як в одній "розвиваючій"школі розказували про доцільність і важливість вчити дитину письму,читанню,кольорам,цифрам,і.т.д. саме до трьох-річного віку.....не пам2ятаю точно,але приблизно так...до року життя дитина наопичує приблизно 70 % інформаціі,до двох-ще ~~20,якихось 5 % до трьох.... і решту протягом життя...От власне з цим не згідна.Ми всі (або більшість)йшли в 6-7 років в школу знаючи пару букв і рахуючи до 10...і нічого вивчились:).....Адо школи в нас було ДИТИНСТВО,а не купа уроків англійської,французької,і.т.д......
     
    Останнє редагування: 28 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 6
  11. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    а правші значить не вміють логічно мислити? це для лівшів, а для правшів - емоції?
    ну як ви зробили такі висновки дивні? :xaxa:
    йшлося зовсім не про це :confused:
     
    Останнє редагування: 28 Лютий 2009
  12. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Гелена,:) я наприклад незбираюсь калічити дитині життя, і відбирати його дитинство,зробивши з нього вундеркінда:8: чи примусово заставляючи читати писати тощо.Але якщо він дістає книжечки і просить читати чи починає повторювати абетку з дитячого мультика-то було б кощунством йому це забороняти.Я тільки "за "таке сприйняття ним інформації.Оскільки воно не для того щоб він там "в три роки в школу йшов",а для загального розвитку дитини,для збільшення його уяви і світогляду,для покращення памяті.тощо:y:


    А на рахунок того "що то мода в батьків хвалитися"-то я б радше назвала це гордістю за власну дитину:).Ну і радістю від того що з розвитком дитинки все гаразд.от і все.:confused:
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    я не зверталася особисто до вас з критикою :confused:
    і я не була в вас вдома і не бачила що ви вчите і як
    і зрештою не моя справа, не наю чим я заслужила ваш гнівний допис :)

    я говорила що читання самою дитиною розвиває в неї в першу чергу логіку, а не уяву, бо активізує ліву праву
    а коли ви читаєте, розказуєте дитині, коли вона переказує - то розвивається уява, фантазія, пам’ять, бо більше активізується права півкуля

    і ще я говорила, що я проти цілеспрямованого навчання читати, писати в такому ранньому віці і чому я протиі наводила аргументи, а якщо попросить щось показати, то можна і показати букви, чому ні? і т.д.


    а оце ваш допис:
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    ППКС гелена у всіх ваших дописах
    я - дитина яка почала читати задовго до школи, і не тому, що МОНТЕСОРІ:xaxa:, а тому шо батьки вчителі:confused:
    ви знаєте - предмет, який я не любила в школі (після фізики і історії) то література. читала я швидко і багато, але сам предмет література був не улюбленим. і потім в інституті я мала купу проблем - я вичиталась в дитинстві. а я, на секундочку, закінчила філологію. ви не уявляєте як важко мені було. читання як процес мені подобається. а як навчання, наука - :bad::bad::bad:
    коли потрібно було до іспитів прочитати певну кількість творів - починався ступор. я ненавиділа іспити з літератури, і суміжних з нею дисциплін. проблем булоооооо:n:
    та й саме слово МЕТОДИКА і суть - розвивати вільну людину, на мою думку трішки антагоністичні:confused:

    і ще - я знаю людину яка працює з дітьми за методикою Монтесорі. але лише з чужими. а до своєї дитини відношення м’яко кажучи - не дуже. і я б сильно задумалась, чи віддавати рідне дитя тій людині, яка лукавить у відношенні до виховання чужих малят
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Гелено-насмішили:xaxa:!ну який же це гнівний допис?:confused:???я писала його зовсім з іншими і абсолютно не поганими почуттями:).вибачаюсь якщо прозвучало гнівно.наспрвді-зовсім ні!:no: а про мій допис

    саме ПОДАРУВАТИ:radist: нові знання а не навязати абощо...
     
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    natorella, повністю згідна з вашим дописом :)
    і може хтось з мамусь задумається, що не варто спішити з читанням-писанням з багатьох причин
    хоча... сумніваюся, що чиясь думка зміниться :confused:

    а про виховательку... мабуть батьки просто не знають що вона лукавить... жаль
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    вибачте, значить я неправильно зрозуміла :confused:
    пізно вже, знов я засиділася сонна на форумі...

    ще от знайшла статтю про розвиток мозку
    вже було схоже посилання на форумі - після 3-ох нічого не пізно вчити, бо мозок розвивається все життя
    на цій оптимістичній ноті йду спати :xaxa:
     
  18. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    :)Та насправді напевно вчитись ніколи не пізно в любому віці.До 3 чи після ,головне щоб було бажання і натхнення!Я от по собі бачу що й в 27-не пізно щось вчити...а цікаво як...:)
     
  19. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    а мені здається, що якщо дитина читає в 4 роки то тут йдеться не тільки про те, як і хто з нею займається, а ще залежить від дитини.. В нас є племінниця і похресниця одного віку... одна розважна, все знає, вже читає, знає англійську( мені здається вона знає про все на світі) а інша на питання "Скільки тобі років?" питає в мами і приходить замість сказати "три з половиною", каже "з половиною"... Я от незнаю як краще, звичайно я хочу щоб моя дитина у всьому була першою, але я враховую що хоче він, а він ще не хоче вчити букви...
     
  20. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    а нашо йому ті букви? в дитини період сенсорного розвитку, емоційне пізнання
    йому ті букви до одного місця. дитина не має бути перша, вона взагалі нікому не винна. от мій ше не ходить і питання ЯК, ВІН НЕ ХОДИТЬ??? мене дратують, бо я не бачу проблеми - піде коли буде готовий. але він так емоційно реагує. так любить забавлятись - сміється, шось складає, роздумує, перевіряє цей світ на міцність. і підсувати йому букви на кожному клапті хати для мене залишається нонсенсом:confused:
     
    • Подобається Подобається x 4