Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Liliyah Romanova, 9 Жовтень 2010.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Тут уже про це писали. Перечитайте тему.
    У цьому розділі багато інформативних тем. Чому ви їх не коментували?
    Я ж уже писала, що тут нема про що балакати, бо є факт, а не питання. Я ж розумію, що тема для багатьох болюча. Якби хотіла гарячих дискусій і сварок, помістила би в розділ "філософія та релігія".
    Я щось не думала, що будуть ті, кому конче посваритися, знайти винного й розіп'яти за всі гріхи світу. Та ще й без системи охолодження диспутанти...
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)


    ТАК... Фсьо...
    Для "своїх, відокремлених від Християнства, думок і позицій" створив тему. Туди й несіть.
     
    Останнє редагування: 10 Листопад 2010
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Таки не втримаюся і прокоментую.
    Диявол хоче, аби людина так думала. Особливо, коли є вказівки Біблії, Христової Церкви, а нечистий тягне у свій бік, аби людина мислила егоїстично, а не по-Божому. І вже нераз таким чином домігся, аби діти Божі сходили на хибний шлях.
    Святий Ігнатій Лойола дуже багато писав про розпізнавання демонів і про те, як діє нечистий у нашому житті, як підсуває викривлені погляди та підіпсуті цінності. Треба вважати, особливо сьогодні.

    Знову бере Його диявол на вельми високу гору, і показує Йому всі царства світу і славу їх і каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся. Тоді Ісус каже йому: Геть від мене, сатана, бо написано: Господеві, Богові твоєму вклоняйся, і Йому будеш служити. (Мф. 4:1-11)
    Читайте дописи у цій темі: 4, 29, 31, 32, текст під значком оффтоп у дописі 33, 41, 43, 44.

    І ще раз повторюся. Діти не покутують гріхи батьків, але вчинки батьків на дітях відбиваються. Дитина не винна, якщо тато алкоголік, але дитині все життя доведеться боротися зі схильністю.
    Офіційної позиції Церкви щодо цього, здається, не висловлювали, але є різні думки Святих Отців.
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Хотіла ще подякувати Оксанці за лінк на статтю о. Ігоря Бойка. Дуже цікаво було почитати. Знайшла сформулювання купи думок, які не могла у слова вкласти.

    Для лінивих кілька цитат:
    Тобто ніяких запліднених яйцеклітин, виключно допомога із тим, аби сім'я дійшло за призначенням, однак сім'я має бути взяте лише за допомогою статевого акту, не інакше. Тобто ніяких маніпуляцій із ембріонами.
    Не може "допомога" бути заміною статевого акту.
    Тут у темі хтось питався чи можна бути донором. Це власне й відповідь.

     
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    мене вже деякий час питання цікавить-якщо пара робила ЕКЗ, 2 рази. Перший раз було 2 яйцеклітини, які і запліднили і вселили жінці, але на жаль не вдало і другий раз лиш одна яйцеклітина вийшла, одну і запліднили і вселили. Теж невдало, але в чому питання полягає-це також вважається гріхом? Тобто що вважається гріхом-сам факт штучного запліднення, чи те, що при тому ембріони викидають? А якщо тих ембріончиків було так мало і їх використали, то чи вважається то все гріхом?
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Ні, такий спосіб ЕКЗ Церква розглядає як допустимий. От лиш його ефективність ще менша, ніж у того, який звичайно робдять.
     
  7. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    а звідки можна точно знати, скільки саме яйцеклітин було взято, запліднено і підселено? Про це точно знає лікар, а жінка (чи подружня пара) може хіба вірити йому на слово... І якщо лікар виявиться непорядною людиною, то...навіть не хочеться думати, що з "зайвими" яйцеклітинами відбудеться далі... В процедурі штуч.запліднення стільки "тонких" моментів...
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    тобто звідки?? Про це все говориться. Ну прямо вже на слово? ну і що лікар їх вкраде? Може то в держ.клініці у нас таке можливо, а в приватних сумніваюся. А про даний випадок, який я описувала, то власне більше яйцеклітин і не було, так як був низький показник діяльності яйника.
     
  9. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    я не про ваш конкретний випадок, а загалом.
    ну так, напр., з метою продати.

    ---------- Додано в 15:28 ---------- Попередній допис був написаний в 15:26 ----------

     
  10. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Тут для мене трохи залишається незрозумілим... В іншій темі пишуть, що взагалі церква не схвалює всякі маніпуляції з Божим даром - мати дітей.

    Я ніколи не зустрічалась з тими всіма процедурами прямо і ніколи дуже не цікавилась.
    Але на скільки мені відомо, приватні клініки якраз і практикують запліднення багатьох яйцеклітин. Це їхня репутація і бавитись з однією яйцеклітиною, яка дає дуже мало шансів на запліднення не в їхніх інтересах.
    Почнемо з того, що при стимуляції, яка робиться перед ЕКЗ дозрівають близько 5 яйцеклітин. Їх забирають, запліднюють і вселяють назад жінці. Вселяють переважно всі запліднені, а вже потім йде відбір. Тобто можна назвати абортом лишніх...
    Тоді яким чином можна уникнути гріха? Добре якщо дозріли лише одна-дві яйцеклітинки, їх і запліднили. А якщо всі 5-8?
    Тобто жінка йде на ЕКЗ і незнає чи вдасться їй уникнути гріха???
    Чи жінка повинна свідомо просити відбирати лише одну-дві яйцеклітини і все, щоб то гріхом не було? (цікаво чи на таке йдуть клініки...ймовірність збереження вагітності ж набагато нижча)

    Якось воно все так премудро, що мені взагалі видається вся процедура гріховною. Можливо я не права, але то дійсно виглядає як "жонглювання" Божим даром.
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    дівчата , я питала про конкретний випадок, де була перший раз 2 я, друний раз 1. Все решта-я знаю, як є бува і 15 видобувають і жінки їх самі віддають на потреби. Я просто спитала за один випадок .

    ні, не завжди, по-перше різні клініки по-різному роблять. Я знаю, що є таке, що кілька днів чекають, дивляться , які яйцеклітини починають ділитися, а значить процес пішов і їх власне вселяють.
     
  12. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Та добре, а я просто поставила той випадок як приклад.
    І що значить, що перший раз було 2, а другий 1? А якби було більше?
    Жінка ж не може знати наперід скільки яйцеклітин заплідниться чи дозріє.

     
  13. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Я так само подумала. Просто так вийшло що було 2 і 1. Чи та жінка свідомо просила щоб було тільки на раз?
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    я не знаю, як би було , як би було більше :), в випадку який я описувала більше бути не могло, бо на то були причини, про які я вже писала. в тій ситуації було за щастя, що взагалі вони були!
     
  15. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    НУ а чого не могло? Як можна знати? То так само як казати, що в пари не могло бути дітей...а потім народжують і не одне. Тут рука Бога! Всюди про це сама пишиш, а тут не могло.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Якщо беруть із жінки скажімо 5 яйцеклітин і їх і запліднюють і ВСІХ діток (запліднені яйцеклітини) підселяють у матку, і не вбивають жодної дитинки ні до поселення діток, ні після, тоді нема вбивства й нема гріха. Скільки ж є такого, що родиться нараз 4-7 діток.
    Якщо лікар щось робить гріховне і не повідомляє мамі, то на ній все одно тоді є гріх, але несвідомий.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Фісташко , ну я ж написала вже все, я не дуже хочу в ту тему заглиблюватися, то вже все пройшло і ітак сталося все зовсім по-іншому. Є такий аналіз, котрий показує дієздатність яйників, так от коли його показник низький, то він вже не може виробити тих яйцеклітин багато, нема з чого.

    ну але про що тоді говорити? Я говорю про конкретно у випадку такому не могло бути більше. А взагалі-так, я то писала, і по 15 видобувають. І їх запліднюють, заморожують, а якщо мамі вдалося з першого наприклад разу завагітніти , то їх можуть викинути-ось тут гріх, то вже заплідені яйцеклітини, а отже дитинка
     
  18. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Зрозуміло. Якщо жінка йде на ЕКЗ, вона повинна бути готовою до того, що в неї може з'явитись не одна, а скажімо 5 чи 9 дітей.
    І тут напевне навіть присутній ризик своїм життям, здоров'ям?

    ---------- Додано в 16:31 ---------- Попередній допис був написаний в 16:26 ----------

    Vittoriya, я писала загальні запитання, лише навела як приклад ситуацію про яку ти говорила. Запитання були поставлені до всіх. Ми ж бо на форумі! Якби я хотіла тебе про щось особисте спитати, то написала б у ПП. Не маєш бажання заглиблюватись, то не пиши.
    От мені наприклад Ліля Романова дала чітку відповідь на те, що мене цікавило.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Так. Або ставити умову, аби не витягали більше яйцеклітин. Скажімо, 5 максимум.
    До речі, "збір" сперми теж має відбуватися не мастурбацією. Це якщо люди дбають про моральну сторону.
     
  20. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    І знову запитання))) Дотошна я))
    А хіба це теж не буде гріхом? У природньому середовищі таки могли б запліднитись всі яйцеклітини. Я розумію, що ймовірність малюсінька, але...