меню для малечі після року

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем хельга, 16 Листопад 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Тема для матусь, котрі смачно готують для своїх малят. В цій темі можна відкрити таємниці смачного прикорму.

    Додано через 49 хвилин
    Поділіться рецептами творожку для ваших малят;)
     
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    В нас з сиром-творожком дуже простенько. Купуємо органічне (без антибіотиків і добавок молочко) додаємо ложку органічної сметанки і ставимо в тепло на один день. Наступного дня, ну або слідуючого, виливаємо в баняк з грубим дном і ставимо на малюсінький ґаз, так ходинок на 6-8, все залежить від кількості молока. Стоїть томиться а потім його на друшлак з марлечкою - і сир готовий. Я люблю сухіший - то відтискаю сильно, чоловік мягчий - то йому менш відціджений.
    Ось і всі причуди.

    Також люди роблять сир (творожок) з готового йогурту. Я не пробувала, ніц на то не сказю.
     
  3. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Я так пробувала, але в мене не завжди закисає. Дали ще один варіант, парити молоко, а коли закипає капати лимон, воно одразу згортається і не дуже кисле на смак, але не знаю чи цей варіант не шкідливий для малюка. А ще інколи трохи меду додаю, в малюка нема алергії на нього і такий творожок йому подобається
     
  4. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Крапелька лимона не зашкодить малюкові (якщо, звісно, немає алергії). Я посто купую домашнє молоко, ставлю в тепело і коли скисає - баняк на плиту, робиться гулька, відціджую в марлю і підвішую щоб стекло. А ще десь читала, що підвішують у цупку тканину кисле молоко, воно стікає і робиться сир - не знаю чи то вдала ідея, але за що купила...
     
  5. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    А оце молоко органічне воно так і називається, тобто так на упаковці написано? Бо щось я вперше чую про таке :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Беру звичайне магазинне молоко, що продається у пакеті (а не в тетрапаку), ставлю щоб скисло. Тоді відігріваю одну годину на мінімальному вогні. Проціджую через сито - от і є сирочок!
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    То все Північна Гамерика.
    Тут продукти поділені на органічні та інші. ;)
     
  8. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Ага, все зрозуміло :). Напевно що найпростіше в наших умовах так як Ксані робить.

    Додано через 3 хвилини
    Nаtа, я щось з упередженням ставлюсь до домашнього молока купленого з рук. Від тоді як завагітніла стала така перебірлива :)
     
  9. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    А про яких малят йдеться? До року чи пiсля? БО тодi й прикорм та корм iнакший.
    Я доречi вчора своїй Катi дала пiв чайної ложечки вiвсяної кашi на мому молоцi. Але то одне слово каша - воно рiденьке майже як саме молоко, спецiальна дитяча каша. I ще просто годувала з малюсенької кавової ложечки. Це була ДУЖЕ приємна процедура. Катя як розсмакувала що то щось добре то так рота вiдкривала коли я ложку несла як пташеня! Хочте вiрте, хочте нi! Менi дуже дивно було, бо коли я давала рiдкий вiтамiн з ложечки (бо тепер вона мало гуляє на вулицi вдень, вiтамiн Д нам треба) то во на так плювалась. Але всетаки вiтамiн то не смачна кашка :) Отже ми потрошку почали. Бо я бачу що з моїм цiдiнням добра не буде, i як не дай боже не стане молока за мiсяць чи два, не хочу щоб дитинi не привикшiй нi до чого iншого нiж моє молоko не була катастрофа. Я знаю що нашi мамусi форумчанки радять чекати до 6 мiсяцiв, але нам вже i не далеко. I плюс Катя сидить гарно в крiслi, i приймає їжу, ковтає, не випльовує. Лiкарка взагалi нам казала що з 4х мiсяцiв можна давати щось. Але я побоялась. От нам 5 з половиною, думаю буде ОК.
     
  10. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Я почала з 4 м. з ложечки яблучного соку. Потім яблучне п"юре. Зараз нам 6 і ми вже їмо 150 гр. каші. І овсяної і гречаної - йому дуже подобаються з таким смаком їмо! Пробуємо картоплю - але вона не смачна. Хочу додавати туди моркву, цвітн у капусту, чи яйце перепелине. Також їмо яблуко з бананом. Каші почала давати, тому що за останній місяць набрав мало.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Ми соком свому синові зуби зіпсували. Так що старайтесь соками не захоплюватись, особливо якщо вони магазинні.
    Нам пів року і ми їмо основну їжу - молоко, але два рази на день якесь пюре або овочеве або фруктове ну і кашку.

    Кізонька, в Україні починають прикорм соком і фруктами, а в Америці кашами.

    Anastasia, тут просто органічне значить без антибіотиків і консервантів, які відповідають за довге життя продукту в магазині. Хоча тепер правдивого молока рідко знайдеш. Беріть просте в пляшках.

    Ксані, а нам за годину ніц не вийде. Може в нас кількість молока велика? Бо я зразу відпарюю 4 літри молока.
     
  12. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    З соку я тільки починала, щоб звик. Потім просто перейшли на п"ре, яке роблю сама. Звичайно і сік був саморобний з домашніх яблук. Якщо з бананом - то сире яблуко, а з вареною морквою варю і яблучко. Отож - п"ре роблю сама, а кашки купую, але деякі хочу робити сама. Але мамине молоко залишається основним.
     
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    а я - 1 літру. логічно, бо у мене наразі один сиро-їжка, а у Вас- четверо :)

    Додано через 4 хвилини
    Якщо малеча на ГВ, прикорм бажано вводити не раніше 6 місяців, до того часу дитинці цілком вистарчає маминого молочка. Ці півроку потрібні, що дати можливість нормально дозріти, нрасамперед, шлунково-кишковому тракту дитинки.
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Ксані, в мене більше їдунів, якщо врахувати чоловіка і дві бабці :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    I як правильнiше?
     
  16. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Я думаю що це питання індивідуальне. Мій малюк за п"ятий місяць набрав досить мало ваги, тож з 6-го м. я почала вже давати порцію каші. Але п"ре все ж було раніше, по 2-3 ложечки.
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Правильніше як вам легше;) . Я починала з овочів і яблучок паралельно з кашею. Тобто перше було яблучне пюре а другим було кашка. А тоді пішло зразу все паралельно - різні види каш і овочів.
    Саме основне не пробувати все зразу, а по-одному. Яблуко дали, зачекали кілька днів. Банан дали, зачекали. І так все перепробувати, аби знати чи нема реакції. Мої діти, ніодне, не можуть їсти солодку картоплю. Вони мені після цієї страви такі були неспокійні, що я її навіть і не включала в їх раціон.:agree:
     
  18. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    а що це таке? просто картопля підсолоджена?
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    Ні, це такий гібрид картоплі. Вона виглядає ніби схрещена з морквою, бо така червоно-оранжева. А по суті це такий сорт в гАмериці росте.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Смачно як у дитинстві

    здається, інша назва - топінамбур